2012-10-29

На землі з усіх тварин по швидкості пересування ніхто не може зрівнятися з гепардом. Під час полювання ця кішка може розвивати швидкість до 115 кілометрів на годину.

Причому таку швидкість гепард може підтримувати тільки на малих відстанях, тому дуже часто його називають найкращим спринтером. Дуже довго вчені з’ясовували, чому ж так відбувається, і зрозуміли.

Зоологи з Японії розповіли про одну з особливостей їх анатомічної будови. У гепарда довгі кінцівки і дуже гнучкий хребет, за допомогою якого тварина здатна під час бігу майже не відривати ноги від землі. При цьому голова його залишається майже завжди на одній висоті. Саме завдяки такій будові скелета під час полювання гепард може розвивати просто феноменальну швидкість.

Також ця дика кішка може похвалитися й тим, що під час бігу вона може збільшувати частоту стрибків, при цьому довжина кроку її ніг не змінюється. Ніхто з тварин не вміє так робити.

Збільшувати швидкість при русі гепарду допомагають ще й його невтяжнимі кігті, які виконують роль шипів. Ці особливості дозволяють граціозною та витонченою дикої кішці бути першою з бігу серед усіх сухопутних тварин на планеті.

Корисно (0) Марно (0)

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

  • Ловля сома з берега Де ловити сома влітку, наживки для лову сома в липні і серпні

    Сом – річкової гігант і мрія багатьох рибалок. Спіймати сома c берега завдання не з легких. Зазвичай ловлять сомів вагою від декількох кіло, але відомі випадки, коли удачливі риболови виловлювал…

  • ЦІКАВЕ ПРО леопарда. Онлайн-Щоденників

    Леопард (лат. Panthera pardus) – вид хижих ссавців сімейства котячих, один з чотирьох представників роду пантера (лат. Panthera), який відноситься до підродини великих кошек.Жівотное дуже красиво…

  • Підводне полювання

    Лінь Який лин поставити на свою рушницю. На цей вибір впливають два фактори: дистанція стрільби і міць передбачуваного видобутку. Відомо, що лин сильно гальмує політ стріли. Тому при великих дист…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven − 4 =