Питання про те, чи можна зробити цегельний камін з чавунною топкою або обкласти топку цеглою, задають нам дуже часто. Тому що, у багатьох власників заміських будинків є традиційне уявлення про каміні як конструкції з цегли.

Дійсно, цегляні каміни і в наші дні будуються у великих кількостях, проте поступово вони поступаються позиції більш сучасним і витонченим конструкціям зі сталевою або чавунною топкою-касетою і облицюванням з різних природних матеріалів.

Крім матеріалів, застосовуваних при будівництві камінів, існує відмінність у тому, яким способом вони обігрівають приміщення. Традиційні цегляні – за рахунок променевої енергії вогню і здібності цегли накопичувати тепло, а сучасні із закритими топками – за рахунок випромінювання через скло і конвекційного повітря. Ця відмінність ставить їх у протилежність один до одного, а поєднання призводить до марним витратам.

Закрита топка повинна охолоджуватися і нагрівати повітря кімнати, який проходить між конструкцією облицювання каміна і її корпусом. Якщо топку одягнути в цегляні обладунки, то це не тільки не дасть позитивного ефекту, але й може призвести до перегріву корпусу топки і її виходу з ладу. Цегла ж слугуватиме зайвим баластом, оскільки на його прогрів потрібна велика кількість теплової енергії, не кажучи вже про вагу.

Чи можна весь камін викласти з цегли? Звичайно можна, проте це вийде більше декоративне пристрій, який мало придатне для опалення навіть однієї кімнати, адже ККД відкритого класичного каміна всього 15-20%, а решта тепло виходить в димохід разом із димовими газами.

Навпаки, ККД «навороченной» сучасної камінної топки з вторинним дожігом наближається до 80%, і такий пристрій, безсумнівно, більш ефективно і економічно при використанні його як опалювального приладу.

Про зовнішній вигляд цегельного каміна і каміна із заводською облицюванням з природного каменю сперечатися не прийде нікому в голову. Яким би рівним і гладким ні цегла, все одно він залишиться цеглою, і рано чи пізно всі замислюються про те, як і чим його облицювати. Тому при початковій привабливій вартості цегельного каміна його ціна після облицювання мармуром або іншим матеріалом призведе до невиправданих витрат, а надійність всієї конструкції буде сумнівною. Через різні температурних розширень облицювальний матеріал, як правило, просто відвалюється.

Висновок тут один – робіть відразу такий камін, який буде відповідати вашим естетичним потребам і потребам в опаленні. Первісна економія надалі може обернутися великими витратами, втраченим часом і зайвого головного болем.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − nine =