Зміст

Заощаджуємо газ в будинку

Ціна енергоносіїв давно вийшла за межі категорій, які відносяться до економною стороні життя. Цей показник забирає на себе істотну частину сімейного бюджету. Тому питання, як можна заощадити газ у приватному будинку, хвилює практично всіх. І кожен намагається знайти лазівки, щоб цю статтю бюджету зменшити всіма мислимими і немислимими методами.

Давайте поговоримо про способи економії газу і знайдемо оптимальний варіант.

У яких цілях використовується газ у приватному будинку?

  • Для опалення. У зимовий час на це йде найбільший його обсяг.
  • Для гарячого водопостачання.
  • Для приготування їжі.

Нас будуть цікавити дві перші статті витрат, тому що без гарячого харчування не обійтися і економити на цьому нікому не радимо.

Заощаджуємо на опаленні

Почнемо з того, що економія газу, расходуемого на опалення приватного будинку, залежить від багатьох факторів. Насамперед, від технічного стану будівлі. Приміром, в ньому давно не робили ремонт, використовуються старі дерев’яні вікна та вхідні двері, не проводилося утеплення, і є інші вади.

Говорити в цьому випадку про економію не доводиться. Тому що такий будинок – це просто стіни, підлога і покрівля без найменших варіантів зробити їх більш-менш захищеними від холодного повітря.

Що можна зробити для економії газу?

  • Встановити пластикові вікна з тривимірного профілю і з подвійним склопакетом.
  • Поставити утеплені вхідні двері.
  • Провести теплоізоляцію всіх без винятку конструкцій будівлі – фундаменту, покрівлі, стін, підлоги і стелі.

Важливість лічильника в приватному будинку

Необхідно домогтися такого технічного стану будинку, щоб виключити або хоча б зменшити по максимуму тепловтрати. Звичайно, це зажадає великих вкладень, тому що в процесі утеплення доведеться проводити і ремонт елементів конструкції будівлі. Але без цього домогтися економії газу не вийде. Тим більше що всі витрати скоро окупляться за рахунок зниження платежів за використовуване паливо.

Також необхідно звернути увагу на тип і схему проведеної опалювальної системи. В даний час можна скористатися різними опалювальними приладами, які ефективно будуть обігрівати ваш будинок. Але фахівці запевняють, що нічого кращого, ніж водяне опалення, нагреваемое газом, ще ніхто не придумав. Тому, якщо у вас є можливість, беріть його за основу і вимагайте того, щоб ця система працювала ефективно.

В першу чергу ви повинні точно розрахувати потужність опалювальної системи, взявши за основу співвідношення – 1 кВт теплової енергії на 10 м² площі, що обігрівається будівлі. Але при цьому враховуйте, що подібне співвідношення діє тільки в тому випадку, якщо висота стель в будинку не перевищує 3 м. Звичайно, це спрощений підхід, бо домогтися точного показника можна лише за допомогою великої кількості понижуючих і підвищувальних коефіцієнтів. Це складно, тому робимо приблизні розрахунки.

Коли потужність визначена, по ній вибираємо опалювальний котел з невеликим припуском на всяк випадок. Далі на економію газу впливатиме схема розводки труб. Не будемо вдаватися в усі подробиці плюсів і мінусів типів розводки. Відразу ж обмовимося, що колекторна система розподілу теплоносія – одна з найбільш ефективних і дозволяють знизити споживання палива.

Яким чином? Не всі кімнати приватного будинку використовуються постійно. Приміром, в спальні ви знаходитесь лише вночі, значить, вдень там можна температуру знизити. У вітальні навпаки. Регулюючи таким чином температуру в різних приміщеннях будинку, можна знижувати споживання теплоносія, а значить, і витрата газу.

Увага! Щоб не робити це вручну, можна встановити в різних кімнатах терморегулятори, які в автоматичному режимі самі будуть регулювати подачу теплоносія на радіатори опалення.

Автоматизація опалювального котла

Не дарма ми закінчили попередній розділ терморегулятором. Автоматична система контролю і регулювання температурного режиму всередині будинку – це гарантія істотної економії споживаного газу.

Сьогодні на ринку представлено кілька видів автоматики для газового котла. Є серед них прості, є наворочені, але всі вони призначені для одного – забезпечити ефективну роботу опалювального агрегату і на цьому отримати економію палива.

Приміром, одна з останніх новинок у цій категорії – терморегулятори із термодатчиками, які відстежують температуру на вулиці. Невелике відхилення цього показника одразу передається на котел. При підвищенні вуличної температури газ подається в зменшеній кількості. А це вже реальна економія.

Ще раз згадаємо терморегулятори на батареях опалення. З їх допомогою можна раціонально використовувати теплоносій, встановлюючи необхідну температуру в кожній кімнаті.

Економимо за допомогою вентиляції

Рекуператор в квартиру

Сучасна інженерна система будинку обов’язково включає в себе вентиляцію. Це необхідна вимога санітарії та гігієни. Але вентиляційна система виводить з дому тепло разом з відпрацьованим повітрям. Добре, якщо вона грамотно розрахована і правильно зібрана. А якщо ні, то уводімой з дому тепло доведеться компенсувати. Як? Піднімати потужність системи опалення та витрачати газу куди більше.


Будемо вважати, що таких промашек сьогодні ніхто не допускає. Але навіть у цьому випадку тепло буде все одно виводитися. Якщо у вашому будинку встановлена ​​припливно-витяжна вентиляційна система, радимо вам поставити в неї один необхідний прилад. Це рекуператор. По суті, це труба в трубі, де по внутрішній малої трубі виводяться повітряні теплі маси з дому, а між зазорами двох труб в будинок поступає свіже повітря. Через стінку внутрішньої труби відбувається нагрів холодного повітря теплим. Виходить, що в будинок поступає вже нагріте свіже повітря. Ось вам знову економія.

Альтернативне опалення

Один відступ, що стосується системи «тепла підлога». Чому саме її? Тому що цей тип опалення дозволяє правильно розподілити теплову енергію по всьому об’єму приміщень. Тому він сьогодні так популярний.

Але нас все ж цікавить питання, як можна заощадити газ. Економія і тут у наявності, тому що в систему «тепла підлога» подається теплоносій з температурою до + 65С. Якщо порівнювати з радіаторні опаленням, то там температура теплоносія доходить до + 95С. Виходить економити? Без сумніву.

Заощаджуємо на гарячому водопостачанні

Як вибрати водонагрівач проточний

Не будемо розписувати докладно, як можна заощадити газ на гарячому водопостачанні. Просто перерахуємо способи:

  • Можна встановити проточний газовий водонагрівач. Він включається лише в тому випадку, якщо відкривається кран гарячої води на змішувачі. Так що газовий лічильник починає крутитися лише тоді, коли ви користуєтеся гарячою водою.
  • Встановити двоконтурний газовий котел або одноконтурний з бойлером. Це дозволить одним пальником забезпечити теплоносієм систему опалення та гарячою водою систему гарячого водопостачання.

Висновок по темі

Як бачите, заощадити на газі, використовуючи його для опалення та організації гарячої води, можна. Звичайно, пропоновані нами варіанти – це цілий комплекс робіт. Але при газовому опаленні заощадити, не звертаючи уваги хоча б на один із запропонованих варіантів, неможливо.

Якщо ви заміните вікна та двері, але не проведете ізоляцію підлоги і стін, то тепловтрати від цього не зменшаться. Те ж саме стосується і правильного вибору потужності котла або трубної розв’язки. А використання автоматичної системи контролю і регулювання температурного режиму – одна з основних позицій, які дають велику економію.

Тому порада – якщо хочете заощадити на своєму приватному будинку, де використовується газове опалення, прийміть за основу наші рекомендації.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × two =