Як через Інтернет написати лист президенту і отримати відповідь

Текст: Антон Благовіщенський

Не так давно в Інтернеті мені на очі попався розповідь прекрасного письменника Олександра Покровського під назвою "Як я здобував літаки".

Герой історії, що відбувалася ще в радянські часи, волею доль застряг в аеропорту міста Мурманська – літаків не було, а в залі очікування нудилися, сподіваючись полетіти хоч куди-небудь, близько двохсот чоловік. Спроби звернутися до совісті начальника зміни аеропорту ні до чого не привели.

Тоді герой зважився на відчайдушний крок – знявши трубку таксофона, він подзвонив в ЦК (тобто в Центральний комітет компартії), а потім заходився писати телеграму тодішньому генеральному секретарю Леоніду Брежнєву, а заодно і в міністерство транспорту. Зібравши імена і підписи нещасних пасажирів, він відправив телеграму "на самий верх". І сталося диво – примчав начальник аеропорту, а на льотному полі матеріалізувалися два літаки.

У ході розповіді герой побіжно зауважує, що людям треба, щоб "хто-небудь прийшов, надихнув і очолив". Дійсно, багато, зіткнувшись з несправедливістю, бояться, лінуються або соромляться звернутися з офіційним запитом в той чи інший орган державної влади. Хтось взагалі не знає, як це робити. Один з читачів запитав мене: "Яку адресу у президента? Чи не писати ж на село дідусеві".

Офіційний лист президенту

Написати президенту, прем’єр-міністру або поскаржитися на складну ситуацію в те чи інше міністерство зараз може хто завгодно.

На сайті президента Росії (president.kremlin.ru) є розділ "Звернення". Вам буде необхідно надати інформацію про себе – прізвище, ім’я та по батькові, адресу електронної пошти, вибрати тематику звернення, після чого достатньо коротко викласти суть звернення. Крім того до листа можна прикласти файл – текст, фотографію і навіть відео.

Варто також звернути увагу на розділ "Мобільна приймальня" (letters.kremlin.ru/claim), яка дозволяє відправити скаргу на дії різних посадових осіб, які громадянин вважає незаконними. Тут крім імені та електронної пошти необхідно буде вказати домашню адресу – на нього буде направлений офіційну відповідь.

На сайті прем’єр-міністра РФ (premier.gov.ru) також є розділ під назвою "Лист прем’єру". Виклавши суть звернення, не забудьте підписатися, вказати електронну і домашня адреси. Такі звернення у встановлений термін реєструються і відправляються до відповідного органу або безпосередньо посадовій особі.

Пам’ятайте, що вам обов’язково повинні направити офіційну відповідь на ваше звернення. Федеральний закон "Про порядок розгляду звернень громадян Російської Федерації" говорить про те, що листи розглядаються протягом 30 днів, починаючи з дати реєстрації звернення. Слід також мати на увазі, що не з кожною проблемою стоїть звертатися безпосередньо до президента чи прем’єр-міністру. Наприклад, якщо у вашому районі проблеми з гарячою водою, то вони тут зовсім ні при чому, це питання, що входить до компетенції чиновників комунального господарства. До речі, главі держави можна просто, що називається, "поскаржитися на життя" – Для цього існує президентський інтернет-щоденник, або блог (blog.kremlin.ru).

Складаючи звернення, не забувайте, що ваш лист будуть читати живі люди, тому намагайтеся писати грамотно, не плутатися в думках, уникати яскравих метафор, викладаючи лише суть справи – хоча б для того, щоб укластися в ліміт 2000 знаків.

Окремої згадки заслуговує так звана електронна приймальня президента (letters.kremlin.ru/electronic-receptions). Вона являє собою мережу терміналів (вони схожі на термінали для оплати стільникового зв’язку), розташованих в 186 містах по всій Росії. У електронної приймальні можна відправити повідомлення і навіть поспілкуватися по відеозв’язку з співробітником приймальні Адміністрації президента. Так що якщо у вас немає комп’ютера, але є що сказати, – скористайтеся терміналом. Тільки не забудьте взяти з собою паспорт – системі буде потрібно вважати ваші дані.

Є віртуальні приймальні та у обласних та міських урядів. Наприклад, москвичі можуть відправити лист в столичний уряд на сайті www.mos.ru. а жителі Санкт-Петербурга на сайті уряду Північної столиці – gov.spb.ru.

Не варто забувати і про такий важливий державному органі, як Громадська палата, яка, згідно з законом, "здійснює взаємодію громадян з органами державної влади та місцевого самоврядування". Сайт www.oprf.ru містить розділ "Звернення громадян", Де, вказавши всі дані про себе, ви також можете скласти повідомлення.

Зрозуміло, в рамках однієї статті неможливо перелічити всі міністерства, державні департаменти і служби. Для цього на сайті "Російської газети" існує спеціальний розділ під назвою "Контакти органів державної влади для звернень громадян" (rg.ru/goscontacts.html). Резюмуючи, скажу, що писати звернення в державні органи можна і потрібно. "Перегини на місцях" трапляються часто, і ставити про них до відома вищестоящих начальників – це нормальна практика громадянського суспільства.

Питання відповідь

– Мою сторінку в соціальній мережі зламують вже втретє. Як це виходить, і навіщо злочинці це роблять?

– Сторінки в "Одноклассниках", "ВКонтакте" та інших ресурсах зламуються потім, щоб від вашого імені розіслати людям рекламні повідомлення або посилання на сайти, де знаходяться небезпечні віруси, які можуть красти особисту інформацію. Якщо ж ваша сторінка неодноразово зламується, то, швидше за все, ваш комп’ютер заражений схожим вірусом. Перевірте ПК антивірусною програмою, після чого змініть пароль до своїй сторінці.


– Я написав коментар на сторінці Дмитра Медведєва "ВКонтакте". Яка ймовірність, що він відповість?

– Прямо скажемо, невелика. Глава держави не може відповідати на всі питання. Якщо у вас є якась проблема або ви хочете озвучити свої побажання, краще залиште повідомлення через віртуальну приймальню.

Cловарік

Віртуальна приймальня – розділ на інтернет-сайті державної служби, міністерства чи департаменту, де будь-який бажаючий може відправити лист чиновнику, у тому числі президенту і прем’єр-міністру.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як заплатити за квартиру через Інтернет

    У сучасному світі вже не потрібно йти в ЖЕК і стояти в черзі, щоб заплатити за квартиру. При наявності у вашої Керуючою Компанії підключення до сервісу онлайн-платежів, ви можете платити за кварт…

  • Як написати скаргу в керуючу компанію

    1 Відповідь адвокатів Добрий вечір. Насамперед, необхідно засвоїти, що всі звернення (скарги, претензії, позови, заяви) повинні бути виражені тільки в письмовій формі. Можна направити і письмове…

  • Вставити картинку в лист на yandex-поштою

    Часто потрібно відправити у листі картинку, але не прикріпленим файлом, а що б картинка була в тілі листа. Для цього використовуються різні поштові клієнти, але можна це зробити через веб інтерфе…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − thirteen =