Займаючись благоустроєм заміського котеджу або дачі, нерідко доводиться вирішувати проблему забезпечення зручностями і комунальними послугами. Так, для налагодження водопостачання іноді доводиться робити колодязь. Починаючи будівництво такого об’єкта, необхідно заздалегідь розрахувати всі його параметри, в тому числі і загальний і корисний об’єм.

У розрахунках слід врахувати, що в середньому 1 людина витрачає приблизно 200 л води на добу. Це означає, що сім’я, що складається з 3-4 чоловік, буде споживати близько 0,6-0,8 куб.м. Додавши до цього значення невеликий резерв на можливі додаткові потреби у воді (для технічних і господарських потреб), одержимо максимальна витрата рівний 1 куб.м.

Далі необхідно зробити вимір всіх елементів конструкції майбутнього колодязя. Якщо будуть використовуватися кільця колодязів, то виходити можна з того, що стандартна висота кожного кільця становить 0,9 м, а його діаметр – 0,7-2 м. Щоб обчислити об’єм, займаний одним кільцем, розділіть його діаметр на 2, а потім помножте отримане значення на число «Пі» (3,14). Так, колодязь, зведений з трьох стандартних кілець, діаметром 1 м буде заповнений водою протягом трьох днів.

Щоб обчислити обсяг колодязя, побудованого зі зрубу квадратної або прямокутної форми, необхідно визначити площу перерізу всієї конструкції. Виміряйте звичайною рулеткою внутрішні параметри колодязя, тобто ширину і довжину стінок. Переведіть розміри в метри і перемножте один на одного. Таким чином, ви отримали корисну площу своєї криниці. Щоб визначити загальний обсяг споруди, необхідно помножити знайдену площу на висоту зрубу.

Для того щоб дізнатися робочий об’єм колодязя, слід виміряти рівень води в ньому. Озбройтеся шнуром з прикріпленим на його кінці вантажем. Опустіть його вантажем вниз, природно, в колодязь, поки він не дістане дно. Потім витягніть шнур і по намоклої його частини визначте, яка висота води в колодязі. Висоту водоносного шару необхідно помножити на площу перерізу шахти споруди. Робочий об’єм колодязя знайдений. Пам’ятайте, що погружной насос необхідно встановлювати на відстані не менше 1 метра від дна колодязя.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як розрахувати метраж штор правильні заміри


    Важливість віконних фіранок в інтер’єрі складно переоцінити. Саме штори формують підсумковий вигляд кімнати. Вибирати їх потрібно виходячи із загальної стилістики і колірної гами. Але потрібно не…

  • Як розрахувати квартплату

    Рано чи пізно, але кожної людини, що платить за комунальні послуги своєї квартири, хвилює питання як можна самому розрахувати квартплату і з чого вона складається? . Виявляється, в квитанцію для…

  • Ефективна очистка водойми від мулу та сміття своїми силами

    Пристрій невеликого ставка на дачній ділянці увазі правильний догляд за ним. Особливо важливим етапом догляду за своїм водоймою є його очищення. Саме це питання ми і розглянемо в нашій статті. Ви…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 − nine =