Золото – матеріал практично вічний. Але золоті прикраси можуть наздогнати дрібні неприємності: втрата блиску, подряпини, потемніння. І більші – механічні пошкодження та дефекти.

Золото втрачає блиск від дрібних подряпин, які з’являються в результаті недбалого поводження.

Само золото не темніє. не мутніє і не іржавіє. Але що входить до його складу мідь може окислитися (особливо багато її в низькопробних прикрасах. Які темніють просто на повітрі), через що ювелірний сплав мутніє і змінює колір.

Виправити серйозні пошкодження зможе тільки ювелір. Але їх краще просто не допускати. А для цього потрібно дотримуватися деяких нескладних правила догляду за золотом .

Як носити і як зберігати золото

Прикраси необхідно знімати, якщо ви збираєтеся зайнятися домашніми роботами або скористатися косметикою. Це вбереже золото від подряпин, втрати блиску і зміни кольору. До речі, мазі на основі ртуті та її солей можуть не тільки змінити колір золота. але й навіть частково зруйнувати прикраса.

Складно передбачити, як той чи інший склад вплине на ваше колечко або ланцюжок. Тому найкращий спосіб убезпечити прикраси – це просто знімати їх перед застосуванням косметики.

Плями на золоті з’являються також і від застосування йоду. Від них можна позбутися, але краще їх просто не допускати.

Кожного разу після того як знімаєте прикраса, протріть його фланелевою ганчірочкою, щоб не з’явилися плями від поту. Ні в якому разі ні використовуйте суконну тканина – вона може пошкодити прикрасу.

Протирайте прикраса всякий раз після того, як воно побувало в руках, щоб усунути вологі сліди від пальців. Плями від поту окислюють мідь, яка є в складі прикраси, і в результаті золото темніє .

Не варто приймати душ в золотому ланцюжку. По-перше, мило або гель для душу можуть вплинути на неї самим непередбачуваним чином. По-друге, ланцюжок можна попросту ненавмисно розірвати мочалкою.

Щоб почистити ланцюжок, покладіть її в спеціальний очищувач для золота .

Не одягайте золоті прикраси. коли працюєте з хімічно активними речовинами.

Зберігайте золото в сухому місці, в футлярах з м’якою оббивкою або в пакетиках, подалі від тепла та сонячних променів. Чим вище проба прикраси. тим воно м’якше, і тим Смертельна йому зберігання у спільній звалищі прикрас, що дряпають один одного.

Не можна зберігати вироби із золота в картонних коробках: навіть невелика кількість у складі картону сірки викличе появу темних плям на ювелірному сплаві.


Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як зберегти срібло

    Мода на срібло зараз лише частково поступається золоту, і тому є пояснення – срібні прикраси може дозволити собі будь витончена леді, у якої, до слова, не може бути грошей для частого оновлення с…

  • Як вибрати надувне ліжко

    589 прочитано Нещодавно ми ще не знали про всі можливості та переваги надувних ліжок і матраців, а зараз вони знайшли досить велику популярність. За рахунок чого вони стали настільки відомі і про…

  • Народна смекалкa

    Іноді винахідливості дачників просто не перестаєш дивуватися. Вони завжди прагнуть найкращим чином обладнати свої ділянки. Іноді винахідливості дачників просто не перестаєш дивуватися. Вони завжд…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten + 11 =