Перш ніж почати розмову, необхідно відзначити, що гангрена при цукровому діабеті виявляється одним з найбільш поширених і небезпечних ускладнень, які можуть статися під час захворювання.

Для того, щоб розібратися, які причини, ознаки та можливості лікування є на сьогоднішній день, Вам пропонується прочитати справжній матеріал і зробити необхідні висновки з нього.

ВАЖЛИВО: Пам’ятайте, що своевремецнное лікування гангрени при наявності цукрового діабету дозволить Вам чи Вашим знайомим зберегти здоров’я.

Причини ускладнення

Щоб дізнатися, як боротися з подібним ускладненням, слід виділити основні причини його виникнення. Як починається гангрена у діабетиків? – Перш за все, причинами можуть бути ураження судин, а також порушення функціонування нервової системи – все вищесказане призводить до закупорки судин і поступового порушення системи кровообігу. Оскільки в ноги вже не надходить достатньо живлення разом з кров’ю, то починаються гнійно-некротичні явища.

Гангрену при цукровому діабеті в таких випадках необхідно розглядати в якості супутньої хвороби і по своїй суті, вона характеризується омертвінням певних частин тіла. Незважаючи на можливість ураження будь-яких тканин з органами, часто вражаються саме ноги.

Ознаки гангрени

Необхідно виділити кілька загальних понять, що з’являються в разі цукрового діабету і показують перші ознаки гангрени:

 1. Відчуття деякого поколювання внизу (в нижніх кінцівках)
 2. Також ноги можуть набрякати
 3. Змінюється будова самої стопи, і вона може навіть деформуватися
 4. Відчувається постійний холод в ногах
 5. Іноді шкіра на ногах червоніє або, навпаки, блідне
 6. Змінюється форма нігтьових пластин – вона може стати товщі, помінятися колір, з’явитися грибок

Гангрена ноги при цукровому діабеті зустрічається сухого або вологого типу. Що стосується сухого типу, то ця хвороба може почати розвиватися, коли порушується кровообіг в ногах. Таке може трапитися з виснаженими і зневоднених пацієнтами. Внаслідок повільного тканинного некрозу тканини зазвичай висихають і зморщуються. Разом з тим вони набувають належну щільність, а також стають темно-коричневими.

ВАЖЛИВО: Тепер давайте розглянемо “вологі” ознаки гангрени при цукровому діабеті.

Спочатку хворі можуть скаржитися на те, що виникають сильні болі, змінюється колір шкіри – вона може ставати блідою або навіть мармурової, а на дотик – вельми холодною. Потім починається оніміння з втратою чутливості. Коли розвивається суха гангрена, то розпадаються омертвілі тканини і трохи всмоктуються токсичні продукти – в результаті, інтоксикації майже не трапляється. Це може сприяти тому, що лікарі не надто поспішають із застосуванням хірургічних методів, оскільки не побоюються можливих побоювань.

Що ще необхідно знати про гангрену і цукровому діабеті?

Окремо потрібно говорити про вологою гнильної гангрени, яка може трапитися при цукровому діабеті. Вона зазвичай викликана тими ж джерелами, що й суха. Це означає, що розвиток захворювання починається після того, як порушується кровообіг, але часто цим видом хвороби страждають повні та набряклі пацієнти.

Що ще вкрай важливо розуміти в гангрени при цукровому діабеті? Є таке поняття, як суха гангрена при діабеті.

Як правило, ті тканини, які омертвіли, невисихають (просто не встигають це зробити) і піддаються того, що розвивається гнильний хворобливий період. Внаслідок цього хворий організм може піддаватися негативному впливу розпадаються продуктів, через що дуже скоро може статися інтоксикація людського організму. Відповідно, разом вологого омертвілого ділянки виникає ціла живильне середовище, в якій можуть розвиватися багато мікроби і поширення гангрени відбувається оперативно.

Симптоми захворювання

Коли описуються симптоми гангрени при цукровому діабеті, моменти важливості полягають у наступних проявах:

 • Блідне шкіра тієї кінцівки, яка була вражена
 • З’являється ціла мережа з вен синього кольору
 • З’являються червоні плями, а також бульбашки, всередині яких міститься сукровичное вміст. Після розпаду такі тканини зовні скидаються на сіру масу, що володіє сильним і неприємним запахом. Хворий починає відчувати себе гірше, відчуває сильні болі, пульсації і зниження показників артеріального тиску. Також може підвищитися загальна температура.

Якщо пацієнт страждає від вологої гангрени, то омертвіння починає поширюватися набагато швидше, ніж у випадку з сухим захворюванням. В результаті, людського життя загрожує серйозна небезпека. Однак дане омертвіння цілком можна запобігти завдяки:

 1. Регулярному контролю змісту кров’яної глюкози
 2. Постійному догляду за ногами
 3. Своєчасній терапії мозолів, а також всіляких тріщинок (особливу увагу також слід приділяти появі грибкових хвороб)
 4. Виконанню фізичної зарядки і масажним процедурам

Лікування ускладнення

Якщо кровообіг було порушено, то медичні фахівці рекомендують використання різноманітних методів, що сприяють його відновленню. Взагалі лікування гангрени при цукровому діабеті виявляється дуже важливою і що стоїть особливої ​​уваги процедурою. Одна з її основних цілей – це подолання інтоксикації, а також нормалізація функціонування людського серця. Для цього відбувається штучне введення в організм різноманітних рідин, начебто глюкози, ізотонічного розчину, кров’яних замінників і різних антибіотиків.

ВАЖЛИВО: Можливе переливання плазми з кров’ю.


Тканини, які омертвіли, обов’язково видаляються. Коли спостерігається суха гангрена при цукровому діабеті, операційне втручання може відкладатися, поки не будуть обмежені всі мертві тканини. А потім починається поступове відсікання подібних тканин. Коли ж трапляється волога гангрена стопи при цукровому діабеті, то найчастіше медичні фахівці вдаються до процедури ампутації, аби врятувати людське життя і залишилися здорові тканини.

Загалом, Ви бачите самі, що є, над чим замислитися, і краще виконати всі профілактичні методи, щоб заздалегідь запобігти розвитку будь-якого типу гангрени, оскільки дане ускладнення виявляється занадто серйозним і крайньої небезпечним. Таких неприємностей зі здоров’ям Ви точно нікому не побажаєте.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − 11 =