• Стаціонарні електрообігрівачі
  • Переносні обігрівачі

Кожна жива істота любить, коли навколо нього тепло і затишно, але одного разу приходить холодний сезон (а в деяких він 10 місяців у році). Є трохи способів вирішити проблему, причому сподіватися на центральне опалення в 21 столітті вже немає сенсу, тому потрібно вибрати електронагрівач, який ідеально підійде саме для даних умов.

Конвектор дуже зручний у використанні і повністю безпечний.

Основний розподіл відбувається за наступними критеріями, залежно від харчування: газові, електричні та альтернативні джерела.

Для дому газові (рідинні) обігрівачі використовуються вкрай рідко, що пов’язано з високою ціною експлуатації і особливим підходом. Найчастіше вони затребувані в цехах і ангарах.

А ось електричні варіанти ідеальні, тому вони відносно дешеві, обслуговування у них найпростіше, для запуску достатньо увіткнути в розетку, а регулювання відбувається за допомогою 1-2 тумблерів. Єдине ускладнення – це вибір потрібного з усього воістину гігантського обсягу можливих варіантів.

Для поділу всіх електричних обігрівачів для дому зазвичай використовуються 2 умовних позначення – стаціонарні і переносні.

У першому випадку їх, звичайно, можна перенести, але зазвичай вони встановлюються в кімнатах на весь термін своєї служби. Який варто вибрати електричний обігрівач для дому?

Стаціонарні електрообігрівачі

Масляні каміни. Першу свою популярність придбали ще під час СРСР, після чого втратили позиції незначно. Мають цілий ряд плюсів і мінусів. До плюсів можна віднести:

Пристрій масляного обігрівача.

Якщо вибрати електрообігрівач такого плану в будинок, то доглядати за ним буде ще простіше, ніж за статуетками на поличці, тому при змахування пилу немає жодного шансу, що він впаде і розіб’ється. Ніякі внутрішні чистки не будуть потрібні, а при зламі ремонт можна і не робити з-за низької ціни і довгої служби роботи.

При наявності великої кількості секцій (до 12 шт) і вентилятора камін споживає всього до 2,5 кВт год. Дані показники вважаються з розряду низьких.

Майже всі каміни оснащуються вентилятором, що дає можливість швидко протопити навіть велике приміщення. Якщо є інше джерело тепла, те він чудово доповнює будь-якого «колегу».

У більш дорогих версіях можна зустріти автоматичну систему роботи, що дозволить запрограмувати включення тепла до приходу з роботи або стабільне підтримання температури в нічний час.

Мінуси такого обігрівача теж серйозні:

Найсерйозніше – це спалювання кисню під час роботи, через що попутно висихає повітря. Для того щоб цього уникнути, потрібно придбати зволожувач, або він повинен бути вбудований.

Досить великий розмір може виявитися серйозною перешкодою в маленьких кімнатах.

При наявності в приміщенні дітей краще обігрівач не включати, або дуже уважно стежити за дитиною. Метал розігрівається до дуже великих температур і може обпалити ніжну шкіру при зіткненні.

Другим стаціонарним нагрівачем вважається конвектор.

Пристрій конвектора.

Його недаремно називають теплим подарунком сучасної науки. Мінусів у нього немає, але деякі його плюси все ж не дають йому твердо влаштуватися і витіснити всіх конкурентів. Важко назвати найважливіший плюс з усіх, тому у кожної людини свої критерії.

Для одних важлива компактність – володіє невеликою товщиною і масою, завдяки чому часто красується на стінах (кріпити потрібно, якомога ближче до підлоги, бо тепле повітря піднімається вгору, а знизу залишається не опалювальне простір). Немає жодної моделі конвектора, що володіє поганими зовнішніми якостями, тому інтер’єру він не зашкодить.

Для інших важливо, що він не спалює кисень. Плюс досить істотний, але тут є підступ – через відсутність вентилятора швидкість прогрівання приміщення знижується в кілька разів.

У плані безпеки він також на першому місці, тому жоден інший обігрівач не можна повісити в приміщенні з дуже високою вологістю. Та й обпектися об нього неможливо.

Умовно ціна на них вважається невеликий, але якщо хочеться не примітивну модель, а з електронним термометром і автоматикою, тоді й заплатити доведеться чимало.


Повернутися до змісту

Переносні обігрівачі

Головний плюс тепловентилятора – низька вартість.

Найпопулярніші – це тепловентилятори (теплодуі), попутно є найдешевшим вибором серед всіх, за що отримали особливу популярність. Тому їх плюси і мінуси особливо важливо знати, хоч їх і мало. Плюси:

Навіть у найдешевших моделей нагрівача безпека перебуває на висоті. Виключені всі варіанти електричного замикання або перегріву поверхні при падінні (датчики фіксують будь перегрів більше 40 градусів і відключають систему, після чого нове включення можливо лише після того, як датчики переконаються в зворотному).

Мінуси:

Низька потужність, тому служать вони виключно для допоміжних цілей.

Дуже сильно сушать повітря. Навіть самі малопотужні в закритій кімнаті 9 м2 за 30 хвилин висушують повітря настільки, що дихати стає неможливо.

Керамічні електронагрівачі за своєю суттю дуже схожі з тепловентиляторами, але в них вже виключені висунуті мінуси. Хоча з’явився і свій власний – висока ціна.

ТЕН – винахід середини 19 століття. Потужні, якісні, довговічні, не споживають багато струму, але при всіх цих показниках служать виключно для допоміжних цілей – теплі підлоги, сушарки, електроплитки.

Вибрати електричний обігрівач для дому нескладно, але заздалегідь потрібно чітко визначитися з тим, яка мета перед ним ставиться.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як вибрати сушку для білизни

    При виборі сушки для білизни потрібно враховувати такі моменти, як наявність в квартирі балкона, а також площа приміщення, в якому ви збираєтеся сушити білизну. Так, при наявності достатньої віль…

  • Як вибрати очищувач повітря для будинку

    Життя в сучасних мегаполісах все частіше змушує нас замислитися про безпеку і чистоту повітря у власній квартирі. Але тут виникає головна проблема, як вибрати очищувач повітря для будинку. Величе…

  • Як вибрати сушарку для білизни переваги і недоліки сучасних моделей

    Як вибрати сушарку для білизни? Так вона необхідна або без неї можна цілком обійтися? Які види сучасних моделей існують і чим вони відрізняються? Питань багато, тому починаємо розбиратися. Типи с…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 − three =