За упорядкованій території біля приватного будинку приємно гуляти.

Коли будинок побудований і обнесений парканом, доступ на приватну територію мають тільки господарі та їхні гості. І все благоустрій території навколо приватного будинку буде націлено тільки на ці дві категорії користувачів.

Благоустрій території для господарів будинку

Запити постійно проживають в будинку господаря і його домашніх можуть відрізнятися чимось для сімей з різним рівнем достатку. Але все-таки є основоположні вимоги, які пред’являються господарями до благоустрою території навколо приватного будинку.

По-перше, територія навколо будинку повинна бути чистою. Для цього після завершення будівництва і основних оздоблювальних робіт, а також після будівлі допоміжних будівель – гаража. лазні, сараю, будівлі котельні – влаштовують великий «суботник» з очищення території.

Оскільки возитися із залишками будівельного сміття – справа невдячна, то до прибирання території зазвичай залучають підрядника – сервісну організацію. Сім’ї з бюджетом попроще вдаються до послуг робітників – гостей з республік Середньої Азії. А сім’ї з зовсім простим бюджетом прибирають будівельне сміття своїми силами – дорослі працюють разом з дітьми.

Головне, щоб були прибрані залишки не тільки з поверхні ділянки, але і з верхнього ладу грунту. Немає нічого гіршого, ніж з часом знаходити під шаром дерну залишки металоконструкцій або гострі шматки оцинкованого профілю.

Далі, по очищеній території проводиться розмітка основних пішохідних доріжок, по яких члени родини будуть пересуватися по території ділянки. І якщо для гостей не актуальна прогулянка на задній двір будинку, то для членів сім’ї доріжки в котельню, до гаража або до сараю будуть самими використовуваними.

Технічні доріжки повинні бути прокладені найзручнішим маршрутом, а не так, щоб було красиво. На відміну від декоративних гостьових доріжок, з технічних доріжках, якщо вони прокладені незручно, ходити не будуть, а прокладуть стежки по газону і через кущі зручним маршрутом.

Тому маршрут технічних доріжок повинен бути «узгоджений» з кожним членом сім’ї – ходити по них доведеться всім і часто.

“Технічні” доріжки на території намагаються прокладати по прямій.

Ширина технічної доріжки найбільш оптимальна – 80 сантиметрів. Цією ширини достатньо, щоб пройти по доріжці з садової тачкою або розминутися при зустрічі.

Після того, як розмічені доріжки, намічаються місця для відпочинку членів сім’ї. Не плутайте такі місця з гостьовими верандами і альтанками. Сімейні місця відпочинку не повинні бути великими і зазвичай ховаються в найзатишніших куточках присадибної саду.

На цьому все – інше благоустрій території навколо приватного будинку більш націлене на гостей, ніж на господарів будинку.

Благоустрій території для гостей будинку

Гостьове благоустрій території навколо приватного будинку починається з планування в’їзду на ділянку – так би мовити «з парадного входу». Гостьовий в’їзд планується з урахуванням парковки всіх автомобілів постійних друзів родини. Якщо коло спілкування сім’ї обмежений 5-6 сім’ями, то якраз на 5-6 автомобілів планують гостьову парковку.

Гостьову парковку можна мостити якими твердими, але не сипучими, покриттями в тих регіонах, де взимку лежить сніг. Пов’язано це з тим, що при нерегулярній чищенні простіше розчистити гостьову парковку перед приїздом гостей, коли парковка біля будинку покрита бруківкою або плиткою, а не щебенем або гранітним відсівом. Та й шнеки снігоприбирального комбайна будуть ціліше, у разі його використання.

Далі розмічають гостьові доріжки до будинку і по передньому двору, а також по саду. Ці доріжки можуть бути декоративними – основна їх характеристика – краса задумки і виконання.


Після розмітки доріжок розбиваються клумби, квітники і встановлюються декоративні бордюри на ділянці.

І вже після цього висаджуються рослини – кущі та дерева. Слід ще раз нагадати, що до моменту початку благоустрою території навколо будинку всі будівлі на ділянці повинні бути завершені, повинні бути прокладені всі комунікації та зведені всі будівлі, включаючи допоміжні та рекреативні. В іншому випадку вся праця по наведенню порядку і лиску на ділянці може піти прахом, якщо після цього ви задумаєте тягнути теплотрасу в лазню або підводити воду в гараж.

Далі ви можете подивитися на прикладах з фото, як вирішується благоустрій території навколо приватного будинку деякими господарями.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − ten =