Зміст статті:

Будова з деревини, незважаючи на задоволеною специфічний за сучасними мірками матеріал зведення, мало чим відрізняється від інших будівель. Стосується це і несучої конструкції споруди. Іншими словами, вам ніхто не заважає використовувати той же стовпчасті або монолітна підстава. Залежить від загального проекту. У статті розглянемо пару способів, як можна зробити підставу для дерев’яного будинку, щоб він нормально простояв не один десяток років.

Стовпчасті підставу

Стовпчастий фундамент. мабуть, кращий варіант для легковагих будівель, особливо таких як дерев’яний будинок.

Стовпчасті фундаменти відмінно справляються з поставленими завданнями, оскільки добре тримають легкі будови. Технологія значення не має. Будь то щити або спеціальні каркаси, споруда стоїть як влиті, якщо, звичайно, тут доречно таке порівняння.

Складається описуваний фундамент з безлічі стовпів. Кожен елемент ставиться в місці з максимально можливим навантаженням. До подібних ділянок відносяться перетину стінових поверхонь, опори прогонів і ін.

Фундаментні стовпи встановлюються на відстані, яка коливається в межах 1,5-2,5 м. Матеріали виготовлення – цегла, бетон або іншу сировину, здатне справлятися з високим тиском після здобуття кінцевої форми.

По завершенні заходів облаштовують захист від вологи і для стримування тепла. Робиться забирка. Остання являє собою стінну конструкцію, що сполучає стовпи фундаменту.

Щоб змонтувати стовпчастий фундамент для дерев’яного будинку, спочатку необхідно викопати ями певного розміру. Показники наступні – 50x50x50 см. У ямку насипають щебінку і ретельно утрамбовують. У результаті виходить так звана “щебнева подушка”. Далі монтується опорний стовп з блоків, зроблених з бетону. Розміри – 40x40x40 см.

Очевидною перевагою фундаменту стовпчастого типу вважається висока надійність. Разом з нею забезпечується непоганий термін служби. Інші плюси – економічність, відсутність гідрозахисту, швидка установка, можливість використання на промерзають землі.

Не позбавлений такий фундамент і ряду недоліків. Приміром, підстава повністю виключає підвальні приміщення або льох для зберігання тих же закруток або вина. Грунти, де стоїть споруда, не повинні рухатися або спучуватися.

Нарешті, існують вимоги щодо ваги будівель. Але деревні будівлі рідко важать багато, тому з цим правилом труднощів зазвичай не виникає. Набагато складніше з грунтами.

Буронабивна пальових основа

Виготовляється такий фундамент з азбестоцементних труб. По суті, той же самий стовпчастий фундамент. Відмінність криється в матеріалах стовпів. Вони виробляються порожнистими. Після монтажу всередину заливається особлива суміш, що володіє рядом корисних експлуатаційних властивостей.

В цілому буронабивні пальові фундаменти під дерев’яний будинок складаються з паль і ростверку. Останній елемент з’єднує труби в єдину конструкцію. Як у попередньому випадку, стовпи ставляться в місця, на які згодом виявляються високі навантаження. Коли на основу впливають сили горизонтального типу, палі монтуються під заданим кутом.

Роботи з облаштування починаються з буріння отворів у грунті, глибина яких досягає 1,5 м. Інші важливі показники (наприклад, ширина) визначаються за розмірами паль. Самі будівельні заходи виконуються в короткі терміни. Немає необхідності користуватися спецтехнікою або вивозити землю з дільниці.

Описувана різновид фундаментів ідеально підходить для районів, ґрунти яких включають велику кількість вологи.

Матеріалів на підставу йде небагато. Зате кінцева конструкція дуже надійна і економічна в плані витрат грошових коштів.

Про переваги і недоліки говорити не будемо. Перечитайте інформацію про стовпчастих фундаменті. Єдине що, установка азбоцементних труб із заливкою вимагає набагато більше часу і сил. Тому витрати на фундамент, зроблений за буронабивних пальових принципом, трохи вище. Незважаючи на настільки важливий для багатьох факт, підстави знайшли широке застосування, як у приватному, так і комерційному, і промисловим сектором.

Як бути зі складними грунтами?

На жаль, місце розташування дерев’яних будинків часто залишає бажати кращого. Не завжди вдається знайти ділянку, де грунт не доставляє проблем. Доводиться працювати з тим, що є.

Виходом з важкої ситуації є використання фундаменту для дерев’яного будинку по свайно-гвинтовий технології.

Як багато інших передові розробки, подібний фундамент прийшов в будівництво з військової сфери. Спочатку він застосовувався для установки різних комунікацій в місцях зі слабкою або сильно промерзлій землею. В даний час свайно-гвинтові конструкції більше не вважаються прерогативою військових. Підтвердженням тому служать численні будівлі. Особливо в приватному секторі.

Пальовий гвинтовий фундамент – це рішення для складних типів грунтів, гострі палі легко пробивають грунт і відмінно тримають легковагі конструкції.


Фундамент свайно-гвинтового типу підходить для самих різних ділянок, аж до не зовсім рівних. Базується підставу на палях гвинтового типу, що мають гострі кінці.

Вироби легко монтуються в землю. Чим же вони кардинально відрізняються від стовпів? Їх не потрібно ставити на одну і ту ж глибину. Досить важливий момент, так як несуча здатність грунту буває різною.

Не завжди потрібно користуватися наднадійною елементами або, навпаки, застосовувати продукцію з невисокими показниками.

Фундаменти на гвинтових палях коштують дешевше стрічкових. Завдяки цьому знижується сума витрат на фундамент, коли потрібно працювати зі складними грунтами.

З іншого боку, палі реально застосовувати практично в будь-яких умовах.

Хоч на торф’яних ґрунтах, вміст води в яких перевищує всі мислимі межі. Не кажучи про нерівних ділянках. Скорочується час будівництва, якщо порівнювати з стрічковим фундаментом. Нарешті, несучі вироби доступні для багаторазового використання.

Вибираючи свайно-гвинтовий фундамент, слід пам’ятати про його великої усадки. Якщо грунт розподілений нерівномірно, неправильно проведені розрахунки негативно відіб’ються на довговічності споруди. Раз мова зайшла про калькуляції, визначальною місце розташування паль і глибину їх залягання, варто згадати ще один важливий момент. Чим більше вага споруди, тим складніше розраховувати різні показники, потрібні для нормальної закладки фундаменту.

Здавалося б, правильно розрахувати палі повинен уміти кожен досвідчений проектувальник. Це його прямий обов’язок. Тільки проекти, де “поведінка” свайно-гвинтового фундаменту значно відрізняється від норми, попадаються не так рідко. Висновок – незважаючи на простоту монтажу, до проектування слід підходити не менш ретельно, ніж до самої установки.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Прибудова до дерев’яного будинку

    У певний момент власники дерев’яних будинків усвідомлюють, що в плануванні будинку не все було передбачено. Як правило, при будівництві подібних приватних будівель, найчастіше, забудовники пересл…

  • Як побудувати дерев’яний будинок

    Для багатьох людей в різні моменти часу є актуальним питання: як правильно побудувати дерев’яний будинок. Ви тільки придбали нову ділянку або вирішили облаштувати будова на тому, який давно переб…

  • Будівництво дерев’яного гаража біля будинку.

    Зміст Звичайно дерев’яні гаражі влаштовували, якщо не вистачало коштів на бетонний або цегляний. Але тепер, з появою нових технологій обробки деревини, популярність дерев’яних будівель різко зрос…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − 2 =