Техніка індивідуального будівництва весь час розвивається і вдосконалюється. Останнім часом великої популярності набуло самостійного армування плити перекриття для будинку. Такий спосіб дозволяє без використання спеціальної техніки робити перекриття між поверхами та приміщеннями міцніше, що дуже зручно і вигідно для будівництва будинку своїми руками.

Зміст

    Чому саме цей вид перекриття використовується? Азбука монтажу перекриттів Які сили діють на конструкцію?

Чому саме цей вид перекриття використовується?

Армування плит перекриттів має кілька переваг. Перше – немає необхідності вдаватися до допомоги будівельної техніки, зокрема, підйомний кран. Друге, що дуже важливо, даний спосіб дозволяє робити перекриття для приміщень з нестандартними розмірами. І третє – це міцність конструкції. Монолітне перекриття значно більш міцне, ніж дерев’яні перекриття, воно може переносити високі напруги і вогнеупорності. Так, перекриття з дерева в змозі витримати 25 хвилин дії вогню, а монолітне – більше години.

У будівництві приватних об’єктів поширене використання монолітних перекриттів. При монтажі даного перекриття величезну роль грає правильний розрахунок і застосування арматури. Товщина плити вираховується щодо товщини прольоту і приймається у співвідношенні 1:30. Так, якщо ширина між прольотом несучих стін становить 6 метрів, то товщина монолітної плити буде дорівнювати 0,2 метра. Якщо спеціально зменшувати товщину бетону, то підвищується витрата металопрокату, якщо ж товщина збільшується, то витрата бетону теж стає більше.

Азбука монтажу перекриттів

Армування монолітної плити перекриття відбувається з використанням арматури перетином від 8 до 14 міліметрів, залежно від розрахункового навантаження. Якщо плита по товщині буде менш 150 міліметрів, то можливо робити армування в один шар, якщо ж товщина більше 150 міліметрів, то армування виконується в два шари.

У такому випадку одна сітка армування лягає в нижній частині плити, а інша – у верхній. У сітку арматура зв’язується за допомогою дроту. Розмір осередків робиться в 150х150 міліметрів або 200х200 міліметрів. Всі сітки створюються із прутів одного перерізу. Додаткове армування використовується в деяких місцях:

  • У середній частині плити використовуються нижні сітки;
  • На опорах застосовуються верхні сітки;
  • У місцях скупчення навантаження і отвори – окремі ділянки зосередження напруги.

Додаткове армування робиться за допомогою окремих прутів довжиною 400-1500 міліметрів, залежно від навантаження і прольотів. Часто застосовується суцільне основне армування, а додаткове – тільки для отворів. Примітка! Опалубку рекомендується робити на всю довжину.

Важливим етапом у монтажі монолітної плити є установка опалубки. Для цих цілей можна застосовувати деревину. Стійки опалубки закріплюються міцно і надійно, адже вага бетону може досягати 300 кілограм на метр квадратний. Для опалубки використовується захисний шар арматури, не менше 20 міліметрів. Для цього під сітку в опалубці підкладаються опори. Далі вся конструкція заливається бетоном М200, і через 4 тижні після повного висихання перекриття буде готово.

Які сили діють на конструкцію?

Схема армування плити перекриття розрізняється залежно від виду самого виробу, однак загальні принципи в армуванні залишаються незмінними. Пов’язано це із загальним методом роботи всіх залізобетонних конструкцій. навантаження відбувається зверху вниз, і найчастіше вона розподіляється на всю площу покриття.

Цей принцип свідчить про те, що основна робоча арматура – нижня, тому що верхня частина конструкції отримує стискають навантаження, які сам бетон прекрасно переносить. Нижня частина у свою чергу відчуває розтягуючі навантаження, тому саме вона вбирає основну силу навантаження на всю конструкцію.

  • Робочих стержнів в нижній частині плити;
  • Робочих стержнів верхній частині (по діаметру вони беруться менше або такими ж, як і верхні);
  • Армування, яке перерозподіляє навантаження;
  • Підставок для катанки.

Важливо! Схеми армування можуть відрізнятися, тому необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Або читайте оригiнал here.


Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × five =