Частка бойлера своїми руками

Будь нагрівач води і, зокрема, бойлер. потребує регулярного чищення від накипу, інакше він буде перегріватися, споживати більше енергії і, врешті-решт, потече. Для чищення ви можете скористатися послугами фахівців або спробувати зробити все самостійно. Другий варіант більш вигідний в плані економічному, тому сьогодні ми поговоримо про те, як проводиться чистка бойлера своїми руками.

Що потрібно знати?

Отчего регулярне чищення від накипу настільки важлива для нормальної роботи бойлера? Щоб зрозуміти, чим загрожує ваша забудькуватість, розглянемо декілька можливих наслідків, до яких вона може призвести.

Самостійна чистка бойлера

Жорстка вода, крім того, що в ній погано розчиняються чистячі засоби, володіє ще одним серйозним недоліком – утворює накип. У свою чергу, накип досить погано проводить тепло, в деяких випадках взагалі виключає теплопровідність. Спочатку ТЕН, розташований в накопичувальному баці, покривається тонким нальотом вапна. При цьому ТЕН раніше передає тепло, але відбувається це не так ефективно, як якби він був чистим.

Зверніть увагу! Перша ознака того, що в бойлері утворився накип – збільшується витрата електроенергії.

Якщо збільшена витрата вас не збентежив, і ви далі продовжуєте ігнорувати необхідність чистки бойлера, то незабаром накип «еволюціонує» в товсту шкірку на всій поверхні нагрівального елемента. Такий наліт небезпечний не тільки тим, що його вкрай складно видалити – він практично герметизує ТЕН, перешкоджаючи виконанню водонагрівальної функції. У результаті ТЕН нагрівається все сильніше, але тепловіддача при цьому не відбувається зовсім.

Зрештою, водонагрівач відключається, оскільки спрацьовує реле захисту. Щоб вирішити цю проблему, потрібно повністю видалити накип усередині приладу. Ось чому так важлива профілактична чистка бойлера.

Важливість чистки Тена у водонагрівачі

Накип – найлютіший ворог бойлерів, власне, як і інших приладів, що нагрівають воду. Як ми вже говорили, теплопровідність накипу вкрай низька, тому час нагрівання води з часом збільшується, так само як і витрати на електрику. Навіть шар в 3 міліметри завтовшки збільшує тепловтрати на 10-15%. Про ККД приладу і говорити нічого – воно знижується майже на ¼. Більше того, накип рано чи пізно призводить до того, що ТЕН виходить з ладу, причому безповоротно.

Новий ТЕН водонагрівача

З цієї причини необхідно періодично чистити нагрівальний елемент від накипу – це не тільки заощадить ваші фінанси, але й істотно продовжить термін експлуатації приладу. Що стосується внутрішніх стінок нагрівального бака (а на них теж утворюється накип), то чистити їх зовсім необов’язково. Навпаки, шар накипу на них – це скоріше добре, ніж погано, і тому є дві причини.

  1. Накип додатково захищає бак від негативного впливу трубопровідної води.
  2. Вона суттєво знижує тепловтрати.

Або читайте оригiнал here.


Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 2 =