Навряд чи знайдеться хоча б одна людина, яка жодного разу не піддавався рентгенівського опромінення. Тому всі хотіли б знати, чи шкідливий рентген? Якщо відповідати коротко, то можна сказати, що ренген може бути небезпечний для здоров’я у великих дозах. Щорічний знімок грудної клітини — це безпечно, мамографія, яка робиться жінкам після 40 років двічі на рік — це теж безпечно. Якщо мова йде про життя пацієнта, то рентгенівських випромінювань проведуть стільки, скільки це буде потрібно для порятунку його життя.

Рентген і дитина

Багато матерів задаються питанням, чи шкідливий рентген дитині, можна сказати, що знімок грудної клітини робиться лише особам, які досягли віку 15 років. Також не варто забувати, що сучасні рентгенівські установки сильно відрізняються від своїх попередників. В даний час людина отримує дозу опромінення, яка в рази тієї, яку він отримав би років 10-15 тому. При обстеженні дітей їх захищають повністю екраном, незахищеною залишається лише обстежувана область.

Гранично допустима доза рентгена

Дуже популярний термін, який часто присутній в розмовах пацієнтів, всі вони хочуть з’ясувати цю цифру, при нинішньому сучасному обладнанні такої цифри просто не існує. Варто пам’ятати, що флюорографія. Дає велику дозу опромінення, ніж рентгенівський знімок, а опромінення при стоматологічному знімку зовсім мізерно.

Звичайно ж, не буде заперечувати, що рентген робить негативний вплив на організм, але така профілактика коштує того.

Методи захисту від рентген-випромінювання

Звідси можна зробити висновок, що чим більше відстань – тим менше доза. Також знизить дозу, встановлений перед пацієнтом, екран. Знизять опромінення та спеціальні "фартухи", "шапочки" та інше свинцеве обмундирування.

Рентген і вагітність

Таке обстеження небажано, але іноді просто необхідно (перелом та ін). У цьому випадку екранують область живота.

Чи шкідливо робити рентген? Можна відповісти, що шкідливо робити його часто, а періодичне обстеження — це норма.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty + 6 =