У даній статті описані основні етапи процесу будівництва дерев’яних сходів своїми руками.

Сходи в приватному будинку в наш час – це не стільки розкіш, скільки засіб для зручного пересування. Зовнішня простота сходи оманлива, бо до неї пред’являється чимало вимог, які в кінцевому підсумку визначають безпеку вашого пересування, побутові зручність, економічне використання житлової площі та естетичні властивості.

Починати будівництво дерев’яних сходів для дому слід з вибору матеріалу і конструкції. Найчастіше для будівництва сходів своїми руками вибирається дерево. Адже її простіше виготовити в домашніх умовах ніж, наприклад, металеві сходи. Металеву драбину буде простіше і надійніше замовити у фірми, що спеціалізується на виробництві таких конструкцій.

Сходи конструктивно можна розділити на два основних види: маршові і гвинтові. За виготовлення гвинтової конструкції в домашніх умовах братися не рекомендується, так як для цього буде потрібно, крім складних розрахунків, чималий будівельний досвід.

Маршові сходи бувають одномаршові або двохмаршеві, залежно від планування приміщення, а також прямі або поворотні. Початківцям майстрам слід зупинитися на будівництві прямих сходів, вони прості у виготовленні і надійні. Однак якщо кількість ступенів більше десяти, сходовий марш потрібно буде розділяти майданчиком, в результаті чого конструкція буде вже поворотною. Залежно від кута повороту, сходи діляться на четвертьоборотние (кут повороту -90 градусів), напівоборотні (180 градусів).

Основні елементи дерев’яної маршових сходів.

Маршова сходи складається з елементів, які, для наочності, показані на наступному малюнку.

Ступені

У стандартному варіанті щабель може бути шириною 300 мм і довжиною від 800 до 1200 мм, при товщині 30-40 мм або 20 мм, у випадку облицювання або подступени з бетону. Якщо ж виготовлення підсхідці не заплановано, сама ступінь повинен бути довжиною не більше метра і товщиною не менше 25 мм, з додатковою планкою, додає жорсткість конструкції. Можливий і другий варіант: при метрової довжині щаблі й товщині не менше 30 мм, косоури повинні бути зрушені в бік центру, що дозволить більш рівномірно розподіляти навантаження.

Підсходинки

Підсходинки – не обов’язковий елемент кожної конструкції. Однак якщо все ж вони передбачені, не варто використовувати для їх виготовлення пиловник. Слід брати тільки той матеріал. який володіє хорошою міцністю.

Або читайте оригiнал here.


Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 + thirteen =