Будинок з газобетону 8×10.9 176.5 кв.м.

Як недорого побудувати відмінний будинок.

Як би ми не прагнули жити по-європейськи. будувати в Росії будинок за німецьким чи голландському проекту навряд чи доцільно… Північ Росії має певні особливості клімату, що роблять істотний, якщо не визначальний, вплив на просторову і функціональну організацію будинку, на вибір будівельних матеріалів і конструкцій, систем опалення та багато чого іншого.

Переконливим підтвердженням цьому служить традиційне народне житло в різних країнах. Пройшовши віковий добір оптимальних рішень, житло, при всьому своєму розмаїтті, завжди максимально враховує природно-кліматичні умови конкретного місця. Зараз існує безліч технологій, які дозволяють створити в будинку необхідний комфорт, але є принципи, знання яких дозволить отримати чудовий будинок з європейським архітектурним обличчям з однієї сторони й ефективний по експлуатації в умовах Росії — з іншого.

Оптимальний результат може бути отриманий при будівництві будинків по проектах з раціональними архітектурно-планувальними рішеннями із використанням ефективних енергозберігаючих європейських матеріалів і технологій. Основою об’ємного рішення індивідуального будинку можна вважати енергетичні процеси, пов’язані з обігрівом житла і зниженням тепловтрат.

Основними компонентами теплообміну є зовнішні елементи будинку: стіни, дах, підвал, фундамент. Низькі зимові температури негативно позначаються на комфортності житла. Тільки за рахунок раціонального планування й об’ємного рішення можна зробити будинок тепліший й ефективніший.

Найпростішим способом зниження тепловтрат є скорочення периметру зовнішніх стін. Чим більше площа зовнішніх частин будинку, тим більше тепла йде в навколишнє середовище. Зайва ізмельченност’ і ізрезанност’ плану різко збільшують площу зовнішніх стін і тепловтрати.

Часто зводимі в будинках башточки, сильно виступаючого еркери, портали, з одного боку, не відповідають стилю сучасної архітектури, а з іншого — є шляхами витоку тепла. Треба віддавати собі звіт в тому, що ці втрати будуть постійними, і скоротити їх можна, тільки побудувати будинок за новим планом. Компактність плану вимагає використання нестандартних і раціональних планувальних рішень: створення об’єднаних кухонь-їдалень. другого світла у вітальнях, прийомів вільного планування.

Основний опалювальний обсяг будинку часто оббудовується верандами, навісами, підсобними приміщеннями, які використовуються як літні — все це перепона для холоду, до того ж вони збагачують фасади будинку. Сучасні технології дають можливість виконувати веранди з ефективним заповненням прорізів склопакетами із дуже сучасним зовнішнім виглядом, у тому числі з заскленою покрівлею. Пристрій мансарди в будинку також робить хорошу перешкоду для переохолодження будинку через покрівлю, що є найбільш відповідальним елементом будинку. Крім виконання своєї функції теплового буфера, вона охороняє будинок від попадання вологи — головного ворога будівельних конструкцій.

Традиційні матеріали, такі як оцинковане залізо або шифер, недоцільно використовувати через їхню низьку екологічну якість і швидке руйнування в умовах забруднення навколишнього середовища. Якісна покрівля забезпечить вашому будинкові тепло і довголіття. Погана покрівля — предмет постійного головного болю власника. В якості покрівельного матеріалу рекомендується використовувати цементно-піщану черепицю, металопластик або плитковий матеріал.

Вимоги до матеріалів і конструкціям енергоекономічного будинку

В даний час будівництво в Росії переживає саму справжню революцію. Розвиток ринку настійно диктує наступні основні вимоги: висока якість знову зведених будинків (бездоганний зовнішній вигляд, міцність і довговічність, надійна теплоізоляція) і мінімальна остаточна вартість споруди. Досягнення цих цілей можливо тільки при використанні ефективних матеріалів і будівельних технологій.

Використання ефективних будівельних технологій є відмінною рисою будинків європейської якості. Їх суть полягає в комбінованому використанні теплотехнічних і конструктивних матеріалів. Відмінною рисою будинків, зведених з використанням визнаних технологій, є поділ ролей, що грають різні матеріали: конструктивні матеріали призначаються тільки для забезпечення необхідної міцності конструкцій, теплоізоляційні матеріали розраховані на створення теплового бар’єра, оздоблювальні матеріали служать для забезпечення необхідної гігієни і декоративності об’єктів.

Ефективна технологія номер 2 у країнах Північної Європи — це будівництво котеджів з газобетонних блоків. В даний час якість газобетону, виробленого в Росії, досягло європейського рівня. По міцності для двоповерхового будинку достатня товщина стіни з газобетону 250 мм. При цьому газобетон товщиною 400 мм цілком задовольняє теплотехнічним нормам і дає 1,5 кратний запас міцності.

При обробці стіни цеглою або вініловим сайдингом такий будинок неможливо буде відрізнити від будинків з повнотілими цегляними стінами. Газобетонні блоки мають укрупнені розміри, що дозволяє отримати економію як на трудовитратах, так і на сполучному розчині.

Традиційно поширеним в Росії є будівництво будинків з дерев’яного бруса або колод. Теплотехнічний розрахунок показує, що дерев’яна стіна товщиною 250 мм (найбільш розповсюджений габарит колод) не задовольняє діючим нормам і вимагає додаткового утеплення. Будинок з повнотілих дерев’яних елементів має ідеальні якості, тому як деревина — самий екологічний будівельний матеріал.

У той же час, деревина не має велику твердість і деформується в залежності від вологості навколишнього середовища. Такі особливості деревини як матеріалу варто врахувати при виборі внутрішньої і зовнішньої обробки будинку. Це повинні бути складальні матеріали, що при незначних деформаціях не будуть викликати появи тріщин і інших дефектів.


Утеплення або опалення — вибір завжди за вами.

Збільшення площі остеклення підвищує освітленість приміщень, але оптимальним є зразкове співвідношення світлових прорізів до площі підлоги приміщень як 1/8. При більшій площі остеклення в будинку стає світліше, але в той же час і холодніше. Особливу увагу слід приділяти якості заповнення прорізів. Потрійне скління з вакуумними склопакетами, пластиковими, металопластиковими і дерев’яними плетіннями, гарні ущільнювачі надійно вирішать проблеми теплозахисту будинку.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як побудувати каркасно-дерев’яний будинок

    Каркасно-дерев’яні споруди використовуються для будівництва житлових будинків, літніх будиночків, бань. На сьогоднішній день це, мабуть, найдоступніші і швидкобудуюємі конструкції, які збираються…

  • Як побудувати дерев’яний будинок

    Для багатьох людей в різні моменти часу є актуальним питання: як правильно побудувати дерев’яний будинок. Ви тільки придбали нову ділянку або вирішили облаштувати будова на тому, який давно переб…

  • Як побудувати лазню з піноблоків від фундаменту до внутрішньої обробки

    Вибір будматеріалів для лазні досить часто визначається товщиною гаманця, а не особистими перевагами. Цегляні лазні хоч і славляться своєю довговічністю і високими теплоізоляційними властивостями…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × four =