Потреба в житлі – одна з базових у житті кожної людини. Будинок повинен бути теплим, надійним, комфортним і у всіх сенсах безпечним. Міська екологія залишає бажати кращого, тому багато людей намагаються повернутися до природи. Виникають цілі поселення, куди перебираються втомлені від суєти жителі мегаполісів разом зі своїми сім’ями. Для них актуальним питанням стає будівництво дерев’яних будинків своїми руками. Залишається він важливим і для дачників. Будівництво дерев’яного будинку своїми силами зазвичай обходиться дешевше, ніж якщо замовляти його в спеціалізованих компаніях, але тільки в тому випадку, коли організацією процесу займається обізнана людина. Вибір місця, матеріалів, способу їх укладання – все це вимагає навичок і вмінь. Звичайно, можна звести дерев’яний будинок своїми руками і не маючи досвіду. Наскільки він буде комфортним, міцним і красивим залежить від вас. Будівництво дерев’яних будинків своїми руками – заняття не тільки вигідне, але й захоплююче, а результат буде радувати вас довгі роки.

Як побудувати дерев’яний будинок своїми руками

Дізнатися, як побудувати дерев’яний будинок своїми руками можна в інтернеті, але краще все ж звернутися до досвідченим майстрам. Перш, ніж почати, потрібно детально вивчити справу і намітити план дій. Роботи включають в себе наступні етапи:

1. Підготовка будмайданчика. Тут необхідно проаналізувати рельєф місцевості, склад грунту, близькість підземних вод, водойм (вони можуть бути джерелом небажаної вологості), освітленість, доступність комунікацій і об’єктів інфраструктури.

2. Проектування. На цьому етапі визначають поверховість, розташування та площу кімнат, розміщення вікон, дверей, сходів, балконів. Існують комп’ютерні програми, що дозволяють по намальованому планом візуалізувати будівлю. Крім архітектурної частини, потрібно передбачити, як буде прокладена електрична мережа, газові труби, водопровід, спланувати розміщення опалювальних приладів, димоходів, каналізації.

3. Попередній розрахунок вартості, закупівля матеріалів. Підходити до їх вибору потрібно дуже ретельно, заздалегідь обумовити умови доставки. Деревина повинна пройти екологічний контроль.

4. Закладка фундаменту. Для дерев’яних будівель фундамент роблять не таким масивним, як для кам’яних або цегляних будинків, оскільки розрахований на меншу фізичне навантаження. Важливо враховувати тип грунту і поверховість будинку. Дерев’яні конструкції зводять переважно на столбчатом або стрічковому фундаменті.

5. Зведення несучих стін, внутрішніх перегородок. Тут може бути декілька технологій – зрубна, брущата, і каркасно-панельна. Зруб – це колоди, які укладаються одне поверх іншого "в кліть". З нижньої сторони кожної вибивається паз. Споруда дерев’яного будинку своїми руками зрубним способом вимагає наявності спеціальних інструментів: теслярської сокири, пилки, стамески (нею роблять поглиблення), схилу, рівня та інших. Бруси теж з’єднуються пазами, але, на відміну від колод, вони мають рівну прямокутну форму. Каркасні конструкції складаються з опорних вертикальних дерев’яних елементів, які потім обшиваються фасадними і внутрішніми панелями. Простір між ними заповнюють теплоізоляційним матеріалом. Після складання рекомендується обробити стіни антисептиками і протипожежними засобами (антипіренами).

6. Покрівельні роботи. Для них використовуються спеціально підготовлені балки і крокви потрібних розмірів. Обов’язково потрібно використовувати повністю сухі дошки. Монтують рейки, потім на них укладають елементи даху, утеплюють зсередини.

7. Установка дверей, вікон, обробка.

Але це далеко не повна відповідь на питання, як побудувати дерев’яний будинок своїми руками.

Побудувати дерев’яний будинок своїми руками

Щоб побудувати дерев’яний будинок своїми руками, необхідно в першу чергу орієнтуватися в матеріалах. Дерево може бути хвойним або листяним, у вигляді оциліндрованих колод або профільованого бруса. Його обов’язково обробляють просоченнями від комах, гниття, впливу вологи і ультрафіолету. Між брусами розміщують тонкий волоконний утеплювач. Якщо ви вирішили почати будівництво дерев’яного будинку своїми руками, постарайтеся купити якісні будматеріали – правильно просушені і оброблені. У цьому плані лідируючі позиції займає клеєний брус – він зроблений з окремих дощок, з яких видалені підгнили, і сучки. Будинку з нього виглядають дуже красиво і ефектно. Будівництво дерев’яних будинків з бруса своїми руками проходить швидше і легше, ніж з колод. Крім того, рівні стіни менше піддані впливу опадів і краще зберігають тепло. Щоб отримати детальну інформацію, введіть у пошук "будуємо дерев’яний будинок з бруса своїми руками". Побудувати дерев’яний будинок своїми руками – завдання не з простих, але жити в ньому потім буде суцільним задоволенням.

Існує безліч книг і статей на тему "будуємо дерев’яний будинок своїми руками". Тільки не варто сліпо слідувати порадам – ​​завжди враховуйте свою місцевість, клімат, фінансові можливості. Багатьох цікавить будівництво дачного дерев’яного будинку своїми руками. Звичайно, якщо це має бути великий котедж, знадобиться допомога професіоналів. Невелике одно- двоповерхова будівля цілком можна звести самостійно. Якщо ви хочете дізнатися, як побудувати дерев’яний дачний будиночок своїми руками, скористайтеся спеціальною літературою.


Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 + 1 =