Про кінні фірми часто-густо стикаються з явищем, яке в народі називається “вікна плачуть”.

Точка роси – вічна проблема зимового конденсату (вікна "течуть", "плачуть" в мороз, рясно випадає конденсат на стеклах, на рамах) нікому не дає спокою. Особливо сильно ця проблема хвилює тих, хто ще не поставив собі пластикові вікна і дуже боїться зіткнутися з цією проблемою в майбутньому.

Точка роси – що це?

Т очку роси не можна відрегулювати. Її немає на вікнах або в склопакетах. Її можна побачити тільки на графіках, де жирна чорна лінія, навскоси проведена між осями температури і вологості, розділяє дві зони: зону суху і зону, в якій починається випадання конденсату.

З точкою роси, тим не менш, ми стикаємося щодня. Ми піднімаємо скляну кришку з пательні, на якій апетитно шкворчат курячі грудки, – з кришки рясно стікає вода. Ми крокували з ванни, обертаємося до дзеркала, щоб подивитися на себе чистого, – опс, дзеркало запітніло повністю. Ми входимо взимку з вулиці в теплий магазин – окуляри миттєво запотівають. Ми дихаємо на скло, щоб намалювати пику – та ж історія. Це все – жарти точки роси.

Що впливає на запотівання вікон?

Д ва основних фактори, що впливають на утворення конденсату (і подальше його замерзання) – температура і вологість.

Справа в тому, що в будь-якому випадку поверхня шибок і самих вікон – це найхолодніша поверхня в квартирі, тому при підвищеній вологості (а вона повинна складати не більше 40%) конденсат буде неминуче випадати і на вікнах, і на всіх внесених з вулиці холодних предметах.

Г лавного, про що треба пам’ятати, що треба чітко розуміти – що на конденсування в рівній мірі впливають обидва фактори: температура і вологість. Якщо в приміщення внесений з вулиці холодний предмет – його температура і вологість приміщення можуть в сукупності привести до утворення конденсату (окуляри в магазині). Якщо просто при постійної вологості опустити температуру – та ж історія, конденсацією почнеться прямо в повітрі, утворюється улюблений всіма водіями туман на трасах – в низинах і в районах водойм. Якщо при постійній температурі піднімати вологість – все станеться точно так само (дзеркало у ванній).

Способи боротьби з "плачучими вікнами"

І якщо на конденсування впливають два фактори (температура і вологість), то і способів боротьби з "плачучими вікнами" – два.

1 . Пов ишеніе температури внутрішньої поверхні вікна.

Або читайте оригiнал here.


Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 3 =