Багато дачники сьогодні відмовилися від хімічних добрив, щоб власні овочі та фрукти були максимально безпечними. Але чому ж тоді підгодовувати город і сад? Сміттям з власної ділянки! Звичайно, його ще треба переробити і закласти в компостну купу. Зате це буде саме екологічне і якісне добриво, та й усім відходам ви зможете знайти застосування. Гілки, висохлі квіти, обрізки лози винограду, підгнилі яблука … Все це – прекрасна сировина для майбутнього перегною, і від вас вимагається його подрібнити і скласти в одне місце для перегнивання. На допомогу дачникові навіть придумана особлива техніка – подрібнювачі, які полегшують процес дроблення гілок. Розглянемо, як вибрати садовий подрібнювач для власної дачі.

Як влаштований садовий подрібнювач?

Різновиди ножовий системи

Щоб зробити правильний вибір садового подрібнювача, слід ознайомитися з системою ножів, які будуть перемелювати дачні відходи. Вони бувають двох типів: дискові та фрезерні.

Дискова система ножів

Це пристрій являє собою диск з декількома ножами зі сталі. Швидкість обертання диску задає вал. Наскільки швидко ізмельчат відходи, залежить від їх складу, але найкраще дискова система перемелює «м’який сміття»: листя, траву, тоненькі гілки, зелені стебла та ін. Якщо ж у подрібнювач закинути сухі або товсті одревесневшие гілки, то ножі швидко затупятся.

Фрезерна система ножів

Фрезерна система більш потужна. Вона являє собою суцільнолиту шестерінку, в яку гілки затягуються автоматично. Потрібно тільки занурити деревні відходи у воронку, а звідти їх поступово буде затягувати в перемелює механізм. Причому, немає потреби контролювати цей процес і можна виконувати іншу роботу. Фрезерні ножі здатні перемелювати гілки товщиною до 4,5 см. У багатьох моделях таких подрібнювачів передбачений реверс і різний рівень дроблення. Але подумайте, чи потрібна вам настільки потужна система, якщо в основному будете переробляти м’які відходи. Трава і листя краще мелють дисковими ножами, а у фрезерних системах часто застряють.

Садові подрібнювачі за типом двигуна

Як і більшість садової техніки, подрібнювачі представлені електричними й бензиновими моделями. Обидва варіанти мають ряд переваг. Розглянемо їх докладніше, щоб ви чітко розуміли, який садовий подрібнювач підійде саме вам.

Електричні моделі: легкість і екологічність

Електричні подрібнювачі прості в обслуговуванні, тому підходять для дачників з малим досвідом використання садової техніки

Плюси електродвигуна:

 • Електричні подрібнювачі досить легкі, тому переносити по дачній ділянці їх можуть навіть жінки.
 • При роботі видають мало шуму.
 • Прості в обслуговуванні.
 • Не викидають в повітря шкідливих продуктів згоряння.

Мінуси:

 • Прив’язані до розетки, тому для переміщення по всій ділянці вимагають многометрового подовжувача.
 • Менш потужні, ніж бензинові моделі. Більшість розраховане на товщину гілок до 4 см.
 • При перебоях з електрикою ними можна буде скористатися.
 • При перепадах напруги можуть виходити з ладу.

Бензинові системи: потужність і мобільність

Бензинові подрібнювачі цінуються за універсальність, тому що їх потужності вистачає і на траву, і на товсті гілки

Плюси бензинового двигуна:

 • Сила двигуна набагато могутніше. Він справляється з гілками до 7 см завтовшки.
 • Не мають проводів, тому можуть ставитися в будь-якому місці дачної ділянки.

Мінуси:

 • При роботі видають багато шуму, так що можуть викликати нарікання з боку сусідів.
 • Володіють великою вагою, ніж електричні системи, тому їх переміщати досить важко.
 • Складність обслуговування.
 • При роботі утворюють шкідливі продукти згоряння палива, тим самим забруднюючи повітря.
 • Дорожче за вартістю і в процесі експлуатації вимагають постійних витрат на бензин і машинне масло.

Вибір садового подрібнювача за рівнем потужності

Порівнюючи моделі і аналізуючи, який садовий подрібнювач краще, зверніть увагу на потужність агрегату. Всі подрібнювачі умовно розділені на три класи потужності: аматорські системи, середнього класу і професійні моделі.

Подрібнювачі любительського класу

До цього типу відносять малопотужні агрегати (до 1,6 кВт), що працюють на електриці. Їх ножова система – дискова. Перед тим як визначатися і купувати продукт любительського класу, уточніть, з якого матеріалу зроблені ножі. Кращий варіант – загартована сталь. Такі агрегати важать до 20 кг і здатні подрібнювати гілки товщиною не більше 3 см.

Аматорські системи рекомендовані для молодих садів або ділянок, де велика площа відведена під город. Відмінно перемелюють траву, сміттєві рослини, бадилля, тонкі гілочки

Середньоглибокі системи

Це проміжні варіанти між аматорськими та професійними моделями. Такі подрібнювачі можуть працювати як на бензині, так і на електриці. Максимальна потужність – 2,5 кВт. Підходять для приватних будинків і дачних ділянок, де сад невеликий, але вже немолодий. Агрегати забезпечені фрезерними ножами, тому легко перемелюють гілки до 3,5 см.

З переваг агрегату варто відзначити систему само-втягування відходів, воронку для мульчі і наявність коліс, які дозволяють пересувати подрібнювач по ділянці


Агрегати професійного класу

Сюди входять великі, з чималою вагою системи, які здатні розвивати потужність майже до 4 кВт. Двигун може бути як бензиновим, так і електричним (трифазним). Здатні працювати тривалий час і перемелювати гілки до 6-7 см завтовшки. Мало того, подрібнений матеріал піддається прессовке, в результаті якої виходить відмінна мульча. Агрегати оснащені великими зручними воронками, потужним ріжучим механізмом фрезерного типу і здатні втягувати відходи без підштовхування. Зважаючи на високу продуктивності затребувані у фермерських господарствах, садах великої площі та ін.

Поради щодо вибору конкретної моделі

Щоб наш огляд садових подрібнювачів був більш повним, зупинимося на деяких нюансах вибору конкретної моделі.

 1. Йдучи за подрібнювачем, ви повинні чітко уявляти, що ви будете їм «молоти» і як часто.
 2. Вибравши конкретну модель, зверніть увагу на пристрій воронки. Найлегша в обслуговуванні – воронка, схожа на конус і трохи нахилена.
 3. Для того щоб перемелювати відходи на різні фракції (великі шматочки, тирса та ін.), Швидкість обертання ножів в системі повинна регулюватися.
 4. Зручніше користуватися агрегатами, де є кілька отворів для різного типу відходів: в одне ви будете вставляти гілки, в інше – траву і листя.
 5. Зверніть увагу на рівень шуму, який видає обраний агрегат. Якщо він перевищує 84 дБ – це буде дуже чутливо для ваших і сусідських вух.
 6. Моделі, в яких передбачені ножі попередньої різання, служать довше і легше справляються з різним сміттям.
 7. Гарним доповненням буде реверс. Якщо при роботі ножі заб’ються або не подужає дуже міцну гілку, то ви зможете швидко їх зупинити і змусите обертатися у зворотний бік, щоб проблемний сміття витягнуло тому.
 8. У деяких електричних моделях передбачено блокування самозапуска подрібнювача. Якщо пропаде електрику, а потім знову раптово з’явиться, то агрегат не увімкнеться самостійно. Це вбереже вас і особливо ваших дітей від випадкових травм.
 9. У комплекті до подрібнювача повинен даватися штовхач, бо просувати сміття в воронку рукою небезпечно.

Якщо обрана вами модель володіє більшою частиною перерахованих вище особливостей і доповнень, то ім’я виробника не так вже й важливо. Хоча продукція відомих марок все ж таки надійніше, бо пройшла апробацію часом.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 4 =