Найчастіше дерев’яні будинки зводяться на дачних ділянках. Перевага даних будівель полягає в низьких матеріальних витратах на зведення та високій швидкості будівництва. Незважаючи на це, конструкція має масу недоліків, один з яких – висока ймовірність запалення при неправильній прокладання лінії. У разі загоряння проводки (що трапляється при короткому замиканні), стіни і стеля швидко піддадуться горінню, що може спричинити за собою плачевні наслідки.

Саме тому монтаж електропроводки в дерев’яному будинку має певні особливості, порівняно з капітальною спорудою. Дані особливості полягають в деяких вимогах з безпеки, яких слід дотримуватися при прокладці кабелю своїми руками. Далі ми розглянемо докладне керівництво електромонтажу, яке буде корисним, як для початківців електриків, так і для бувалих майстрів!

Вимоги

Якщо сумлінно дотримуватися всі вимоги і рекомендації, ймовірність самозаймання буде прагнути до нуля.

провідники повинні бути ізольовані в негорючий матеріал (краще всього вибирати кабель NYM, або його більш дешевий аналог ВВГнг);

жили обов’язково повинні бути мідними (причому з пожежобезпечною оболонкою);

перевага рекомендується віддавати розводці відкритої електропроводки в дерев’яному будинку;

Не вибирайте занадто дешеві матеріали. Найчастіше виходять з ладу бюджетні китайські вироби;

правильно здійснюйте розрахунок перетину кабелю. що б струмове навантаження не перевищувала допустимі норми (рекомендуємо вибирати товщину кабелю з запасом струмового навантаження в 30%);

прихована проводка повинна знаходитися в спеціальній захисній оболонці (металевій трубі), при цьому використовувати металорукав або ПВХ гофру забороняється;

згідно норм та стандартів, обов’язково встановіть в розподільному щитку автоматичний вимикач і УЗО.

Основний процес

Основний процес не складний. Все, що потрібно, це зробити схему електропроводки в дерев’яному будинку, придбати всі комплектуючі, здійснити підготовчі роботи і монтаж.

Після даних операцій, готова лінія узгоджується з Держенергонаглядом, і якщо зауважень не буде, в перебігу 5 днів Вас підключать до електромережі.

Створення схеми

На спеціальною схемою відзначається точне місцезнаходження всіх елементів (від розетки до ел. Лічильника), місця проходження кабелю. Так само на проекті необхідно вказати точні відстані проходження проводки біля дверних прорізів, стелі, підлоги.

Рекомендуємо Вам в якості заготовки для схеми використовувати план будинку, т. К. В даному документі дотримуються точні розміри кімнат, дверних прорізів, вікон.

При складанні схеми використовуйте наступні правила та поради:

розподільний щит встановлюється в коридорі. Висота установки щитка повинна бути такою, що б діти не дістали до нього (приблизно 1,5 м над землею);

розетки, як правило, встановлюються на будь-якій висоті від підлоги (ГОСТ, СНиП та ПУЕ не обговорювали даний момент). Спочатку сплануйте розстановку меблів і побутової техніки, що б знати, де необхідно встановити розетку (інакше після ремонту доведеться купувати подовжувачі);

рекомендована висота кріплення вимикачів – 80 і 150 см. Всі вимикачі повинні знаходитися на одній висоті (з естетичних міркувань). При вході в кімнату виріб має бути розміщено з боку дверної ручки;

лінія може проходити як внизу (20 см від підлоги), так і вгорі стіни (20 см від стелі), причому строго вертикально і строго горизонтально. Поворот траси здійснюється під прямим кутом.

На підставі готової схеми необхідно підрахувати точну кількість елементів, після чого придбати їх і приступати до монтажу.


Прокладка лінії від вулиці до приміщення

Існує 2 способи зовнішньої прокладки кабелю: повітряний і підземний.

Перший варіант більш дешевий, але в той же час частіше піддається аварій (ЛЕП може пошкодитися при сильних поривах вітру або падінні дерева на стовп). До того ж повітряна електропроводка може встановлюватися, якщо відстань до об’єкту складає не більше 25 метрів. Якщо відстань буде більше, доведеться встановлювати проміжну опору (ще один стовп), що може помітно “вдарити по кишені”.

Підземне прокладання є більш трудомістким і дорогим заходом, але в той же час забезпечить довгий термін служби Вашої електромережі.

Прокладка кабелю по кімнатах

Найчастіше здійснюється відкритий електромонтаж. Існує кілька способів монтажу проводки, а саме: в каналах, в гофре, на спеціальних ізоляторах (роликах), в електротехнічному плінтусі або спеціальними скобами. На фото показані всі варіанти, тому можете відразу ж порівняти їх між собою.

Кабель-канали є досить зручними виробами, т. К. Не псують зовнішній вигляд інтер’єру і легко фіксуються на стіни.

До того ж існують канали «під дерево», які відмінно виглядають на тлі стін з профільованого бруса, зрубу і звичайної вагонки.

Менш зручний спосіб розводки – за допомогою роликів для ізоляції. Керамічні барила фіксуються на стіни і утримують лінію, створюючи обстановку в стилі ретро. Найчастіше такий варіант монтажу використовують, якщо роблять електропроводку в будинку з оциліндрованих колод.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 + five =