Бетонні перекриття своїми руками

2012-07-13T13: 54: 36 + 00: 00 Будівництво

Виготовлення бетонного перекриття прямо на будівництві зазвичай виникає в умовах приватного будівництва. Воно необхідне у випадку, якщо у зв’язку з певними обставинами немає можливості або небажання купувати готові стандартні залізобетонні плити. Не будемо зараз розглядати причини, що штовхають людей на виготовлення саморобного перекриття. Про те, як зробити бетонне перекриття, існує багато будівельної літератури, в якій звичайній людині розібратися дуже важко. Тут враховується складна взаємозалежність між довгою необхідного перекриття і його шириною, товщиною заливки бетону, формою і площею створюваного перекриття. Щоб не особливо заглиблюватися в такі складні будівельні розрахунки слід розглянути ряд простих особливо важливих нюансів технології. З цими моментами обов’язково повинні ознайомитися люди, які вирішили своїми силами побудувати бетонне перекриття. У той же час, дотримуючись цих порад, ви отримаєте кілька несподіваних переваг, на які й не розраховували, вирішивши зробити все власними руками.

По перше, побудоване бетонне перекриття не буде пропускати шум як гіпсокартонна перегородка, а по-друге, при ходінні по готовому бетонній підлозі, не виникатиме відчуття, що ви ходите по гойдаючийся палубі корабля. Приміром, приймемо довжину бетонного перекриття рівний п’яти метрам. Така ширина або довжина є найбільш типовою в приватному будівництві і в більшості випадків перекриття саме такої ширини потрібно виготовити самому.

Швелер для бетонного перекриття.

Чи потрібен він взагалі для бетонного перекриття? Невже не можна застосувати інший металопрокат, наприклад, у вигляді двотавра? Без питань, можете придбати двутавр. Він дійсно буде кращим для такої конструкції. Однак зверніть увагу на вартість швелера і двотавра. Ну як? Вражає? Істотна різниця в ціні двотавра і швелера може остаточно зіпсувати ваш настрій на весь день, хоча при бажанні, можна взяти інструмент на прокат.

Значить зупинимо свій вибір на швелері. Для бетонного перекриття 5 метрів в довжину достатньо придбати 14-й швелер. Якщо ви вирішите заощадити і купите 12-й, то ходити будете по кімнаті, як по палубі. Не можна стверджувати, що таке перекриття обрушиться або розвалиться, але користуватися ним буде дуже навіть незручно.

Спочатку швелер для перекриття необхідно завести в цегляну стіну. Для цього візьміть перфоратор і видовбати виїмки під швелер в стіні і вставте його на своє місце «на ребро». Ні в якому разі не можна класти швелер «плазом»! При цьому вставляється швелер в стіни не менше, ніж на 12 см. В глибину, хоча бажано навіть більше. Нічого поганого не трапиться навіть у тому випадку, якщо швелер частково виступає по іншу сторону цегляної стіни і єдиний мінус такого розміщення – утворення великої теплового моста (див. Літературу). Не можна укладати швелера абияк, відстань між ними повинна становити 1 метр. Менша відстань буде надмірністю, більше – менш надійно. Існують спеціальні формули для таких розрахунків, однак, прийнявши відстань в 1 метр, немає необхідності що-небудь обчислювати.

Арматура для саморобного бетонного перекриття.

Тут жадібність і економія недоречні, і хочете ви цього чи ні, доведеться купити 12-ю арматуру. Шматками такої арматури необхідно пов’язати швелера перекриття. Вона приварюється між нижніми краями швелерів перпендикулярно їх напрямку. Для 12-й арматури крок між сусідніми прутами не повинен перевищувати 200 см. А для 10-й крок зменшується до 15 см. Скажемо відразу, що економії грошей на цьому не вийде. Після цього додатково укладаємо арматуру паралельно швелерах. Як і швелера, арматура повинна бути запущена в стінну кладку не менше, ніж на 10 см. Тобто, потрібно просвердлити перфоратором дірки під арматуру і вставити в них кінці поздовжніх прутів, розташованих паралельно швелерах перекриття. Крок укладання поздовжньої і поперечної арматури однаковий. У результаті у вас повинна вийти така собі величезна решітка в площині нижнього краю швелерів. Місця перетину арматури бажано не варити, а перев’язати сталевим дротом 3 мм. Точно таку ж сітку необхідно зробити і на рівні верхнього краю швелерів. Потім вже можна виставляти опалубку і заливати арматуру бетонним розчином, створюючи монолітне бетонне перекриття. От і все, перекриття ваше готово. Змочуйте його щодня невеликою кількістю води протягом 10-14 днів і накривайте плівкою до набору необхідної міцності. Найбільшу міцність бетон набирає протягом перших чотирьох тижнів.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 + four =