У літній період, особливо в серпні, багатьох дачників хвилює проблема — як позбутися ос на своїй ділянці? Використовуються як хімічні препарати, так і всілякі народні засоби. Але позбутися ос не так то просто, як може здатися на перший погляд.

Давайте розберемося, як же правильно боротися з цими комахами, що доставляють стільки незручностей на дачі, адже вони і людей кусають, і смачними ягодами (наприклад, виноградом) поласувати не проти, і цілком можуть залишити вас без врожаю!

Дорослі оси харчуються нектаром квітів, люблять солодкі яблука, малину, агрус, груші. Але особливу перевагу оси віддають винограду. Причому, як тільки у вашому винограднику ягоди починають трохи — трохи лопатися, відбою від ос вже не буде. І “гризти” вони починають ягоди без розбору — як лопнули, так і цілі.

Приблизно так само надходять оси і з яблуками, цілі яблука ос не приваблюють, але варто плодам тріснути, ненаситні оси атакують і яблуні! У плодах оси виїдають цілі печери, такі печери стають притулком величезної кількості комах.

До речі, варто пам’ятати, що під час добування їжі оси не настільки агресивні, їх цілком реально відігнати і від яблуні, і від винограду, скористайтеся прутом або тканиною, але не робіть при цьому різких рухів!

Небезпечні оси тоді, коли будують гніздо, тут спрацьовує у них інстинкт захисту будинку. І не забувайте, що жало у оси гладке, вона його не завжди залишає в місці укусу, тому вжалити оса може кілька разів (на відміну від бджоли).

Як боротися з осами

Улюблені місця перебування ос – це горища будинків, дахи веранд і сараїв. Існує практика спалювання осиних гнізд, дачники, яким влітку дошкуляли оси, з початком холодів знімають осині гнізда і спалюють їх. Навесні так само оглянете веранди та горища, знайдені гнізда знімайте і спалюйте! Так можна убезпечити себе від сусідства з цими комахами. Повернулася самка, не знайшовши свого гнізда, перелетить в інше місце. Влітку ж знищити осине гніздо значно складніше. Робити це можна тільки вночі, накрийте гніздо щільним пакетом із закладеним в нього інсектицидом. Справа ця, однак, дуже небезпечне, якщо розлючені комахи зможуть вибратися з пастки, пощади дачникові чекати не доведеться!

Так що кращий час для боротьби з осами — рання весна, саме тоді і потрібно знищувати осині гнізда. Ну а якщо терміни пропущені і оси поселилися на вашій дачі? Ідеальний спосіб боротьби з осами — обробка ділянки і будиночка фахівцями служб по боротьбі з комахами. Однак, це досить дороге задоволення і не всім зручно чекати приїзду фахівців для обробки ділянки.

Можна самостійно обприскати гнізда спеціальним розчином (змішайте в рівній пропорції циперметрин і актеллик з розрахунку по 5 мл кожного на літр води). Через 15 хвилин після обприскування зріжте гніздо біля основи, помістіть його в щільний пакет, який зав’яжіть. Якщо ж оси поселилися на ділянці в землі, то обробіть землю цим же розчином. При обробці захищайте обличчя тришарової марлевою пов’язкою, а руки — гумовими рукавичками. Після обробки розчином ділянки від ос, ті частини тіла, які були відкриті, вимийте господарським милом.

Можна спробувати використовувати проти ос такі препарати: “Цимбуш”, “К * отруєнь”, “амбуш”, “Орріво”, “Актеллік”, “Фуфанол”,"Байгон", “Сіпаз”,"Карбофос". Підходять так само димові шашки “Фас”, а от “Фумітокс” ос не бере! Добре зарекомендували себе “гетто”, “Маскітол захист від ос”,"Смелнет", “Троапсіл”.

Існують і народні методи боротьби з осами.

Один з таких способів полягає в тому, щоб наповнене водою відро піднести до осине гніздо так, щоб гніздо занурилося у воду, протягом 5 хвилин гніздо розмокне, а оси загинуть. Використовуючи цей спосіб, ви повинні бути повністю одягнені, захищені повинні бути всі ділянки тіла! В якості відволікаючого кошти можна поставити чашку з варенням неподалік від себе, тоді літаючі поруч оси не сильно будуть докучати вам.

Можна так само обробити інсектицидним гелем кірку дині або кавуна або і залиште її на компостній купі. Оса, покуштувавши такого частування, гине, так можна знищити велику кількість ос. Однак при цьому методі осине гніздо все одно залишається цілим і неушкодженим!

Якщо вас вкусила оса

Якщо ж оса вас все-таки вкусила, то на укус варто звернути першочергову увагу. Зверніть увагу, чи не залишила оса жало в місці укусу, робить вона це не завжди, але якщо вам “пощастило”, і жало залишилося, його необхідно вийняти. Потім до місця укусу прикладіть холод, це зніме біль і зменшить набряк. Місце укусу змастіть “преднізалона” (або подібної маззю) і прийміть будь протиалергічний засіб (“Супрастин”, “Фенкарол” і т.п.).


І все таки, хочу зауважити, що оси приносять не тільки шкоду своїм сусідством на наших дачних ділянках. Своїх личинок оси годують гусеницями, мухами, жуками, личинками пильщиків та інших шкідників саду та городу. Так що якщо оси не доставляють вам неприємностей, не жалять вас і не шкодять врожаю, то нехай вони продовжують жити на вашій ділянці, захищаючи його від шкідників!

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen − 4 =