Рубрика: Цікаво Коментарі: Коментарів немає

Ніхто не буде сперечатися з тим фактом, що найбільш комфортний для очей саме природне світло. Але справа в тому, що тільки в теплу пору року світловий день триває близько дванадцяти годин.

А ось в той час, коли діти йдуть на навчання, вже з’являється потреба в штучних джерелах світла. Домашні завдання з різних предметів, самостійна робота з підручниками та підготовка до контрольних робіт змушує школярів і студентів займатися і після того, як за вікнами стемніло. Краща настільна лампа для школяра зовсім не є предметом розкоші, навпаки. Погані умови освітлення можуть перешкодити занять, що не забариться позначитися на успішності і бажанні вчитися.

При виборі лампи для дитини батькам потрібно керуватися існуючими вимогами до умов робочого місця учня, серед яких освітлення відіграє важливу роль. Якщо не дотримуватися цих умов, то через деякий час в дитини можливі проблеми із зором, які в подальшому зажадає значних зусиль, часу і коштів на вирішення. Отже, задумавшись про те, як вибрати лампу для школяра або інший світильник, підбирати його варто не тільки по дизайну або вартості, а виходячи зі стандартів гігієни робочого місця школяра.

Незалежно від того, який освітлювальний прилад вирішили придбати батьки, його світло повинен бути м’яким, а не ріжучим очей. Тобто надто яскраве або неприємне ока світіння вибирати не варто. Також світло лампи повинен бути рівним; світильник не повинен створювати відблисків, світло повинен бути постійним, без тіней.

Не варто забувати і про те, що верхнє світло потрібно включати обов’язково, навіть якщо учень займається при світлі лампи.

Світильник повинен бути розташований строго з лівого боку від дитини; існують і певні вимоги до його потужності, яка не повинна перевищувати ста одиниць потужності (Ват). Лікарі вважають, що оптимальним вибором буде лампа з потужністю в діапазоні від шістдесяти до ста.

За умови, то школяр займається вдень, штори на вікнах повинні обов’язково пропускати денне світло. Шибки необхідно ретельно мити, щоб вони також не створювали перешкод для проникнення світла. Миття вікон потрібно проводити раз на півроку.

Потрібно задуматися і про розташування кімнатних рослин, оскільки якщо вони великого розміру, то будуть створювати перешкоди для проникнення денного світла.

Не рекомендується направляти центральне освітлення таким чином, щоб його потоки знаходилися позаду чи попереду учня. Серед заборон також знаходиться і суміщення люмінесцентних ламп і працюють за принципом розжарювання, якщо мова йде про центральному джерелі світла.

Підібрати якісні лампу для школяра можна тільки в тому випадку, якщо провести аналіз усіх існуючих моделей на основі декількох параметрів.

Насамперед потрібно розглядати саму лампочку виходячи з параметра оптимальної потужності для створення необхідних умов гігієни школяра. Незважаючи на те, що рекомендованим для світильника є саме діапазон від шістдесяти до ста одиниць, вибирати лампу слід виходячи з потреб самої дитини. Тобто, якщо йому підходять умови, які створює лампочка мінімально рекомендованої потужності, не варто вибирати більш яскраву. Якщо ж дитина потребує більш потужному освітленні, то слід подивитися на його реакцію від заміни лампочки на ту, яка має велику інтенсивність. При цьому правда, необхідно враховувати і те, якої величини письмовий стіл школяра. Наприклад, великі розміри столу вимагають і більшої інтенсивності освітлення, і лампочка максимально допустимої потужності якраз і створить необхідні умови. Для маленького столу цілком достатньо буде і шістдесяти одиниць потужності. Пам’ятати потрібно і ще про деякі важливі речі, які також можуть створити несприятливі умови для занять. Так, потужна лампа виділяє не тільки світло, а й тепло. Причому кількість виділяється тепла достатньо велике у лампочок з великою потужністю; так що така лампа в змозі не тільки перегріти сам абажур, але й викликати стомлення у школяра шляхом його перегріву, якщо він сидить досить близько від неї. У тому випадку, якщо у дитини з’явилися скарги на постійний головний біль після занять, варто уважніше придивитися до його настільній лампі.

Наступним важливим параметром вибору світильників є саме відтінок світла. Найчастіше, виробник вказує його на упаковці світильника або на цоколі. Так, всі існуючі лампи можуть мати всього три відтінки, серед яких для створення необхідних санітарних умов для школяра лікарі рекомендують тільки один. Незважаючи на те, що оптимальним для людського ока є природне денне освітлення, вибирати відтінок світла потрібно не той, який позначений як денної (ЛД). Лампа зі світлом холодного білого відтінку (ЛХБ) також не підходить. Зупинити свій вибір найкраще саме на лампі, що має теплий білий відтінок світла (ЛТБ). Цей вибір обгрунтований тим, що подібний відтінок світла практично не відрізняється від вечірнього або ранкового природного освітлення.

Не варто забувати і про те, що вибір варто робити на користь здоров’я і комфорту дитини, а не відповідності світильника решті інтер’єру чи краси його декору. Параметр безпеки теж варто враховувати. Зовнішнім виглядом світильника можна пожертвувати, якщо він не збігається з тим набором функцій, які необхідні школяреві. Так, лампа повинна мати поворачивающийся плафон, регулятор потужностей і зручний і безпечний вимикач. Краще всього якщо шнур буде досить довгий, щоб при необхідності дитина могла перемістити світильник з місця на місце. Реостат (регулятор потужності) дуже важливий тому, що при бажанні школяр самостійно може підвищити або знизити інтенсивність освітлення, що важливо для здоров’я очей. Найчастіше, тривалі заняття можуть спровокувати втому очей, при цьому велика потужність освітлення створює додаткові перешкоди. Гнучкість штатива світильника також є тим параметром, який необхідно враховувати при виборі лампи для дитини. З існуючих моделей краще вибирати ті, які дозволяють змінити кут нахилу. Довжина штатива повинна знаходитися в діапазоні від тридцяти до сорока п’яти сантиметрів, що є рекомендацією окулістів.

Матеріал, з якого виготовлений світильник, також має значення. Наприклад, неякісний пластик при нагріванні швидко обпливає, а пластмаса дуже швидко ламається. Краще уникати плафонів з металу, тому що при ненавмисно дотику вони можуть залишити опік на шкірі дитини.


Рекомендованих форм плафона всього дві, і вони рівнозначні за рівнем комфорту. Тому вибір конусовидного або сферичного плафона повинен враховувати і побажання школяра, щоб йому подобалося власне робоче місце. Колір плафона необхідно також обговорити з дитиною.

Незважаючи на те, що виробники пропонують циліндричну форму плафона, вона абсолютно не відповідає стандартам. Потрібно пам’ятати про те, що зелений колір плафона створює сприятливі умови для очей, не викликаючи роздратування.

Хочете поділитися з друзями? -)

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 + six =