Як відмити жирні плями з дверей

– столовий оцет,

– рідина для миття посуду,

– ацетон або «Уайт-Спирт»,

– глина,

– тальк,

– картопля,

– ганчірки.

Інструкція

1 Якщо у вашому випадку утворилося масну пляму на пофарбованій двері, тоді не складе труднощів його видалити. Змочіть ватяний диск в столовому оцті і ретельно обробіть пляма, дочекайтеся, поки оцет повністю вбереться. Якщо пляма з’явилася тільки що – помийте двері теплою водою з додаванням рідкого мила або рідини для миття посуду. Залишилося лише протерти чистою, вологою ганчіркою і витерти насухо.

2 Найлегше позбутися жирних плям з металевої поверхні дверей. Для цього варто скористатися звичайним ацетоном або «Уайт Спиртом», який продається в будівельному або господарському магазині. Металеві двері можна відмити практично будь-яким миючим засобом, що містить в собі абразивні або хімічні речовини.

3 Безсумнівно, жирні плями помітно псують зовнішній вигляд дверей. Але навіть якщо ваша двері не пофарбована, їх можна усунути за допомогою наступного складу: змішайте в рівних пропорціях столовий оцет і звичайну глину. Ретельно розітріть суміш до утворення рідкої однорідної кашки. Приготований склад нанесіть на місце плями і залиште його до повного висихання. Залишилося лише змити оцтово-глиняний склад теплою водою.

4 Для того щоб усунути масну пляму з полірованої дерев’яних дверей, обробіть її поверхню тальком. Також непогано справляється з цим завданням звичайний сиру картоплю, який потрібно ретельно помити і розрізати на дві половини. Однією частиною потріть місце освіти плями і через деякий час протріть вологою серветкою. Якщо на поверхні полірованої двері залишилися невеликі розлучення – нанесіть на них борошно і видаліть її відрізком тканини.

Догляд за ламінованим дверима.

У процесі догляду за дверима необхідно використовувати тільки спеціалізовані засоби.

Категорично заборонено використання абразивних чистячих засобів, тому це швидше за все зашкодить ламіноване покриття міжкімнатних дверей.

Також заборонено застосування хімічних засобів, тому активні речовини, що входять до їх складу, можуть вступити в реакцію з компонентами дверного ламінату, що призведе до його хімічному руйнуванню.

Для догляду за ламінованим міжкімнатні дверима бажано використовувати водно-спиртову суміш у співвідношенні 9: 1. Спочатку необхідно протерти двері спецзасобом або вищеописані спиртовим розчином, після чого ретельно витерти насухо. Дану нескладну маніпуляцію бажано проводити хоча б один раз на рік.

Увага! З особливою ретельністю потрібно обробляти нижню частину дверей, коробку і наличник. Це пов’язано з тим, що, наприклад, при вологого прибирання ці частини дверної конструкції найбільше потерпають від води.

Догляд за шпонованим дверима.

По-перше, використовувати засоби для догляду за меблями стосовно шпонованим дверям можна тільки відповідно рекомендаціям по застосуванню. Тут слід зауважити, що звичайні миючі засоби використовувати не рекомендується, тому що від занадто жорстких миючих засобів можуть утворитися подряпини, а занадто м’які миючі засоби можуть містити в своєму складі розчинники, які погано контактують з лаком, можуть його пошкодити або взагалі несумісні з поверхнею будь-якого деревного матеріалу.

Шпон є більш вимогливим матеріал, ніж той же ламінат, адже лист шпону – тонкий зріз натуральної деревини. Це наочно видно по тому раді, яка, як правило, дають фахівці при установці таких дверей – щоб двері «акліматизувалася» до температури і вологості, її заносять у приміщення за тиждень до монтажу.

Якщо ж від необережного поводження потертості або подряпини все-таки виникли, це цілком можливо виправити своїми силами, правда, тільки частково. Для даної мети використовуються меблеві підфарбовані або прозорі лаки, а також воскова поліроль для меблів. При цьому, якщо область пошкодження досить маленька, тоді слід нанести шар тільки в цьому місці. Якщо ж подряпини помітні з відстані в метр, то двері доведеться лакувати або натирати поліролью всю, так слід чинити для того, щоб не було нерівномірного блиску.

Шпоновані двері можна також фарбувати. Процес забарвлення виробляють як зазвичай – потрібно перший шар грунтовки перед власне фарбуванням. Як альтернативу можна використовувати тонкий шар рідкої фарби, яка повинна добре просохнути. Для міжкімнатних шпонованих дверей можна використовувати поліуретанові, водні, гліфталеві – та практично будь-які фарби, крім нітрофарб, оскільки двері цього типу не терплять вологість і можуть дати матові плями на поверхні, від надмірності вологи. Водні фарби є найпрактичнішими в звичайному випадку. Якщо ж вологість у приміщенні висока, наприклад, якщо двері змонтована в сантехнічних кімнатах, то тоді краще застосовувати спеціальні фарби.


Догляд за дерев’яними дверима з масиву.

Температура повітря в приміщенні, в якому встановлені двері з масиву, повинна бути в межах + 15 … + 35 градусів Цельсія, а відносна вологість може коливатися від 30 до 70 відсотків.

Слід оберігати двері від сильного механічного впливу. Здавалося б, усі знають, що двері потрібно відкривати за ручку і руками, але …

Під час ремонту двері потрібно оберігати від потрапляння на неї різних будівельних сумішей, тому її буде дуже складно від них відмити. До того ж такі суміші можуть вступити в хімічну взаємодію з покриттям двері і, пошкодивши його, потрапити на деревину. У такому випадку зовнішній вигляд буде зіпсований.

В ідеалі, під час ремонту дерев’яні двері потрібно знімати з петель і відносити в інше приміщення. Якщо ж це неможливо, рекомендується ретельно вкрити двері поліетиленовою плівкою.

Дерев’яну двері з масиву слід регулярно протирати від пилу. Для цього достатньо її обтерти чистою вологою серветкою, після чого протерти насухо. Якщо забруднення серйозно і просто вологою ганчіркою від нього не позбутися, для очищення можна використовувати спиртовий розчин: на дев’ять частин води одну частину спирту.

Від використання звичайних миючих засобів доведеться відмовитися. Вони можуть пошкодити лакове покриття, а як наслідок і деревину. Само собою зрозуміло – неприпустимо застосування абразивних засобів.

В якості засобів для догляду за дерев’яними дверима з масиву підійдуть практично будь-які засоби по догляду за меблями.

Приблизно раз на рік двері потрібно протирати поліролью. З часом в лаковому покритті виникають мікротріщини, через які до деревини починають проникати кисень і вологість. Це призводить до необоротної зміни зовнішнього вигляду дверей. Воскова поліроль затирає такі мікротріщини, не дає їм збільшуватися в розмірі і значно просмикує термін служби двері.

Особливо ретельно слід обробляти нижню частину дверей, тому саме вона схильна більшого впливу вологості при митті підлог

Якщо в лаковому покритті двері з’явилися помітні оку подряпини, їх потрібно зволожити і зашкурить дрібною шкіркою. Після чого обробляється місце слід покрити полірувальним воском і втирати, поки пошкоджене місце не заблищить як колись.

Раз на два роки фахівці раджу знімати двері з масиву з петель, для очищення і регулювання петель і замку. Змащувати петлі рекомендується напіврідкими автомобільними мастилами.

Або читайте оригiнал here.

З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen + 8 =