Назва герань майже у кожного асоціюється з пишним рослиною з яскравими квітами. Цей невибагливий квітка може рости і в горщику в кімнаті, і на клумбах садової ділянки в будь родючому ґрунті і швидко нарощувати зелену масу, але після посадки від нього очікують більшою мірою саме цвітіння – барвистого і тривалого. І коли на вигляд абсолютно здорова і доглянута герань чомусь відмовляється цвісти, багатьом і в голову не прийде, що ця рослина теж має свої секрети. А знання їх допоможе навіть початківцю квітникарю домогтися від будь герані довгоочікуваного цвітіння.

Отже, якщо герань у вас з’явилася вперше, постарайтеся посадити її в невеликий горщик – у великому рослина нарощує зелену масу, а цвісти відмовляється. А ще краще – посадіть у великий горщик або контейнер відразу кілька гераней (можна навіть 3 – 4) – в цьому випадку виключається ймовірність загнивання коренів через надмірне поливу, а цвісти конкуруючі рослини будуть просто шикарно. Перезапилення при такій посадці в домашніх умовах не відбувається, і відтінки кольорів змінюватися не будуть. Грунт можете приготувати з дернової землі з додаванням листової, піску і перегною. Для гарного цвітіння герані вам доведеться щорічно замінювати в горщику верхній шар землі на новий живильний субстрат, а раз на два роки квітка обов’язково пересаджувати. Горщики з рослинами краще містити в добре освітленому місці, так як в тіні герані цвітуть неохоче. Але й під прямими променями сонця їх листя може отримати опіки, а тривалість цвітіння кожного окремо взятого квітки в суцвітті набагато скорочується. Отже, вам потрібно знайти «золоту середину»: визначити квіти в освітлене місце, де до полудня на них буде падати легка тінь.

Поливати герань слід тільки після підсихання верхнього шару грунту, інакше від перезволоження рослина буде хворіти і, природно, цвісти не буде. Багато герані, як не дивно, воліють полив жорсткою водою – прямо з-під крана, але захоплюватися цим теж не варто – від такої води на грунті утворюється наліт. Не обприскуйте квітка і взагалі тримайте його подалі від рослин, люблячих вологе середовище. З березня по серпень у воду для поливу, раз на два тижні, додавайте правильно підібране добриво: у ньому обов’язково має бути низьке (менше 11%) вміст азоту (N) і високе – фосфору (P). Використання добрив з високим вмістом азоту призведе до того, що герань буде «жирувати» – наростить багато зеленої маси з величезними листям, а цвісти так і не почне. У теплу пору року герань виносьте на балкон на повну добу, так як перепад температур сприяє її активному цвітінню, а на свіжому повітрі вночі грунт у горщику охолоджується краще, ніж у приміщенні. Щоб період цвітіння з травня продовжити до самих жовтневих заморозків, обламують відцвілі суцвіття. При цьому дуже важливо не переставляти без потреби і не повертати яка викинула бутони герань.

Рясне цвітіння герані влітку безпосередньо залежить від умов її утримання в зимовий період. Цій рослині потрібна прохолодна зимівля, а при її відсутності герань може не цвісти навіть кілька років. Восени поставте квіти на прохолодні підвіконня, подалі від радіаторів опалення, і підтримуйте температуру 10 – 12 ° C. У цей період слід призупинити підгодівлі і обмежити полив до одного разу на 10 днів. Після правильної зимівлі герань не уражується хворобами, з весни добре розростається і рясно цвіте до самої осені.

Для формування кущів герань прищипують і обрізають, що теж впливає на цвітіння. Вам слід знати, що королівська (або великоквіткова) герань після обрізки може відмовлятися цвісти, отже, саме цей сорт герані потрібно обрізати і прищипувати дуже рідко. Решта сортів, особливо старі рослини, ранньою осінню необхідно коротко обрізати: всі стебла вкорочувати приблизно на половину їх довжини і залишати пагони з 2 – 3 очками. Прищипування гераней в лютому – березні хоч і покращує розгалуження й збільшує кількість квітів, але може відсунути початок цвітіння, так що тимчасове «нецветеніе» після такої процедури не повинно вводити вас в оману.

Якщо навіть у створених відповідних умовах ваша герань раніше відмовляється цвісти – переходьте до радикальних заходів – висадіть її на клумбу садової ділянки. У відкритому грунті дуже скоро починають цвісти навіть самі «вперті» екземпляри. Тільки в цьому випадку потрібно подбати, щоб квіти не вимерзли. Перед першими осінніми морозами викопайте кущі герані з саду і балконних контейнерів, обріжте стебла і щільно помістіть їх в один довгий ящик, щоб відразу всім рослинам забезпечити однакові умови прохолодної зимівлі. І наступного року, безсумнівно, ваша турбота обернеться рясним і тривалим цвітінням герані якщо не на підвіконні, то на садовій ділянці – обов’язково.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • З’ясовуємо причини чому у лимона опадає листя і методи боротьби з ними


    Трохи про цитрусових Цитрусові, здебільшого, родом із субтропіків, з жарким літом і м’якою зимою. Літній вегетаційний період для лимона означає велика кількість сонця і вологи. Восени при природн…

  • Чому жовтіє листя у монстери

    Чому жовтіє листя у монстери Ця рослина вже давно завоювало серця багатьох квітникарів, так як важко уявити інше кімнатна рослина, яка б володіло такий декоративністю, і при цьому було зовсім нев…

  • Чи варто щас обрізати герань і на скільки а то довга вона

    Обрізка Наприкінці лютого – початку березня, коли пеларгонія прокидається, в цей період навесні необхідно формувати крону, для чого старі і великі стебла обрізають, залишаючи на кожному пагоні…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven + two =