Не секрет, що в наш час використання комп’ютерів міцно увійшло в побут людини. Тим більше що ці персональні системи стають невід’ємною частиною роботи і дозвілля більшість людей.

Читайте по темі:

Комп’ютери можна розглядати як найвідоміше винахід людини, але вихваляти це не будемо, так як є «зворотний бік медалі». Відомі медичні вчені починають «бити тривогу» з приводу впливу випромінювання, які отримує людина, яка довгий час працює за комп’ютером. Поступово в пресі починають з’являтися матеріали про те, що дані персональні системи негативно і згубно впливають на зір, на патологічні змін в очах. Крім цього почастішали епілептичні припадки, а ще помічається дискомфорт м’язових тканин і шкірних покривів.

Справжні діяння комп’ютера

Багато батьків цього не розуміють, і не усвідомлюють про шкоду комп’ютера для дітей. Вони вважають, що якщо їх дитина довгий час проводить за даною машиною, то він прагне до науці, і самостійно вивчає різні предмети. І такі батьки готові всюди розхвалювати таке захоплення своїх дітей. Але насправді діти не займаються, а лише безцільно проводять свій час за іграми. І замість отримання глибоких знань, вони лише тільки вдосконалюють спритність своїх рук, граючи в ігри типу «стрілялок».

Діти дуже швидко вчаться керувати клавіатурою, але тільки для ігрового режиму. Дуже часто вони навіть не вміють досить швидко надрукувати текст.

Поради фахівців

Медики рекомендують батьків обмежити час роботи дітей за комп’ютером до мінімуму. Якщо це не зробити, то вплив комп’ютера на здоров’я дитини буде негативним. Крім цього комп’ютер підвищує агресивність, і можуть у дитини з’явитися спалахи насильства. Вплив комп’ютера на психіку дитини може стати причиною порушень в області психічного розвитку.

Як би то не було вплив комп’ютера на дитину ніколи не замінить увагу і турботу батьків.

Вже давно у світі намітилася тенденція, при якій діти, залежні від комп’ютера повністю приймають «віртуальний світ» як справжній. Існує кілька стадій такої залежності дітей, і, особливо, від комп’ютерних ігор.

4 стадії залежності

1 стадія – легка захопленість. Якщо дитина перший раз сіли пограти в нову комп’ютерну гру, то йому подобається в ній абсолютно все. Красива графіка, приємна музика, добре домалював пейзажі, а також симпатичні герої – це і безліч інших особливостей ігр привертають до себе увагу не тільки дітей, а й дорослих. Крім цього в іграх втілюються багато мрій дитини. Наприклад, маленький хлопчик хоче стати льотчиком, і тепер він може посидіти за штурвалом бойового літака. Діти отримують задоволення від цієї гри. Поступово він знову сідає пограти, але тепер у дитини з’являється мета, наприклад, дізнатися, що буде в наступному турі. Але ці ігри несуть не системний характер, а тільки тимчасовий. Дуже часто дитині може не сподобатися продовження гри, і він її просто забуває. Тому потреба в грі на першій стадії не є чимось цінною для інтересу дитини.

2 стадія – захопленість. У ній гра в комп’ютер вже несе системний характер. Дитина грає кожен день постійно, нехай і нетривалий час в цю гру.

3 стадія – залежність. Гра стає більше ніж гра. Мається на увазі те, що гра вийшла на новий рівень. Це мережеві або онлайн ігри. Тут уже є присутнім змагальні мотиви. В даному випадку дитина хоче виділитися серед однолітків умінням перемагати і бути ігровим лідером. У цій стадії гра стає своїм родом «наркотиком» для незміцнілої психіки дитини. І якщо у дітей щось не виходить, або вони постійно програють, то можуть початися спалахи депресії.

4 стадія – прихильність. На даному етапі дитина вже не уявляє своє майбутнє життя без комп’ютерних ігор. При довгій відсутності поруч комп’ютера у дитини може з’явитися стан відчуженості до реальності. І це стає небезпечно для здоров’я і психіки дітей, оскільки діти замикаються в собі, і не реагують на реальність.

Методи боротьби

Що б це не сталося, потрібно обмежити дітям вільний доступ до комп’ютера. Захист комп’ютера від дітей можлива різними способами. Найпростіший є той, коли батьки ставить пароль на свій комп’ютер. Це допомагає тоді, коли діти ще маленькі, і не можуть самостійно зламати код паролі. Таке блокування комп’ютера дає можливість батькам повністю контролювати час, який дитина використовує для гри в комп’ютерні ігри.

Але для дітей старшого віку блокування комп’ютера не допоможе їм самостійно дізнатися пароль і користуватися ним у вільний час.

І тоді виникає питання: «Як відволікти дитину від комп’ютера?»

Способи відволікання

На перший погляд може здатися, що це складно.

Є кілька способів це зробити:

Спосіб 1

З дитиною потрібне спілкування. Дітям у житті не вистачає спілкування. Вони завжди хочуть поділитися своїми радощами та успіхами, поскаржитися на невдачі, або просто хочуть звичайної бесіди. Батьки в наш час практично всі повністю пішли в свою роботу, і на дітей вже час не залишається. У школі однолітки говорять про комп’ютерних іграх, а вчителі розмовляють тільки по своїх предметів. Просто потрібно знаходити час, щоб просто поговорити з дитиною, обговорити з ним плани про майбутнє, або просто знайти спільні інтереси. Так що потрібно спілкуватися з дітьми якомога більше, і тоді поступово комп’ютер для нього стане просто іграшкою, в яку він буде грати вже рідше.


Спосіб 2

Власний приклад. Потрібно дітям показувати свої захоплення і хобі не просто так, а з інтересом. І тоді він може також зайнятися цим, і навіть досягне ще більших результатів, ніж батьки.

Навіть найпростіші ігри, такі як морський бій або хрестики-нулики зможуть стати сімейними заняттями у вільний час. Батьки можуть потім дивуватися, але діти будуть їх чекати з роботи з великим нетерпінням, щоб відігратися, або ще раз перемогти.

Спосіб 3

Проводьте вільний час разом. Для цього потрібно просто все вихідні та свята проводити всією сім’єю. Також можна разом влаштовувати пікніки, спільні виїзди на природу, на пляж, на зимову гірку. Також можна влаштовувати свята, на які запрошуйте друзів своїх дітей, а також їх сім’ї. І можливо настануть такий момент, коли діти самі почнуть придумувати сценарії, і розподіляти ролі.

Постарайтеся помінятися самі і тоді діти будуть також змінюватися.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × four =