Цегляний будинок – сама популярний тип кам’яної споруди в заміському будівництві з відмітними характеристиками: довговічність, надійність і безпечно. Основний аргумент «за» зведення будинку з цегли – відмінні якісні, естетичні та експлуатаційні характеристики будматеріалу. Однак для того, щоб побудувати гарний котедж з ефектним пластичним рішенням фасаду, необхідно вивчити, як правильно покласти цегляну кладку своїми руками і вибрати оптимальний спосіб зведення стін з перевіреного поколіннями забудовників будівельного матеріалу.

Види цегляної кладки

Цегляна кладка – не тільки спосіб якісного зведення стін, але і можливість надати красиву фактуру несучої конструкції – малюнок. Складність будівництва цегляного будинку в основному залежить від обраного виду кладки та навичок виконавця у професії муляра. Для тих, хто вирішив створити власну фортецю своїми руками, необхідно вивчити як класти цегляну кладку і вибрати оптимальний за складністю спосіб (вприсик, вприжим) і вид:

а) ланцюгова складається з чергування рядів (точкових, ложкових) зі збігом вертикальних швів ложкових;

б) при хрестовій необхідно виконувати горизонтальні шви ложкових вперевязку;

в) голландська – чергування змішаних і точкових рядів. Цеглини (тичковие, ложковие) в змішаному ряду укладаються через один;

г) готична складається зі змішаних рядів;

д) англійська виконується з перев’язкою в. цегли і складається з двох ложкових і одного тичкового ряду;

е) багаторядна з перев’язкою в. цегли і складається з тичкового і чотирьох ложкових рядів;

ж) багаторядна без перев’язки горизонтальних швів зовнішньої версти.

Економним видом укладання визнана колодцевая – технологія кладки цегли з виконанням двох стін в півцеглини і з’єднання конструкцій містками: горизонтальними, вертикальними.

Крім того, можна звести стіни з повітряним прошарком:

 1. утворити прошарку шириною до 7 см, скоротивши витрату матеріалу до 20%;
 2. заповнити пустоти мінеральною повстю, збільшивши теплоеффектівность стіни до 30%;
 3. заповнити прошарку плитним утеплювачем (пінопласт), збільшивши теплозахисні властивості на 50%.

Всі види цегляної кладки забезпечать міцну несучу конструкцію при дотриманні технології. Крім того, можна створити красивий рельєф, поєднуючи різне розташування лицьового шару цегли: з виступом, під кутом, інше.

Види перев’язки швів

Головна умова зведення міцної несучої конструкції – правильний розподіл навантаження. Тому при будівництві цегельного будинку використовуються перевірені схеми перев’язки:

 • ланцюгова – найстаріша, полягає в послідовній перев’язці вертикальних швів в кожному ряду. Для виконання перев’язки за такою схемою необхідно чергувати ряди (тичковие, ложковие) і симетрично закривати нижні шви. довжини цегли;
 • хрестова полягає в асиметричному закритті швів;
 • ложковая – ця асиметрична закриття швів на. довжини.

Спрощений варіант – багаторядна, яка полягає в повній перев’язці поздовжніх і поперечних швів кожні 3-6 рядів. Якщо обрана кладка в дві цеглини з ланцюговою перев’язкою, то міцність забезпечується укладанням точкових цегл кожні 100 см. Популярним варіантом в малоповерховому будівництві визнано чергування одного тичкового і п’яти ложкових рядів.

Матеріали та інструменти

Для визначення кількості основного матеріалу, необхідно визначити товщину кладки. Якщо обрана кладка в одну цеглину, то товщина стіни складе 250 мм. Стіну можна зводити як із силікатної (білого), так і з глиняного (червоного) цегли. Точний витрата матеріалу залежить від товщини кладки, але в середньому становить 50-55 штх1 м2.

Якість матеріалу – запорука красивої кладки, тому при виборі цегли обов’язково перевірити правильність форми, відсутність дефектів, тріщин і прямі ребра. Висока несуча здатність стін і міцність залежать від типу кладки і якості будівельного розчину. Якщо обрана кладка в півтори цеглини, то міцність стіни забезпечується перевіреним способом перев’язки – ланцюгова. Для якісного виконання робіт необхідно підготувати інструменти:


 • молоток-Кирочка;
 • кельму;
 • плотничий косинець;
 • мелений шнур;
 • рівень;
 • інструмент для розшивки;
 • рулетку;
 • відра, лопату, металеву ємність для замішування розчину.

Крім того, запорукою якісного виконання несучої конструкції є правильно підготовлений розчин для кладки цегли на вапняній, цементній або цементно-вапняній основі. Цементний виготовляють з суміші цементу та яружного піску в співвідношенні 1: 3-1: 6. Вапняний – найрідкісніший і практично не використовується у зведенні заміських будинків через низьку міцності кладки. Найпопулярніший – цементно-вапняний виготовляється за типом вапняних з додаванням необхідної пропорції сухої суміші цементу і піску.

Послідовність робіт

Перед початком робіт виконується підготовка підстави (фундамент) і розмітка контуру стіни меленим шнуром. При виконанні кладки рекомендується дотримуватися напрямок «зліва-направо» і починати укладання цегли від кута. Основні етапи робіт:

 1. Розстеляння розчину: накласти лопатою, розрівняти кельмою.
 2. Укладання цегли: «підвести» до потрібного місця, контролюючи збіг розмітки з верхнім ребром.
 3. «Осаджування» цегли: встановити матеріал «на місце», постукуючи по верхній ліжку так, щоб ребро збігалося зі шнурівкою.
 4. Видалити надлишки розчину: підібрати кельмою видавлюється розчин і укласти на ліжко або між торцями.

На етапі підготовки розчину можна скористатися секретами професії каменяра – додати звичайну червону глину або вапняне тісто для додання пластичності суміші. Крім того, новачки можуть мінімізувати помилки, виконуючи в процесі роботи мітки восковим олівцем або крейдою. Якщо кладка виконується «під розшивку», то необхідно затерти зовнішні шви розчином, прикласти рейку і сформувати шов: втиснутий, опуклий. Розшивання виконується після висихання розчину і додає конструкції акуратний і красивий вигляд. Якщо планується оштукатурювання, то розшивання не обов’язкова.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × four =