Запалення апендикса може застати людину зненацька в будь-який момент, і зорієнтуватися – що це таке – буває важко, тим більше, якщо не знати – які симптоми має апендицит. Як діагностувати апендицит в домашніх умовах – відповідь на це питання повинен знати кожен, щоб встигнути звернутися за допомогою і запобігти важкі наслідки.

Симптоми апендициту. Ставимо діагноз самостійно

Щоб відрізнити апендицит від отруєння або ентероколіту, знайте, що у нього є певні симптоми.

 1. Локалізація і характер болю. При апендициті біль локалізується навколо пупка. іррадіює в сам пупок і далі переміщається поступово в праву нижню третину очеревини. Біль виникає раптово і різко, носить характер тупий і ниючий, іноді розпливчастий. Неможливо глибоко зітхнути. Біль може посилюватися при кашлі або сміху.
 2. Поза. При апендициті хворому часом доводиться приймати вимушену позу, так як через інтенсивного болю він не може нормально ходити і випрямлятися. Найбільш зручною для хворого позою виявляється поза на боці з підібраними до грудей ногами.
 3. Біль приходить на тлі нудоти, іноді з’являється блювота. Блювота не приносить полегшення і тільки ще більше виснажує. Блювота може виникнути один раз, але може прийняти неприборканий характер. При цьому кількість позовів на блювоту залежить від віку: у дітей частіше, ніж у дорослих, у літніх взагалі може не бути. Через цих вікових особливостей діагностика апендициту сильно ускладнюється.
 4. Температура. Зазвичай при нападі апендициту температура підвищується до 37,5-38 градусів, у дітей ще вище. Дуже висока температура свідчить про розвиток запального процесу.
 5. Якщо апендикс розташований атипово, і у дітей, і у дорослих спостерігається порушення стільця – закрепи чи (набагато рідше) проноси. Причому, якщо при отруєнні пронос приносить деяке полегшення, то при апендициті стан хворого не змінюється і біль не зменшується.
 6. Разом з болем у животі з’являється сухість у роті – це також явний симптом апендициту.
 7. Іноді може з’являтися часте і хворобливе сечовипускання, при якому біль віддає в зовнішні статеві органи і в поперек.
 8. У дітей можуть виникнути кашель і нежить.

Як визначити в домашніх умовах – апендицит це?

Навіть якщо ви виявили один з перерахованих симптомів, для підтвердження здогадки можна вдома зробити наступне.

 1. Спробуйте крокувати з високо піднятими і зігнутими в колінах ногами. При апендициті така ходьба заподіює сильний біль.
 2. Ляжте на спину і повністю розслабте живіт. Обережно пропальпіруйте його. При апендициті живіт напружений, небагато роздутий, а при пальпірованіі біль посилюється.
 3. У положенні лежачи на спині потрібно плавно натиснути на живіт трохи нижче пупка і різко отдернуть руку. Явна ознака апендициту – біль посилюється і віддає в правий бік або в пупок.

Найцікавіші новини

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

 • Як зберігати мед в домашніх умовах

  Як зберігати мед -Правильно Зміст: З найдавніших часів було відомо, що мед – корисний подарунок самої природи. Однак зараз ведеться досить багато суперечок про цінні властивості даного продукту….


 • Як зробити в домашніх умовах коптильню

  Вагонка з Дуба Як зробити в домашніх умовах коптильню Відомо, як правило, два варіанти копчення – холодне і гаряче. Найбільш популярний гарячий спосіб. Це пов’язано з тим, що на гаряче копчення й…

 • Як почистити диван в домашніх умовах від плям і пилу

  Забруднення на м’яких меблів – явище дуже часте, а позбавлення від них – справа клопітка і трудомістка. Набагато простіше запобігти проблемі, застеливши улюблений диван щільним покривалом, яке на…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − 7 =