Будівництво гаража – справа клопітна, але почасти й приємне. Принаймні, всі, хто захоплений будівельними роботами, можуть отримати задоволення від самого процесу. Починається споруда гаража, зрозуміло, з креслення. А основою йому, як і будь-який інший споруді, служить фундамент. Неправильно закладений фундамент може знищити всю роботу, тому треба знати всі тонкощі його облаштування.

Початковий етап

Креслення гаража на дві машини

 1. Перший етап робіт – креслення майбутньої будови. Він необхідний не тільки для того, щоб розрахувати кількість матеріалів для гаража. Перед тим як залити фундамент під гараж, треба ще визначитися з місцем розташування конструкції і знати, де рити траншею і якої величини вона буде. Тому всі креслення і плани складаються попередньо.
 2. На початковому етапі вибирається місце для споруди. Бажано перед будівельними роботами провести аналіз грунту. Це необхідно для того, щоб знати особливості грунту. Залежно від типу грунту доведеться встановлювати додаткові споруди (наприклад, дренажну систему). Також грунт істотно впливає на глибину фундаменту.
 3. Якщо проводити дослідження грунту не хочеться, то в середньому треба встановити глибину траншеї для фундаменту на позначці 1 метр, а його ширина повинна бути не менше 40 см.

Поради

Монолітний стрічковий фундамент

Під гараж існує багато видів фундаментів. Теоретично, будівельник може встановити майже будь-який з них, за винятком тих, які можуть перешкодити в’їзду в приміщення. Роблячи фундамент під гараж своїми руками, краще вибирати таку його різновид, яка не зажадає важкої техніки і великої кількості робочої сили.

Найпоширеніший варіант – монолітний стрічковий фундамент. Він досить легкий у виконанні, якщо не вважати достатку земляних робіт. Також можна зробити бутобетонний фундамент, який є різновидом стрічкового.

Стрічковий фундамент

Стрічковий фундамент під гараж

 1. Спочатку треба визначити розміри фундаменту. Вони залежать від величини майбутнього гаража і його тяжкості, а також від характеристик грунту. В середньому, глибина траншеї під фундамент повинна бути від 70 до 100 см, а його ширина близько 40 – 50 см. Ширину можна і збільшити. Протяжність визначається габаритами споруди.
 2. Після того як розмітка була зроблена, треба починати земляні роботи. Глибина фундаменту під гараж, як і інші характеристики, має замірятись.
 3. Коли траншея готова, потрібно насипати на дно пісок і щебінь. Склад трамбується для підвищення щільності.
 4. Тепер прийшов час для установки опалубки. Існує два способи дістати опалубку для фундаменту: її можна купити або зробити власними руками. Другий варіант менш кращий, якщо у будівельника немає навичок аналогічної роботи. У процесі дуже складно витримати всі розміри, а опалубка повинна бути виконана бездоганно. Кожен її елемент треба зробити гранично точно за розмірами, тому краще придбати готовий комплект або замовити його виготовлення. Установка опалубки проводиться стандартно. Головне – в процесі роботи як слід закріпити її, щоб не було перекосів і відхилень.
 5. Після установки опалубки треба приступати до заливання фундаменту. Перед заливанням слід вирішити, чи варто армувати конструкцію. Якщо так, то тоді необхідно встановити арматурні прути або навіть арматурну сітку.

Арматура стрічкового фундаменту

Заливка бетону проводиться не відразу, а етапами. На кожному з етапів треба заливати бетон так, щоб його шар був близько 20 – 30 см. Коли цей шар підсохне, можна робити наступний.

Відео

Процес створення стрічкового фундаменту у відеоформаті:

Бутобетонний фундамент

Конструкція бутобетонного фундаменту

Бутобетонний фундамент гаража своїми руками – одна із самих економічних конструкцій (особливо, якщо врахувати, що відсутні витрати на роботу бригади будівельників). Його будівництва буде потрібно цемент і бутовий камінь.

 1. Спочатку роблять розмітку фундаменту і риють траншею, як і при облаштуванні стрічкового фундаменту.
 2. Потім готують бутовий камінь і цемент марки 400, а також пісок і щебінь.
 3. Пісок і щебені насипаються на дно і трамбуються.
 4. Готується розчин з піску з цементом. На кожне відро цементу треба покласти два відра піску. Води на такий склад потрібно близько відра.
 5. На дно укладається перший ряд бутового каменю. Зверху камінь поливається цементно-піщаною сумішшю. Потім треба знову укласти камінь і полити розчином. Так слід продовжувати роботу до тих пір, поки останній шар цементу не повинно зрівняється з краєм траншеї.

Плаваючий фундамент

Заливка плитного фундаменту

Плаваючий фундамент – це різновид стрічкової конструкції. Він відмінно підійде в тому випадку, якщо гараж буде будуватися на не надто надійному грунті. Такий фундамент зможе витримати коливання грунту і капризи погоди, а також досить високі навантаження.

Що являє собою плаваючий фундамент? Він нагадує залізобетонну плиту, яка при цьому заглублена. Для будівництва потрібно цемент, арматура або арматурна сітка і руберойд. Крім того, треба запасти інструмент.

Структура плитного фундаменту

Існує три різновиди плаваючого (плитного) фундаменту:

 • звичайний;
 • гратчастий монолітний або збірний;
 • монолітний армований по краях.

Самий економічний варіант – перший. Другий варіант, особливо збірно-розбірний, дорогий. Середній по співвідношенню міцності і вартості – монолітний плитний фундамент з ребрами жорсткості.


Параметри плитного фундаменту

Для не дуже великих гаражів підійде і простий плаваючий фундамент. Він буде незамінний на пучинистих грунтах.

 1. Спочатку риється котлован необхідної глибини. Зазвичай вона визначається характером грунту.
 2. На саме дно котловану треба покласти пісок. Піщана подушка утрамбовується.
 3. Після цього на піщаний шар встановлюється арматурна сітка. Вона послужить для посилення конструкції.
 4. На цьому етапі можна заливати фундамент бетоном. У деяких випадках власники спочатку встановлюють на сітку бетонні блоки, і тільки потім уже заливають конструкцію сумішшю для посилення.
 5. Після того, як цемент підсох, треба зробити підлогу в гаражі. Для цього проводять звичайну стяжку за допомогою піску та цементу.

У будь-якому випадку після того, як фундамент зроблений, треба провести гідро- і пароізоляцію статі. Також можна встановити і дренажні системи.

Відео

Про влаштуванні плаваючої фундаменту наступний відеоматеріал:

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × five =