Подарували мені раритетний Тульський самовар 1896 з клеймом – “Торговий дім братів Шемаріних”, і великою кількістю медалей на його поверхні. Самовар був у жалюгідному стані. Захотілося відновити його. Переглянув багато матеріалів на цю тему, розпитував старих, але як почистити самовар ніхто толком мені не пояснив. Самовар все ж я відновив. Хочу поділитися з вами секретами чищення металевих виробів.

З предметами з чистого металу (срібло, золото, алюміній) ми зустрічаємося досить рідко. В основному ми користуємося виробами з різноманітних сплавів: бронзи, мельхіору, латуні. Також ми використовуємо предмети покриті кольоровими металами – нікелем, хромом, золотом, цинком, сріблом.

Для чищення цих виробів непридатні препарати, які містять тверді, зернисті речовини. Вони залишають подряпини на поверхні виробу, зменшують блиск. Тому засіб для чищення кольорових металів повинно містити м’які і тонкодисперсні речовини – діатоміт, крейда, силікагель.

До складу цих засобів повинен входити органічний розчинник, віск, аміак.

При чищенні позолочених виробів ні в якому разі не застосовуйте препарати, що містять зернисті речовини. Позолочену поверхню протирають ваткою, змоченою в денатураті, спирті, скипидарі.

Нікельовані, хромовані, мідні й латунні вироби добре чистяться порошкоподібною крейдою, а потім промиваються теплою водою з пральним порошком.

Для додання блиску предметів з алюмінію готуємо розчин:

15г бури, 5г 10% -ного нашатирного спирту, 0,5 літра води. Протираємо виріб тампоном, змоченим в цьому розчині. Промиваємо теплою водою. Засіб не використовувати для столового посуду, так як бура отруйна.

Для полірування самовара . а також інших мідних і латунних виробів використовував суміш, яка складається з 15г зубного порошку, 30г 10% -ного нашатирного спирту і 50г холодної води. Полірував поверхню шматочком м’якого матеріалу. Всі медалі та написи на самоварі проявилися після досить тривалої роботи.

Маленькі предмети з міді рекомендую прокип’ятити в розчині кальцинованої соди (20г на 0,5л води) протягом 30 хвилин. Відмінно освіжає поверхню виробів.

Для відновлення блиску срібних виробів треба промити їх розчином гіпосульфіту натрію (20г на 100г води).

Повернути блиск позолоченого виробу можна, якщо протерти його складом, що складається з столової ложки 8% -ного розчину гіпохлориту натрію і яєчного білка.

В даний час випускається велика кількість препаратів і засобів, призначених для чищення предметів і виробів з металу. Багато з них містять абразиви і сильні кислоти. Перед покупкою слід уважно прочитати склад і вирішити для себе, як і чим чистити дорогі і потрібні нам вироби.

Скільки коштує старовинний самовар


Де і як купити самовар

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen + ten =