Вибір дитячого ліжка – важлива і відповідальна справа. І підійти до нього потрібно з усією серйозністю. Перш ніж задатися питанням, як вибрати ліжечко для малюка, ми вам радимо задуматися, а чи потрібна вона вам взагалі. Як показує практика, в своєму ліжечку з самого народження спить близько 40% малюків, батьки всіх інших воліють практикувати спільний сон. Ми зараз не будемо агітувати вас ні за перший, ні за другий варіант організації вашого сну, а лише просимо подумати, чи буде ваш малюк спати в ліжечку. Якщо ж ви вирішите, що ліжечко вам потрібна, і ви будете привчати дитину спати в ній з самого народження, то тоді переходимо до питання, як правильно вибрати дитяче ліжечко. А для прийняття рішення вам потрібно вивчити такі параметри дитячих ліжечок як розмір, тип, функціональність і матеріал.

Який тип ліжечка краще вибрати?

Є три основних типи ліжечок: звичайна ліжечко, ліжечко-трансформер і ліжечко-манеж.

Звичайна ліжечко – це така ліжко, в якому всі ми спали в дитинстві. Прямокутна конструкція з високими стінками, які зроблені у формі тонких прутів або рейок.

Ліжечко-трансформер – схожа на звичайну ліжечко, але найчастіше збоку до неї прироблені ящики для зберігання білизни, а поверх ящиків мається пеленатор. Особливість цього ліжечка не тільки в ящиках і пеленатори, але і в тому, що коли дитина трохи підросте, то вона трансформується у звичайну ліжко і окремо стоїть маленький комод.

Ліжечко-манеж – це така ліжечко, яка має металевий або пластиковий каркас і обтягнута тканиною або спеціальною сіткою (або комбінацією тканини і сітки). Це ліжко виконує відразу дві функції – спального місця і місця для ігор.

Кожен тип ліжечок має свої переваги і недоліки, і ваш вибір залежить від того, що ви хочете отримати від вашої ліжка. Якщо вам потрібно лише спальне місце для малюка, то оптимальним рішенням буде покупка звичайному ліжку. Якщо вам потрібно додаткове місце для зберігання речей або для ігор – то вам підходить ліжечко-трансформер або ліжечко-манеж відповідно.

Яку дитячу ліжечко вибрати для дитини – розглянемо їх функціональні особливості

При виборі ліжечка для дитини потрібно звернути увагу на такі особливості:

  • кількість положень дна і стінки ліжечка. Найкращий варіант, коли є і 2 положення дна, і 2 положення стінки. Це потрібно в першу чергу мамі, так як вона може регулювати висоту дна щодо свого росту і віку дитини. Відразу відзначимо, що 2 положення стінки буває тільки у звичайних ліжечок і у трансформерів. Ліжечко-манеж має 1 положення стінки, але 2 положення дна (дуже рідко зустрічаються моделі з нерегульованим дном);
  • закруглені кути. Це обов’язкова умова! Причому потрібно щоб не тільки всі внутрішні вугілля були круглими, а й бажано зовнішні, так як бігає дитина дуже часто на своєму шляху зустрічає ліжечко;
  • стійкі ніжки або фіксуються колеса. Не купуйте ліжечко, яка стоїть виключно на полозах. Продавці можуть вас запевняти, що це зручно, адже можна качати дитини в ліжечку. Насправді ж, коли малюк стане на ноги, він зможе її перевернути – це дуже небезпечно. Тому до ліжка на полозах обов’язково повинні йти в комплекті колеса з фіксатором.

Як вибрати матеріал дитячого ліжечка?

Звичайно ж, найкращим рішенням стане покупка ліжка з натуральних матеріалів, а саме з дерева. Ліжечка-трансформери завжди виготовлені з дерева або з ДСП, ліжечка-манежі – з металу і синтетичного матеріалу, звичайні ліжечка роблять з дерева, так і з металу. А вибір матеріалу і кольору залишається за батьками.

Або читайте оригiнал here.


Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen − 13 =