Для більшості людей, які живуть за містом або в селищі, лазня – це місце, де змивають буденну трудову бруд, призводять свій організм в порядок. Тому кожен господар прагнути заіметь цю важливу в житті споруду. Хтось наймає будівельну бригаду, хтось будує лазню сам. Альтернативних матеріалів для будівництва лазні сьогодні купа, однак і донині дерево є основним засобом для будівництва різних конструкцій.

Не рідко зустрінеш, як граціозно красується лазня на якому або приватній ділянці. Сьогодні по грошах може вийти лазні з бруса недорого. Можна зробити її самостійно, а можна купити готовий зруб з бруса, зробити підставу і зібрати лазню за місцем. Звичайно, вирішувати як ви буде реалізовувати своє бажання тільки вам.

Але будівництво лазні можна поділити на три основних етапи :

 • Зведення фундаменту;
 • Збірка зрубу;
 • Пристрій даху.

Зведення фундаменту і зрубу під лазню

Після того як ви вже визначитеся з матеріалами, які будете використовувати при будівництві лазні, зробить найменший проект, купите все необхідне, можна буде приступати до реалізації основи під баню.

Важливо визначити який грунт, щільний або розсипчастий. Якщо грунт достатньо твердий, можна виконувати стовпчастий фундамент. Стовпчастий тип фундаменту найпростіший, принцип його виготовлення полягає в пристрої стовпців по кутах зрубу і в місцях з’єднань внутрішніх стін.

На ці стовпці укладаються вінці (перший ряд зрубу). Перший вінець ретельно обробляють різними антисептиками. Це необхідно для того, щоб якомога довше продовжити життя першому ряду зрубу і захистити його від передчасного гниття і інших впливів.

З’єднання рядів відбуваються по-різному. Хтось виконує просто в пази, хтось робить вибірку шпильку в паз. Обидва варіанти використовуються і ефективні. Шви, які утворюються між брусами, обов’язково повинні бути законопачені мохом, клоччям або будь-яким іншим утеплювачем.

Після складання зрубу – приступають до виконання даху. Роблять, як правило, двосхилий дах. Велику увагу приділяють міцності крокв. Коник зміцнюють за допомогою конькового бруса, а крокви коньковим варіантом в підлогу дерева.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

 • Як правильно топити баню дровами або вугіллям

  Зміст [приховати] Багато новачків банної справи цікавляться питанням правильної топки лазні дровами. Від вірного виконання всіх алгоритмів по розтопленні, своєчасної підготовки печі і правильного…

 • Як побудувати хорошу баню

  Приходить момент, коли власник заміського або садової ділянки хоче побудувати свою власну лазню. Російська лазня – це місце психологічного розвантаження, прийняття оздоровчих процедур і прекрасна…

 • Як зібрати зруб з бруса

  Багато господарів мріють про дерев’яному будинку, що цілком зрозуміло – екологічний природний матеріал, відмінно зберігає тепло і чудово виглядає. Одним з найбільш привабливих видів споруди з дан…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen + 3 =