З появою великої кількості балдахінів на дитячі ліжечка батьки все спекотніше сперечаються про необхідність їх покупки.

Аргументів і «за», і «проти» даного придбання існує багато, і ми спробуємо розібратися, чи потрібен балдахін на дитяче ліжечко і яким вимогам він повинен відповідати.

Для чого потрібен балдахін на дитяче ліжечко?

Серед функцій, які виконує балдахін можна відзначити основні три:

 • захист від комах;
 • захист від протягів і світла;
 • декоративна.

Балдахін, встановлений на дитячому ліжечку, дозволяє захистити дитину під час сну від докучливих мушок і комарів, якщо в будинку відкриті вікна. Також балдахін захищає ліжечко від сідає на неї пилу. Фактично тканину сама вбирає пил і тому її необхідно часто прати. Постійний догляд за балдахіном необхідний, інакше вся зібрана ним пил згодом буде осідати і на саму ліжечко, і на дитину.

Балдахін захищає дитину від яскравого світла під час відходу до сну, особливо в кімнатах, де освітлення дуже сильне. Розсіюючи світло, закритий балдахін створює для дитини необхідну атмосферу, забезпечуючи більш міцний сон немовляті.

Повністю закритий балдахін захищає дитину під час сну від можливих протягів в приміщенні.

Також ця деталь дитячого ліжечка несе на собі декоративну функцію, прикрашаючи не тільки саму ліжечко, але і доповнюючи загальний інтер’єр дитячої кімнати.

Балдахін гарний і тим, що допомагає дитині освоюватися в новому для нього світі в перші місяці життя. Завдяки його наявності новонароджений відчуває себе спокійніше за рахунок штучного зменшення простору, в якому він знаходиться.

Вибираємо балдахін

При виборі балдахіна для новонароджених в першу чергу необхідно звернути увагу на тканину, з якої він виготовлений. Синтетичні матеріали вибирати не рекомендується. У порівнянні з натуральними тканинами, синтетичні гірше пропускають повітря і можуть викликати у маленької дитини алергію. Найкраще брати балдахіни, виготовлені з ситцю, тюлі, органзи або шовку. Тюль та органза гарні ще й тим, що після прання дуже швидко висихають, полегшуючи тим самим догляд за ними.

За колірною гамою балдахіни є самі різні, виходити слід з стилю самої дитячої кімнати і того, щоб малюнки на тканині не були страшними для малюка. Ідеальним варіантом можуть стати нейтральних і спокійних кольорів тканини.

Виготовити балдахін можна і самостійно, для цього необхідно придбати відповідну тканину і визначитися з розмірами майбутнього обрамлення дитячого ліжечка.

Розміри балдахіна на дитяче ліжечко

Середній розмір тканини для виготовлення балдахіна становить 1,1 – 1,5 х 3 м. Висота варіюється залежно від того, якої довжини балдахін необхідний дитині і де буде кріпитися тримач балдахіна.

Види кріплень для балдахіна

Кріплення для балдахіна може бути розташоване прямо посередині ліжечка. У цьому випадку воно повинно бути підвішено до стелі.

Найчастіше в магазинах зустрічаються кріплення для балдахіна у вигляді штативів, які встановлюються або на середину бічної стінки дитячого ліжечка, або біля узголів’я малюка. В останньому випадку балдахін не закриватиме повністю всю ліжко.


Часто продаються і вже готові ліжечка для новонароджених з балдахіном, в яких всі елементи підібрані стилістично. Мучитися з підбором за кольором і фактурою кріплень і самого ліжечка в цьому випадку не доведеться.

Як закріпити балдахін?

Зібравши кріплення, верхню частину балдахіна необхідно просунути в спеціальну петлю з гумкою. У верхній частині є два «рукави», від вибору яких залежить, буде верх балдахіна з оборками або без них. Після того, як необхідний «рукав» був протягнуто в петлю, її потрібно затягнути і розправити по ліжечку краю тканини.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

 • Як вибрати матрац в дитяче ліжечко

  Як вибрати матрац в дитяче ліжечко Маленький малюк, зовсім недавно з’явився у вашій родині, але вже так шалено улюблений вами, повинен мати свою дитяче ліжечко, в якій він буде солодко сопіти, н…

 • Як вибрати дитяче ліжечко

  Вибір дитячого ліжка – важлива і відповідальна справа. І підійти до нього потрібно з усією серйозністю. Перш ніж задатися питанням, як вибрати ліжечко для малюка, ми вам радимо задуматися, а чи п…

 • Як зібрати кріплення для балдахіна кріплення держателя на ліжечко

  Збірка і установка кріплення Виготовлення каркаса Незважаючи на суперечки про шкоду і користь такого спального аксесуара, як балдахін, він широко застосовується. Навіс виконує не тільки декорати…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 − nine =