Паркан – це невід’ємний елемент заміського ділянки. І багато домашні майстри, вирішивши встановлювати огорожу своїми руками, задаються питанням: чи потрібно бетонування стовпів для забору? Для того щоб отримати конкретну відповідь на дане питання, необхідно визначитися з типом грунту та особливостями забірної конструкції. Про що і піде мова в даній статті.

Схема бетонування

Основні методи установки

На сьогоднішній день існують різні конструкції огороджень. Втім, якого б типу ви ні віддали свою перевагу – правила монтажу не будуть істотно відрізнятися. Технологія проведення подібних робіт може відрізнятися, мабуть, лише бетонування стовпів під паркан. Існує чотири основні принципи їх установки:

 1. Найпростіший і найбільш древній, який передбачає вбивання в землю. Підходить для добре утрамбованих і стійких грунтів.
 2. Часткова заливка бетоном – найбільш поширений метод, але не найнадійніший.
 3. Повна заливка бетоном – даний метод є найбільш надійним.
 4. Утрамбовка або бутованіе. Добре підходить для «важких» грунтів.

Отже, розглянемо все по порядку.

Забивання в землю

Чи можна обійтися без бетонування і як забити стовпи для забору? Природно, можна. Даним методом користувалися в давні часи. Роботи проводяться в кілька етапів:

 •  У землі висвердлюється отвір. При цьому його діаметр повинен бути менше встановлюваної основи.

Порада! Найпростіше використовувати для висвердлювання отвору ручний бур.

 • Тепер необхідно вбити опору в вийшла лунку. Для цього використовується молоток, а краще, кувалда. І чим вже і глибше буде лунка, тим міцніше вона стоятиме.

Фото. Забивання опори

Розглянемо плюси і мінуси даного методу:

 • Плюси полягають у тому, що він дуже простий в монтажі і при цьому напевно не зажадає наявності спеціалізованого обладнання. Вам також не потрібно мати будь-яких спеціальних навичок.
 • Мінуси – Варіант застосуємо виключно для легких огорож, котрі не характеризуються ефектом «парусність».

Матеріал на зразок профнастилу тут використовувати не можна, а ось рабиця або штахетник будуть відмінними варіантами.

Важливо! Після дощів або зими такі опори здатні давати перекоси, внаслідок чого вам доведеться знову повертати їх на місце за допомогою кувалди.

Часткова заливка бетоном

Тепер розглянемо, як бетонувати стовпи для забору або для воріт. Даний спосіб є дуже схожим на попередній. Відмінності полягають лише в тому, що після установки опори, її частково заливають цементом. Це значно покращує його стійкість в порівнянні з першим методом.

Розглянемо, як забетонувати стовпчик даними способом:

 1. Бурим лунку, діаметр якої повинен бути менше встановлюваної опори.
 2. Забиваємо трубу молотом.
 3. Всередину нього заливаємо бетон.
 • Плюси. Даний метод монтажу є дуже надійним, адже така опора здатна без перекосу витримати як значні опади, так і зимові холоди.
 • Мінуси. У випадку встановлення на важких грунтах, які погано вбирають воду, основи можуть покоситися після зими. Тому, перш ніж віддати перевагу даного методу, вам потрібно ознайомитися з особливостями грунту.

Порада! У тому випадку, коли ви плануєте встановити легке огорожу, заливати бетоном весь стовп немає необхідності (повне бетонування підійде для конструкцій середньої ваги). Для масивних огорож часткове бетонування не підходить.

Повна заливка бетоном

Будучи самим надійним способом, він більш витратний і складний, ніж попередні два варіанти.

Розглянемо, як правильно встановити стовпи для забору:

 1. Бурим лунки під опори. Їх діаметр повинен становити близько 20 см.
 2. Вбиваємо стовпи в лунки.
 3. Заливаємо в труби розчин для бетонування стовпів.

Заливка бетоном

Порада! Дуже часто для того, щоб посилити міцність основи і уникнути її перекосу, площа навколо неї замінюють піском, після чого заливають бетоном. Це необхідно робити на ділянках з сильними ґрунтовими водами.

Як і будь-який подібний метод, він має як переваги, так і недоліки:


 • Переваги – Опори, установлювані даними способом, не бояться холодів і опадів. Вони підходять для монтажу важких забірних панелей. Це відмінний варіант для ділянок, що характеризуються піщаним ґрунтом або ґрунтовими водами.
 • Недоліки – У вкрай рідкісних випадках стовп після зими може покоситися. Тому, якщо ваша ділянка характеризується важкими грунтами, то для вас краще підійде четвертий спосіб монтажу.

Бутованіе стовпа щебенем

Даний метод відмінно підходить для важких грунтів. Це, так зване, сухе бетонування стовпів.

Етапи установки:

 1. Свердлимо лунку.
 2. Встановлюємо стовп. Вільний простір необхідно заповнити дрібним щебенем. Після цього його утрамбовують за допомогою віброплити. Це необхідно для того, щоб вода отримала можливість безперешкодного догляду в грунт, просочуючись крізь щебінь. Так забезпечується ще і стійкість стовпа – у холодну пору вода йде через щебеневу прошарок, тим самим не замерзаючи і не виштовхуючи опори.

Частина правильного огородження

Тепер ви знаєте, як правильно забетонувати стовп для забору самостійно. Залишилося тільки підібрати матеріали за вигідними цінами. Втім, варто враховувати, що економія на якісному бетоні і хороших інструментах для установки може відбитися на майбутньої надійності конструкції.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 + three =