Зміст:

Психічне напруження виникає в результаті усвідомлення того, що автомобіль виступає предметом трагічно-підвищеної небезпеки. Водій у відповіді не тільки за своє дорогоцінне життя, але і за життя пасажирів та інших учасників дорожнього руху. На його плечах непосильною ношею лежить відповідальність за збереження автомобіля або вантажу.

В ході кожної поїздки негативні емоції огортають водія, змушуючи його нервувати. В результаті, нервове тривале напруження призводить до порушення координації, пам’яті, знижує увагу. Людина з малим досвідом перестає адекватно сприймати навколишню його ситуацію, втрачається швидкість реакції.

З самого початку навчання водійській майстерності головною проблемою є, що учень знаходиться постійно в стресовій ситуації, починаючи з самого першого дня і до дати складання іспитів в ГИБДД. У цієї проблеми існують і причини. Ми розповімо, як побороти страх перед водінням.

Які психологічні причини виникнення стресу в період навчання автоводіння

  • Отримане посвідчення, яке підтверджує право на водіння, підвищує життєвий статус, надаючи певні бонуси: просування по кар’єрних сходах, швидке рішення багатьох проблем. Однак ця перспектива породжує страх, що навчитися водити машину і отримати права, на жаль, неможливо.
  • Усвідомлення того, що кожен може стати учасником, винуватцем або жертвою дорожньої аварії, є вагомим приводом понервувати. Людина починає розуміти, що він не готовий повною мірою нести відповідальність за його можливі вчинки на дорозі.
  • Багато автошколи, відчуваючи брак в коштах на оновлення тренажерів і автопарків, намагаються, у міру можливостей, економити. Майбутні водії, пропустивши курс навчання на тренажерах, відразу ж сідають за кермо справжнього автомобіля. Їм дістаються досить пошарпані, з безліччю дефектів машини. З перших хвилин учням доводиться стикатися з побічними проблемами, на усунення яких у них недостатньо водійського досвіду.

Якщо в класі на лекціях з теорії учні почувають себе впевнено і спокійно, то перший виїзд перетворюється для багатьох на військовий полігон з наростаючим почуттям страху. Іноді перший виїзд скоюється при несприятливих погодних умовах: ожеледь, дощ, сніг, град. Для новачків, вірніше для їхньої психіки – це глобальне потрясіння.

Прийоми для подолання страху водіння автомобіля

Відновлення дихання

У момент стресу або фізичного напруження дихання людини стає утрудненим, важким. Серцевий ритм повністю збивається. Злякавшись, люди затримують дихання. Навчившись свідомо керувати диханням, з’являється шанс заспокоїтися.

Опис цих вправ легко знайти в Мережі, тому не будемо на них детально зупинятися. Наведемо лише деякі факти:

  • Збільшивши тривалість видиху, ви досягнете ефективного та швидкого заспокоєння.
  • Попередити перепади в настрої можливо за допомогою глибокого і спокійного дихання.
  • Ритмічне дихання діє заспокійливо на психіку і нерви. Не так важлива тривалість видихів і вдихів, як ритм.
  • Чим спокійніше і повільніше ви будете дихати, тим швидше цей ритм увійде у вас у звичку.

Дихання проти стресу

Робіть через ніс дуже повільний глибокий вдих. На піку вдиху затримайте ваш подих, потім – видих, робимо його теж повільно. Якщо умови дозволяють, закрийте очі, відновіть у пам’яті приємні події. З кожним видихом і вдихом стрес буде відступати.

Швидка релаксація

Розслабте лицьові м’язи і куточки рота, опустіть плечі. Повністю сконцентруйтеся на положенні тіла і виразі обличчя, так як вони барвисто відображають ваше внутрішнє переживання та емоції. Якщо ви не хочете, щоб оточуючим стало відомо, що ви відчуваєте, змініть зовнішність методом глибокого дихання і розслаблення лицьових м’язів.

Якщо вам стало легше, то ви досягли позитивного результату і перемогли свої страхи. Якщо ні, спробуйте почати спочатку або зверніться за допомогою до фахівців.

Не втрачайте віри в себе!

Або читайте оригiнал here.


Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × one =