Багато людей пишаються своїми будівлями, зведеними власними руками. Дуже часто на початку будівництва будинків або гаражів планується звести тільки одноповерхова споруда. Але в процесі роботи плани змінюються, і з’являється ідея будівництва другого поверху. Не всі знають, як побудувати другий поверх, з чого почати і який повинен бути алгоритм дій.

У першу чергу необхідно визначитися, з якого матеріалу буде побудований другий поверх. Цим матеріалом може бути цегла, колода, брус, піноблок або каркасні технології. Крім цього знадобиться величезна кількість інструментів, починаючи з молотка і закінчуючи перфоратором. Точний їх набір залежить від вашого індивідуального проекту другого поверху. Крім цього важливо набрати собі команду помічників, оскільки займатися будівництвом поодинці – це дуже важка і тривала праця.

Будуємо другий поверх будинку

Тепер можна почати дізнаватися, як побудувати другий поверх будинку. Процедура будівництва другого поверху:

 1. На самому початку необхідно визначити яка буде висота стель.
 2. Потім враховуючи цю висоту, потрібно встановити протипожежні перебирання. Вони повинні бути прибиті на середині висоти корпусу поперек, також як і у внутрішній обшивки будинку усередині порожніх стін. Такі протипожежні перебирання необхідні для того, щоб при виникненні пожежі зробити другий поверх більш безпечним і уповільнити процес вигоряння будинку.
 3. Потім будівництво другого поверху ведеться з укладання підлоги. Для цього потрібно підняти всі вибрані вами матеріали для укладання підлоги на другий поверх. Щоб полегшити дану роботу встановіть сходи і кілька дощок, за якими можна витягати об’ємні і важкі вантажі.
 4. Коли ви укладете підлогу на каркас, можете починати збирати стіни. Для цього також потрібно буде підняти наверх плити. Під час підйому збірки стінових плит необхідно враховувати той факт, що робота буде проводитися на висоті. А це означає, що вам обов’язково знадобитися помічник, хоча б один. Він повинен буде страхувати вас, а також підтримувати при установці плити.
 5. Необхідно фіксувати себе на одній з дощок стіни тимчасової страховкою і піднімати плити у вертикальне положення. Після чого можна буде закріпити їх на підлозі. При бажанні ви можете додатково добудувати оранжерею або балкон, яка буде виходити з другого поверху.
 6. Заключний етап у процесі, як побудувати другий поверх будинку, полягає в зведенні стель і даху.

Будівництво другого поверху гаража

Якщо вам захотілося збільшити корисну площу свого гаража, то це легко можна зробити за допомогою будівництва ще одного додаткового поверху. Дізнайтеся, як побудувати другий поверх гаража.

Процедура будівництва другого поверху гаража:

 1. Порядок дій у даному випадку схожий з тим, що і при зведенні додаткового поверху в будинку, з тією лише різницею, що, як правило, використовуються більш «грубі» матеріали.
 2. Також необхідно врахувати всі технічні характеристики гаража. Важливий навіть те момент, чи є вода в погребі. Оскільки стіни гаража можуть просто не витримати ваги нової надбудови. Таким чином, при необхідності фундамент слід зміцнити.
 3. Отже, після того, як ви врахували всі перераховані вище фактори, починаєте розраховувати висоту стелі і зводити стіни, не забуваючи при цьому встановлювати протипожежні перебирання. Якщо ви зводите стіни з цегли або пінобетону, то це слід виконувати простий ланцюгової кладкою. Кладку необхідно починати завжди з кутів. Після того, як ви виставите кути, необхідно буде натягнути між ними тонкий шнур. І потім класти інші блоки з цього шнуру, також під час робіт потрібно постійно контролювати кладку за допомогою рівня.
 4. Коли стіни будуть споруджені, можна встановлювати сходи і починати збирати підлогу.
 5. До речі, якщо ви хочете, щоб у вашому гаражі було тепло і затишно навіть у холодну пору року, то має сенс утеплити його. Зробити це зовсім не складно. Для цього необхідно до стін будинку прикріпити обрешітку з бруска. Використовуйте при цьому для кріплень дюбель-цвяхи. Потім між брусками укладіть утеплювач, який потім прикриєте зверху Влагоізоляціонний мембраною.
 6. Після того, як стіни вашого гаража будуть готові, а підлога зібраний, можна встановлювати дах, покривши її водостійким матеріалом. Під дах також можна укласти утеплювач, наприклад мінеральну вату або пінопласт.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × four =