Боротьба з втомою

На жаль,
це хвороба сучасної людини. Це, звичайно, ще не захворювання, а всього лише розлад, але яке може привести до виникнення недуги. Панацеї у боротьбі з хронічною втомою не існує: комусь достатньо просто добре виспатися і приємно проводити дозвілля, а когось зможе повернути до життя тільки прийом тонізуючих препаратів, до яких належить, наприклад, левзея.

Але є загальні, в общем-то нескладні рекомендації, які для перемоги над втомою необхідно виконувати. Отже, для початку було б непогано налагодити режим дня.

Так-так, як у дитячому таборі.

Потрібно строго дотримуватися режиму праці та відпочинку, роблячи короткочасні перерви в роботі, і спати ночами, а не трудитися над черговим проектом. Для того щоб зняття втоми пройшло найбільш успішно, необхідно приділити увагу своєму харчуванню.

Сніданок обов’язково повинен бути досить щільним, щоб енергії вистачило мінімум на півдня. Забороняються перекушування на ходу, пропуски обідів, вечірні прийоми їжі, що поєднують в собі, по суті, і обід, і вечерю, який повинен бути легким.
Необхідно збагатити свій раціон харчування свіжими фруктами, ягодами та овочами, рибними продуктами, зерновими, соками і хоча б на час виключити гостру, жирну, копчену їжу. Обов’язково слід зайнятися зміцненням організму. Контрастний душ, обливання прохолодною або навіть холодною водою, прогулянки і пробіжки на свіжому повітрі, помірні фізичні навантаження, нехай для початку це буде 5-хвилинна ранкова гімнастика, ось нехитрі заходи щодо поліпшення загального стану.

Непогано почати прийом вітамінів або загальнозміцнюючих засобів, таких як елеутерокок, який надає сприятливий вплив на центральну нервову систему, тонізуючи її. Ще один крок для перемоги над хронічною втомою це відмова від шкідливих звичок.
Вже давно відомо їх згубну дію не тільки на нервову систему, а й на організм в цілому, тому просто необхідно відмовитися і від куріння, і від вживання спиртних напоїв.

І уникайте хвилювань, але, якщо все ж щось змушує турбуватися, не замикається в собі, поділіться з близькою людиною, здатним зрозуміти вас. Більше спілкуйтеся, загорайте, займайтеся улюбленими і давно забутими захопленнями.


Сходіть в театр або на виставки, на відвідування яких раніше не вистачало часу. Тоді вся втома піде і більше ніколи не повернеться.

Боротьба з втомою

Прочитати статтю повністю.


Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 2 =