З точки зору економії енергії використання грунтових вод є досить ефективним і вигідним методом. Це відбувається шляхом відбору води за допомогою колодязної установки, і подальшого її повернення. Під час усього року постійна температура води досягає високих показників коефіцієнта потужності теплового насоса. Основна увага треба приділяти допоміжному енергоспоживанню насоса, який займається викачуванням води. Якщо використовувати невелику установку ТН на великих або значних глибинах, переваги отриманої енергії помітно знижуються через додаткових енергетичних витрат на допоміжне обладнання. При підрахунках середньорічний ефективності може виявитися нелогічним використання таких установок.

У процесі розробки джерела тепла за допомогою грунтових вод не варто забувати, що мова йде про систему відкритого типу, залежною від якості води, а так само її витрати. Тому використання якого-небудь теплового насоса має бути ретельно прораховано і обдумано. По-перше, слід перевірити наявність достатньої кількості грунтових вод на 20-ти метровій глибині – це максимальна потрібна глибина. Інформацію про грунтових водах можна взяти у місцевої адміністрації, у міського водопостачання, або бурильних фірм, що займаються бурінням артезіанських свердловин. По-друге, потрібно узаконити використання і повернення грунтових вод, так як такі заходи заборонені без відповідного дозволу.

Планування робіт і їх виконання з підготовки та виготовленню колодезей або скважинной установки слід довірити спеціальної кваліфікованої бурильно-монтажній фірмі, наприклад ГНБ в Санкт-Петербурзі. Вдатися до послуг непрофесійних фірм або приватних осіб може призвести до великих відкладенням, протягом декількох років, залізо-магнієвого характеру в насичує колодязі. Витрати на очищення від таких відкладень буде несумірні з зекономленими засобами, при замовленні свердловини у неякісних і не сертифікованих фахівців. Ще одним недоліком ремонтних робіт з очищення відкладень є неможливість використання грунтових вод для опалення будівлі, оскільки використовується маловалентная ТНУ.

Для заключного аналізу грунтових вод слід провести відповідну перевірку води. Навіть після вдалої, якісної підводці ТНУ до будівлі, яка потрібно опалювати, часом треба так само брати воду на аналіз, тому що хімічний склад грунтових вод має властивості іноді змінюватися.

Можливо, Вас зацікавить:

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × one =