Газове опалення

Зміст:

Про те, як правильно користуватися газом для побутових потреб на сьогоднішній день знає кожен. Проживаючи в приватному будинку або в квартирі, найчастіше ми використовуємо саме газ, готуючи на ньому їжу, гріючи воду або опалюючи своє житло.

Поза всяким сумнівом, газ в сучасному світі є найбільш практичним і функціональним в будь-якій області, проте і він не без негативних сторін. Головним мінусом газу є його вартість.

Більшою мірою питання вартості газу актуальний при пристроях опалювальної системи. Безумовно, буде вельми неправильним називати цей вид палива найдорожчим, але це аж ніяк не означає, що використання газу не потрібно по можливості приводити до оптимального показника.

Для того, щоб повною мірою досягти цього ще на стадії проектування всякого роду комунікацій в житло необхідно вирішити, яким саме буде витрата газу для домашнього опалення.

Нижче будуть розкриті відповіді на наступні питання: чому використання газу краще? Який приблизний розрахунок газу для опалення будинку на 100 кв. м? І як найкраще заощадити газ?

Чому говорять, що краще використовувати газ?

Якщо відкинути убік всілякі конфлікти навколо газу, які не дають спокою жителям дуже багатьох країн з тих самих пір, як у світі почалася економічна криза, то газ в цьому випадку сміливо можна назвати одним з найбільш економічних видів палива.

Пояснюється це тим, що до складу його компонентної формули входить дуже мало сірчистих сполук, завдяки чому процес горіння стає досить ефективним.

Крім того, як правило, газові котли опалення служать набагато довше. ніж інші нагрівальні елементи.

Важливо знати: при згорянні газу утвориться мало шкідливих сполук, що робить його вельми екологічним паливом.

Немаловажним фактором, що говорить на користь так званого “блакитного золота” також є те, що при його згорянні нагрівальні котли не піддаються корозійним утворенням і дуже мало заростають сажею, а це означає, що обслуговування їх буде проводитися не так часто.

І нарешті, саме газове опалення по праву вважається найбільш довговічним опалювальним устаткуванням.

Приклад розрахунку витрати газу для обігріву приватного будинку площею 100 кв. м

Розрахунок газу на опалення на прикладі

За даними теоретичних розрахунків і згідно з результатами, отриманим безпосередньо з практики для того, щоб досить обігріти приміщення з приблизною площею в 10 кв. м потрібно котел на 1 кВт. Так, виходить, що для досить-таки ефективного опалення будинку, загальна площа якого становить 100 кв. м, треба мати котел потужністю 10 кВт.

Завдяки цим даним стає можливим обчислення кількості теплової енергії, необхідної для опалення подібного будівлі протягом одного місяця. Шляхом елементарного множення потужності, тобто 10 кВт на кількість днів у місяці, скажімо, на 30 і на кількість годин у добі, тобто на 24 отримаємо в результаті 7200 кВт / год.

Важливо звернути увагу, що в переважній більшості котел працює в половину своєї можливої ​​потужності, через що отриманий нами результат необхідно розділити на два.

Таким чином, остаточним результатом в потужностних показниках газового котла складають 3600 кВт / год. А якщо врахувати, що в середньому опалювальний сезон у нашій країні триває близько 7 місяців, то, +3600 кВт / год помноживши на 7, отримаємо в підсумку 25200 кВт / год.

Ця цифра і є підсумковою, тобто іншими словами кажучи, саме така кількість газу потрібно для повного обігріву будинку площею 100 кв. м на весь опалювальний сезон.

Відзначимо також, що для того, щоб розрахувати грошовий еквівалент отриманого числа, необхідно знати, яка вартість 1 кВт / год. Припустимо, що він становить 0,27 рублів, тоді шляхом нескладних обчислень отримаємо, що вартість газового опалення становить 6804 рубля. Таким чином, отримуємо, що саме таку суму доведеться заплатити мешканцям будинку за тепло і затишок.


Деякі способи зменшити витрату газу і заощадити

Використовуйте скраплений газ

Отримані раніше розрахункові дані враховували витрату газу тільки для функціонування системи обігріву будинку, але не слід забувати про те, що використовується газ не тільки в цих цілях, адже для приготування їжі або підігріву води ми також використовуємо газ.

Тому кожен раз необхідно враховувати і ці обставини, при цьому проводити коригування в залежності від потреб та кількості мешканців будинку.

Дуже важливо знати, що для отримання газу в якості основного палива найвигіднішим є підключення до магістральної мережі природного газу. Однак щоб не злукавити, слід зазначити, що якість його іноді залишає бажати кращого.

На практиці також дуже часто зустрічаються автономні системи, які працюють на зрідженому газі, що сильно позначається на його витраті.

Крім того, необхідно звертати увагу на обладнання та арматури нагрівального котла, адже їх якість також значною мірою впливає на Кількість витрачається газу.

Приміром, з сучасним добре обладнаним котлом і якісним циркуляційним насосом можна заощадити чимало грошей. Однак слід зазначити, що на сьогоднішній день є багато інших способів і технічних засобів, що дозволяють використовувати газ з максимальною економією.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Витрата газу на опалення

    Витрата газу на опалення Для розрахунку витрати газу потрібно спочатку приблизно розрахувати споживання тепла: 35-45 Вт потужності котла на 1 куб.м опалювального приміщення або 1 кіловат / 10 кв….

  • Яка потрібна потужність батарей опалення – робимо розрахунок радіаторів правильно

    Розрахунок за обсягом Даний метод схожий на попередній, але дає кілька більш точні результати, оскільки дозволяє врахувати всі три розміри. Він буде актуальний, наприклад, для сталінських будинкі…

  • Газові котли та витрата газу в будинку

    Фактори витрати газу Як розрахувати обсяг споживаного газу самостійно? Чи перевитрата? Як зробити витрата більш економним? При установці газового котла в якості основного елемента опалення необх…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen + two =