Шуруповерт досить затребуваний для будинку або дачі. Потреба в ньому виникає не тільки в ході будівельних чи ремонтних робіт, але і в щоденних побутових ситуаціях, які можуть непередбачено виникнути. Для того щоб інструмент служив довгі роки, до вибору потрібно підходити серйозно, враховуючи особливості та характеристики кожної моделі. Саме тому кожен другий чоловік задається питанням: акумуляторна дрель шуруповерт: як вибрати. Для вирішення даної задачі необхідно звертати свою увагу на параметри тієї чи іншої моделі, а також враховувати цілі використання інструменту.

Вибір інструмента за параметрами

Перший фактор, що роблять вплив при виборі інструмента – мета і частота його використання. Зовсім не обов’язково купувати професійний дорогий інструмент, якщо його роль полягатиме в прикручуванні чого – або кілька разів на рік. Якщо ж акумуляторна дрель необхідна для регулярного використання, краще придивитися до професійних моделей, що володіє найбільшою потужністю і кількістю функцій. Ще одна різниця звичайних полягає в часі роботи зарядного пристрою.

Для того щоб правильно вибрати шуруповерт слід звертати увагу на можливу комплектацію і параметри інструменту. Дриль із акумулятором може мати різну комплектацію, найчастіше, це інструмент з великою кількістю насадок. Більш зручні у використанні інструменти з окремими насадками. З параметрів, за якими буде здійснюватися вибір, слід зазначити наступні:

Ємність аккумулятору

Потужність будь-якого інструменту визначається потужністю двигуна. Тому, перш ніж вибрати дриль, слід дізнатися характеристики ємності її акумулятора і його напруги. Останнє визначається кількістю джерел живлення, які встановлені в блоці. Відповідно, чим більше їх напруга, тим потужніше і сам інструмент. Від напруги залежить і така характеристика, як маса шуруповерта. Перед його придбанням слід вирішити, чи дійсно вам необхідна масивна 36В дриль. Для робіт по дому цілком підійдуть дрилі, мають напругу 12 і 14,4 В.

Ємність акумуляторної батареї обчислюється в ампер-годинах. Саме ця характеристика впливає на тривалість роботи шуруповерта. Побутові інструменти мають ємність батареї 1,2 – 1,5 ампер – години. Для професійних дрилів ємність акумулятора становить 2 – 3 ампер – години.

Крутний момент і швидкість обертання

Максимальний крутний момент – свого роду блокування, яке використовується щоб уникнути перегрівання інструменту і виходу його з ладу. Спрацьовує така система при 5 – 10 Нм, що є цілком достатнім, щоб здійснити введення кріплень і забезпечити безпеку акумулятора.

При виборі дрилі звертайте увагу на роботу двигуна під максимальним навантаженням, також буде не зайвим прослідкувати, наскільки добре інструмент утримує обертів.

Швидкість обертання дрилі для загортання шурупа повинна дорівнювати п’ятистам оборотам в хвилину. Для комфортної роботи потрібно шуруповерт зі швидкістю обертання 1300 оборотів в хвилину. При цьому необхідно розуміти, що занадто висока швидкість роботи може знадобитися тільки для свердління максимально твердих матеріалів. Також, слід звернути увагу на присутність зворотного ходу. Еслішуруповерт його не має, свердло може застрягти.

Якість акумулятора

Щоб вибрати акумуляторну дриль, необхідно знати відмінності якісних акумуляторів. Найбільш часто шурупокрути мають нікель-металогідридні зарядні пристрої. Вони визнані екологічно чистими, на відміну від того ж кадмію, який має у складі токсичні речовини. Токсичні акумулятори здатні витримувати не менше однієї тисячі зарядок, тоді як екологічно чисті – не більше 500. Нікель – металогідридні акумулятори маленького розміру і практично не можуть тримати високу напругу. Вони гостро реагують на перепади температури. Однак якщо роботи проводяться на холоді або спеці, така особливість не стає проблемою.

Інший тип акумуляторів – літієві. Вони набагато могутніше нікелевих і не володіють ефектом пам’яті. Недоліком таких батарей є гостре реагування на низьку температуру, що часто буває причиною поломки інструменту. Через даного недоліку літієві зарядні пристрої зустрічаються досить рідко.

Перш ніж вибрати шуруповерт, необхідно дізнатися і про швидкість зарядки батареї. Професійні моделі можуть заряджатися досить швидко, зазвичай для цього вистачає 50 – 60 хвилин. А ось побутові моделі доведеться заряджати по 4 – 6:00, це при наявності ефекту пам’яті. Чим могутніше акумулятор, тим швидше він заряджається.

Виробник інструменту

Для того щоб вибрати шуруповерт не слід забувати, що далеко не останню роль відіграє вибір виробника інструменту. Природно, дриль побутова і дриль професійна будуть відрізнятися за ціною і якістю, але переплачувати за звичайний шуруповерт явно не варто. Вибрати побутової шуруповерт можна від Bosch, Hitachi або Hammer.

Більшість професійних дрилів виробляє компанія Dewait. Продукція компанії відрізняється гідним співвідношенням вартості та якості. При покупці слід враховувати і такий факт, що вартість інструменту, як правило, збільшується вдвічі залежно від популярності виробника. Також, слід звернути увагу на список можливих функцій – більшість з них досить рідко прігождаются в роботі, а ціну інструменту сильно збільшують.

Чи варто купувати інструмент

Іноді покупка інструменту може виявитися недоцільною, з тієї причини, що шуруповерт просто не підійде для виконання тих чи інших робіт. Незважаючи на зручність і мобільність дрилів з акумуляторами, необхідно знати про їх недоліки:

 • Вага пристрою доволі значний через те, що акумулятор встановлюється в корпус інструменту. Для роботи навісу це буде не дуже зручно.
 • У процесі розрядки акумулятора відбувається зниження потужності та якості роботи. Такий недолік викликає сильний дискомфорт.
 • При розрядці батареї доведеться чекати, поки вона наново не зарядиться, а якщо в роботі використовується побутової шуруповерт, то це, щонайменше, 3 – 4:00.
 • З часом акумулятор втрачає свою потужність і заряд, тому рано чи пізно буде потрібно придбати новий зарядний пристрій.

Обов’язково рекомендуємо подивитися відео:


Однак, якщо врахувати особливості роботи акумуляторної дрилі, можна придбати шуруповерт, який буде повністю відповідати заявленим вимогам, і буде працювати тривалий час без підключення до електричної мережі. Для того щоб вибрати відповідну модель слід запам’ятати наступні фактори:

 • Через автономний режим час підготовки інструменту до роботи має залежність від напруги, яка становить від 9 В до 24. Ця величина формує потужність, від якої залежить вага самого акумулятора.
 • Акумулятор буде довше зберігати заряд, якщо співвідношення сили струму і часу матиме найбільшу величину.
 • Всі типи акумуляторів мають свої особливості. Мабуть, найоптимальнішим варіантом будуть нікель – металогідридні акумулятори. Хоча вони витримують меншу кількість зарядок, ніж літієві, зате не мають небезпечних речовин. При цьому вони маленького розміру.

Для зручності краще вибрати модель з роздільним режимом зарядки. У такому випадку не потрібно буде чекати, поки дриль зарядиться. Поки один акумулятор буде заряджатися, інший буде працювати. Батареї досить просто міняються в міру необхідності.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

 • Як вибрати будівельний рівень – інструкція та поради

  Ватерпас або будівельний рівень застосовується в більшості ремонтних, будівельних та оздоблювальних робіт. Він використовується для визначення відхилень поверхні від вертикалі або горизонталі. Бу…

 • Як вибрати міні-піч. Відгуки про міні-печах електричних

  Сучасні технології не стоять на місці, кожен день пропонуючи покупцям чергову новинку. Сьогодні поговоримо про чудесне винаході під назвою міні-піч, про те, на що звернути увагу при виборі, а так…

 • Диван-ліжко як вибрати

  Диван-ліжко – це відмінний вибір при створенні стильного інтер’єру. Зараз пропонується такий великий вибір різних моделей і забарвлень, що кожен може підібрати те, що підійде саме йому. Цей вид м…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × three =