Дзеркало, безсумнівно, один з найефектніших елементів інтер’єру. Фахівці в області психології побудови житлового простору Ольга і Сергій Юношева вважають, що зараз не гріх нагадати, для чого, власне, був придуманий цей майже містичний предмет побуту. А заодно поговорити про те, як іноді в гонитві за «дизайнерськими знахідками» не порушити гармонію і психологічну безпеку простору власного будинку.

Краса і мідний таз

Погодьтеся, без дзеркала світ був би влаштований несправедливо: вас міг би розглядати всякий, у кого є очі, а от ви самі про себе не могли б скласти ні найменшого уявлення. Колись представниці прекрасної статі натирали піском металевий посуд, щоб в відполірованої поверхні побачити своє відображення, але цього, звичайно, було мало. Перші дзеркала коштували шалено дорого, і секрет їх виготовлення зберігався в секреті. Однак як тільки виробництво дзеркал стало масовим, завіса таємничості, а разом з нею і сверхпочтеніе до цього елементу інтер’єру канули в Лету. Тоді-то за дзеркало і взялися дизайнери, використовуючи його в найнеймовірніших варіантах і проектах, грунтовно забувши, для чого, власне, спочатку воно було створено. І все б нічого, але наслідки подібної забудькуватості можуть комусь отруїти життя.

Нічого собі, сходили на дискотеку.

Тридцять років тому, коли під стелями дискотек закрутилися кулі, обклеєні дзеркальними осколками, наповнюючи приміщення зграйками сонячних зайчиків, – народилася мода на подрібнені дзеркала. У тому числі, і в домашньому інтер’єрі. Сьогодні ця тема у дизайнерів вельми актуальна. Майже в будь-якому будинку нині можна зустріти «неправильні» дзеркала у вигляді вставок в найнесподіваніших місцях. Свіжо, незвично. Та ось біда: відбиваючи дійсність, вони її дуже сильно спотворюють. Одні «криві дзеркала» згинаються хвилями, інші – розбивають наше зображення на частини, треті і зовсім дозволяють побачити лише окремі фрагменти власного тіла. А адже дзеркало, в першу чергу, було створено для того, щоб людина могла бачити в ньому себе таким, яким він є, і при необхідності виправити окремі недоліки в своїй зовнішності, «навести красу».

Про ідеал і бабусин шафа

Саме вдома ми найчастіше ходимо “не при параді»: без макіяжу, чергової посмішки і в одязі, яка в першу чергу – зручна. Загалом, розслабляємося. Ну, а якщо ви навіть на власній кухні не дозволяєте собі виглядати абияк, згадайте, що саме вдома переживаєте не найкращі дні хвороби. Хвороба ж, як відомо, не красить. У такий період часом навіть красуня мало чим відрізняється від Баби-Яги. Тепер подумайте, як часто вам доводиться споглядати себе «не в кращому вигляді», якщо дзеркало висить на самому видному місці, і ви мимоволі кидаєте погляд на своє відображення при будь-якому переміщенні по квартирі. Біда тут криється в наступному: чим частіше ми бачимо в дзеркалі себе неідеальної, тим гірше починаємо думати про себе – ятрить свої комплекси (а вони є у кожного) і в підсумку підсвідомо занижуємо власну самооцінку. Чи варті всі ці сучасні дизайнерські «навороти» того, щоб підривати свій авторитет у власних же очах? Тому благоразумнее вішати дзеркало в квартирі там, де ви найменше бачите себе мимохідь.

В ідеалі воно повинно розташовуватися таким чином, щоб у нього можна було дивитися тільки в разі потреби: привести себе в порядок, приміряти обновку і т. П. І з цієї точки зору, старі платтяні шафи, де дзеркало прикріплялося з внутрішньої сторони дверки, – просто ідеальні.

Як правильно використовувати дзеркало в інтер’єрі

Найголовніше, щоб у всіх наявних в квартирі відображають поверхнях всі члени сім’ї могли бачити свою голову цілком. Тобто у найменшого не повинно бути «відрізаного підборіддя», а біля найвищого «зрізаною верхівки».

Знайте, що дозволити собі «пікантний» стелю у ванній або спальній кімнаті можуть лише ті, хто на 100 відсотків упевнені в своїй красі і привабливості. Але навіть самі самовпевнені повинні подбати, щоб у будь-який момент при бажанні можна було дзеркало закрити. Як? Це вже нехай вам радять дизайнери.

Не купуйте дзеркал, які складаються з декількох поверхонь і як би дроблять зображення на кілька частин. Дивлячись у таке дзеркало, ви будете бачити себе «розрізаним», «нецілим». А адже всі знають про те, що краще бути цільною людиною. Ваша підсвідомість буде фіксувати і закріплювати «неправильне» відображення. Мине небагато часу, і ви, можливо, дійсно відчуєте себе розбитим, які втратили в житті мету.

У спальні, лежачи на ліжку, ви не повинні бачити своє відображення, а ваше ліжко не повинна ніде відбиватися.

Якщо вам пропонують нанести на поверхню дзеркала якісь малюнки або гравіювання, погоджуйтеся тільки тоді, коли ця краса не буде «зачіпати» ваше відображення.

Якщо лампа розташована за дзеркалом або над ним, швидше за все, вам завжди доведеться бачити себе постарілим і втомленим.

І в наш час можна відчути, що дзеркало має магічну силу. Якщо хочете, щоб чогось у вашому житті стало більше, використовуйте старий порада: ці предмети повинні якийсь час відбиватися в дзеркалі.


Не розміщуйте два дзеркальні поверхні навпроти один одного. Знаменитий дзеркальний коридор – свого роду нескінченність. А нескінченність – це щось незбагненне. Такий дизайнерський хід, на думку майстрів фен-шуй, буде притягувати у ваше життя ситуації, в яких багато що буде здаватися незбагненним і незрозумілим.

Якщо дзеркало тріснуло або надкололось, не скупіться – відразу відправляйте його на звалище і купуйте нове.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + 16 =