У Мережі можна транслювати аудіо-потоки, які можуть складатися з зберігається контенту (MP3 файли), або живого ефіру (голос через мікрофон). Основні компоненти інтернет-мовлення.

Джерело

Домашній комп’ютер (підключений до Інтернет) використовується для мікшування всіх аудіо джерел, що проходять через звукову карту – це може бути програється музичний файл, живий голос з мікрофону або інше джерело – CD плеєр і так далі. Комп’ютер перетворює звукову інформацію із звукової карти в "потік" і відправляє на сервер. Якщо з якихось причин не можливо вести мовлення з локального комп’ютера, то можливий варіант мовлення з сервера, при якому аудіо-контент закачується на сервер і відтворюється безпосередньо з нього.

Сервер

Інтернет-радіо сервер під керуванням аккаунта на сервері приймає потік з комп’ютера і переадресує слухачам. Налаштування сервера дозволяють управляти мета-даними потоку (жанр, назва, інші параметри), якістю мовлення тощо

Слухачі (Користувачі Інтернет)

Будь-який користувач Інтернет по всьому світу може підключитися до сервера і почати прослуховувати созданнное інтернет-мовлення.

Основні способи мовлення в мережі Інтернет :

Перший, і найбільш простий спосіб, полягає в розміщенні на сервері музичного контенту, у вигляді файлів, і складання плей-листа мовлення. У такому випадку сервер по черзі буде транслювати слухачам контент зі свого жорсткого диска, турбота адміністратора полягає в оновленні плей-листа і базовим діям з управління: перевантаження, перемикання композицій.

Другий спосіб більш складний і вимагає створення джерела мовлення – будь то реальна студія або просто домашній комп’ютер і надійний канал зв’язку з радіо сервером. На комп’ютер-джерело встановлюється спеціальне ПО (досить Winamp і спеціального плагіна), яке передає звук на сервер, а сервер, у свою чергу, ретранслює мовлення слухачам в мережі Інтернет.

Також можливе інтерактивне аудіо / відео мовлення, організація аудіо-відео чатів, в яких відвідувачі одночасно можуть спілкуватися між собою, слухати музику і бачити, що відбувається в студії. Цей спосіб працює на технологіях Macromedia Flash & Macromedia Flex .

Як створити своє інтернет-радіо

Для успішного запуску радіо не потрібний ні "парк" високопродуктивних PC, ні яка-небудь дорога апаратура. Важливим фактором для запуску є тільки широкий інтернет-канал.

Правові аспекти інтернет – мовлення

Трансляція в мережі Інтернет є легальною в тому сенсі, що немає необхідності отримувати ліцензію на володіння частотою в FM / AM діапазоні. У цьому полягає перевага Мережі Інтернет, так як вона нікому не належить, і її можна використовувати як завгодно, немає обмежень на кількість потоків мовлення тощо


Однак, якщо вміст потоків мовлення містить матеріали, захищені авторськими правами та у користувача немає права на відтворення даного контенту – це можливе порушення закону. Відповідні права для приватних осіб і організацій можуть бути надані відповідними компаніями та організаціями. Зазвичай необхідно сплатити об’єкт права і далі можна використовувати його абсолютно легально.

Для трансляції свого інтернет-радіо в глобальну мережу можна скористатися допомогою спеціальних сайтів, наприклад:

  • radio-tochka.com – створення інтернет-радіо, у тому числі «під ключ»
  • www.shoutcast.com – можливість безкоштовно завантажити необхідні для мовлення програми, користуватися сервером хостингу, розмістити інформацію про свій радіо-каналі (англомовний сайт).

Джерела інформації:

  • radio-tochka.com – докладно про створення інтернет-радіо
  • www.3dnews.ru – звідки скачати необхідний софт і як його налаштувати, як перевірити роботу свого інтернет-радіо, з ілюстраціями

Або читайте оригiнал here.

З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven − 7 =