Баня – це не просто місце для проведення гігієнічних процедур, це особлива атмосфера, повний релакс і оновлення всього організму. Те, що гаряча вода і висока температура повітря можуть творити дива з людським тілом і психікою, помітили ще в давнину, у кожної народності з’явилися свої види бань: російська парна, фінська сауна, турецький хамам та ін. Сьогодні багато хто хоче побудувати лазню на дачі або на присадибній ділянці. Споконвіку здійснювалася споруда лазні своїми руками (не було в той час будівельних організацій і компаній), при великому бажанні та наявності певних засобів можна вибудувати відмінну парну. Наша стаття розповість про те, як правильно побудувати лазню, розкриє етапи будівництва лазні і дасть слушні поради (фото і відео підказки).

Проектування і будівництво лазень своїми руками: вибір дизайну і матеріалів

Класичний варіант російської лазні – дерев’яний зруб з оцілідрованного колоди. Найчастіше використовуються хвойні види: ялина, сосна, вони не тільки міцні, вологостійкі, але і володіють цілющими властивостями, при дії пари і температури з деревини починають виділятися корисні для організму фітонциди. Страйк лазні-зрубу може починатися «з нуля» (закупівля колод, їх підготовка і монтаж), а можна купити готовий зруб, тобто оброблені пронумеровані колоди, які потрібно тільки скласти в конструкцію.

Для оптимальної експлуатації приміщення, лазня повинна включати: передбанник (роздягальню), парну і помивочной. Для двох-трьох чоловік достатньо: парного відсіку 2 м х 1, 70 м, помивочной 2 м х 2 м і роздягальні 1, 7 м х 2 м. Тобто в загально складності споруда матиме розмір 3, 70 м х 3, 70 м.

Якщо ви вирішили сім’єю «будуємо лазню своїми руками», вам знадобиться проект (що і як буде розташовано), матеріали (дерево, камінь) і вільний час. Як відбувається будівництво лазні, відео покаже найкраще.

Поетапне будівництво лазні своїми руками: відео урок з описом технології

Перед тим, як побудувати лазню, відео уроки потрібно переглянути обов’язково, оскільки зведення споруд даного типу вимагають певних знань і досвіду.

Як будь-яке зведення будівлі, будівництво лазні (фото етапів це показує) починається з закладки фундаменту. Підстава може бути залито бетоном (стрічковий фундамент), можна застосовувати палі (якщо конструкція не буде чинити сильний тиск). Фундамент палі застосуємо при будівництві з щитів або бруса. Якщо ми будуємо лазню з каменю, потрібно залити грунтовний фундамент з бетону. Важливий етап – гідроізоляція фундаменту, як горизонтальна (захист майбутніх стін), так і вертикальна (захист самого фундаменту).

Після починається зведення стін. Для кам’яної споруди використовується звичайна кладка. Для споруд з колод застосовується врубка в торцевій шпунт і врубка у чверть (відмінність полягає в стику торців колод). Кожен ряд колод обов’язково фіксується нагелями. Віконні отвори передбачають на етапі будівництва. Зазвичай вікна роблять невеликими, з виходом на західну сторону. Оскільки паряться найчастіше в другій половині дня, сонячні промені, проникаючі у вікно парної, створюють колоритну атмосферу. Вхід в лазню краще облаштувати з півдня. Справа в тому, що взимку з південної сторони буде менше снігу, та й розтане навесні він швидше, ніж з іншого боку будівлі. У дерев’яних спорудах допускається випилювання прорізів після зведення стін.

Облаштування даху. Оптимально облаштовувати односхилий плоский дах. Однак це не обов’язково, при бажанні форма даху може бути будь-хто.

Внутрішнє облаштування. У кам’яних спорудах, на стіни кріпиться паро і гідрізоляціонний матеріал, а зверху набивається вагонка. Баня-зруб в додатковій обробці стін не потребує. Стеля оббивається вагонкою з дерева.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + twelve =