У нас в країні дуже часто залишають людей без електрики за містом. І тоді ми починаємо ховати продукти в холодні місця. У цьому випадку багато набувають міні-електростанції. Тим більше що коли йде будівництво, теж важливі автономні генератори.

Найголовніший момент установки резервного електроживлення

– Це двигун і електрогенератор. Існують різні моделі, які працюють на бензині, газі і солярці. Також синхронні і асинхронні. Необхідно тільки зробити підрахунок так, щоб вистачило кіловат на всю техніку, лампочки і т.д. Головний критерій, за яким слід вибирати генератор – це номінальна потужність.

Скільки кіловат?

Для невеликого будинку вистачить і міні-електростанції

з потужністю 5,5-6,5 кВт. Для котеджу трохи більшого, генератор може знадобитися 10-15 кВт. У цьому випадку треба визначитися яку модель генератора треба придбати, однофазну або трифазну. Трифазний генератор, краще купувати, коли в будинку присутні електроплити.

Синхронні і асинхронні.

Генератори розрізняються за видами на синхронні і асинхронні. У асинхронних генераторів, ціна набагато нижча, але синхронні набагато надійніше. До того ж синхронні генератори, набагато краще справляються з високими пусковими струмами.

Якість струму.

Ми знаємо, що інверторні генератори мають високу стабільність вихідної напруги. Краще такі генератори використовувати, коли підключається серйозна техніка. У цього генератора дуже цікава система роботи. У процесі вироблення струму він його врівноважує, це веде до того, що отримувана електроенергія стає якісніше.

Ще один чимало важливий момент, бензинові генератори з’єднуються з мотором безпосередньо. У цьому випадку вага інверторних бензинових електростанцій значно менше.

Бензин, дизель, «на газу».

Якщо вам потрібен «трудяга», який буде працювати довго і якісніше, слід віддати перевагу дизельним. Звичайно, ціна буде набагато вище, ніж його бензинові «брати», але зате використовують менше палива і володіють великим моторесурсом.

Якщо вам треба більш потужний генератор то підійде газовий.

Газовий генератор працює на різних газах пропан-бутан, метан. Для газових генераторів був виготовлений моторесурс газового поршневого двигуна з повітряним охолодженням. Тим більше що в такому генераторі можна використовувати пусковий автомат. Проблема лише в тому, що газові генератори коштують набагато більше бензинових.

Час роботи.

Двигуни для генераторів бувають двох видів побутові та професійні, це відноситься і до бензиновим і дизельним генераторам. Звичайно, генератори відрізняються один від одного часом допустимим в постійній роботі. У різних видів генераторів різний час роботи, при якому вони можуть безперервно працювати. Для побутових це приблизно 4:00 плюс 4:00 відпочинку, для професійних 7-11 годин, потім відпочинок 6:00. Природно, що бак розрахований на те щоб міні-електростанція працювала належний час.

Як запускати будемо?

Тут ми повинні, вибрати, який вид запуску нам більше подобається Ручний, електричний від акумулятора або автоматичний. Звичайно, якщо влітку застосовувати міні-електростанцію, то можна й обійтися і ручним. Якщо ми використовуємо генератор часто, то звичайно краще щоб він запускався за допомогою кнопки. Деякі виробники доставляють його в комплекті, деяким необхідно докуповувати.

До того ж можна ще додатково використовувати автоматику, що дуже вигідно. При відключенні електроенергії в мережі, автоматика дає команду двигуну активізуватися, а потім коли з’являється, в мережі електроенергія, відключає його. Вартість цього дива тисячі євро.

Регулювання витрати палива.

Деякі генератори мають функцію розумного витрати палива, це залежить від того яке навантаження у генератора. Приміром, фірма HONDA, оснастила генератор дуже надійною регулюванням. Двигун генератора завжди працює на постійних оборотах, а коли збільшується навантаження, то в цей момент починається збільшення подачі палива.

Місце встановлення.


Звичайно це не легке завдання. Якщо в приміщенні буде холодно, то це створює складність запуску генератора. Якщо ми його поставимо поблизу житлових кімнат, то шум, звичайно, не дасть нам спокою. У цьому випадку існують шумозахисні кожух.

На замітку.

У бензинових генераторах, які служать для невеликих потреб, таких як рибалка, пікнік, тобто переносних, найбільше цінуються чотиритактні мотори. Перевага таких в тому, що від них шуму менше, ніж від звичайних і чистіше вихлоп.

При покупці міні-електростанції в комплект входить багато різних елементів. Краще звичайно придбати базову модель станції, а те, що потрібно докупити.

Порада фахівця.

Багато прилади при включенні використовують набагато більше струму, ніж необхідно. У нашої техніки, такий як холодильник, при включенні насоса підвищення споживаної електроенергії відбувається в п’ятикратному розмірі. Тому генератору необхідно впоратися з таким навантаженням, хоча і не довгою.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen + three =