Хороша дача – це місце, де хочеться бувати так само сильно взимку, як і влітку. Але клопоти під час вашого зимового час перебування на дачі може доставити садовий дерев’яний будиночок через погану теплоізоляції. У цьому випадку вам доведеться хоча-знехотя засукати рукави вище і гарненько попрацювати над утепленням садового будиночка.

Хорошим вибором матеріалу для утеплення дерев’яного садового будиночка будуть деревоволокнисті плити або як їх скорочено називають – ДВП. Їх основними перевагами є хороша ізоляція як тепла, так і звуку, а також нечутливість до вологи і коливанням рівня температури. Ще одним плюсом ДВП є, що вам не складе труднощів різати ножицями по металу, а монтаж у свою чергу не потребує багато часу. ДВП плити товщиною 12 мм вже зможуть якісно посприяти впливом кімнатної температури вашого садового будиночка. Не зайвим буде зауважити і той факт, що плити найчастіше оброблені спеціальним матеріалом, який рятує їх від небезпечних мишачих зубів. Всі перераховані вище переваги роблять вартість деревоволокнистих плит цілком адекватною.

Підлоги

Для того, щоб встановити деревоволокнисті плити в житловій кімнаті доведеться зняти плінтуси і підняти підлоги. Потім на оголився фундамент необхідно покласти 2 шари руберойду, а зверху за допомогою великих цвяхів прибити вже ДВП нарізані виходячи з масштабів приміщення. Для однієї плити цілком достатньо чотирьох-п’яти цвяхів. Після того як плити прибиті вам залишиться відновити і привести до колишнього вигляду підлогу і плінтуси. Якщо у вас, як і в мене, під житловою кімнатою знаходиться підвал, звідки навіть у літній час тягне сирим і холодним повітрям, то можливо доведеться заслати додаткове покриття у вигляді килима. Перед цим воно має пролежати кілька діб, щоб всі вигини могли належним чином розправитися. Покриття з килима не варто намертво прикріплювати до підлоги, оскільки рано чи пізно він буде повно наскрізь дачної пилом і його доведеться витрусити на вулиці. Також килим може як і будь-яка річ з часом зноситися і його знадобиться замінити.

Утеплення стін в садовому будиночку

Стеля

До покритому шаром штукатурки стелі можна приклеїти нарізані плити ДВП за допомогою клею ПВА. Відразу попереджаю, що поодинці це буде трохи трудомістко зробити. Поки клей висихає можете скористатися звичайною шваброю, яка будучи поставленої на високу тумбу буде утримувати плиту. Можна також про всяк випадок закріпити кожну плиту окремо чотирма або ж п’ятьма цвяхами – всяке буває … У тій же плиті, яка встала на місце світильника, заздалегідь подбайте про отвори, щоб вона могла пропускати дроти.

Вікна

Для утеплення дерев’яних віконних рам цілком підійде старий перевірений спосіб – наклейте на всі щілини смуги пергаменту. Можна в якості клею використовувати картопляний клейстер зроблений з крохмалю і розведений у невеликому об’ємі води. Цей розчин необхідно повільно і плавномерно підігрівати, час від часу помішуючи його до тих пір, поки він не стане густим немов сметана. З настанням весни цей папір можна зняти при цьому не залишивши на рамах вікон рівним рахунком ніяких слідів. Все, що потрібно це гарненько намочити пергамент, а вже восени можна знову використовувати ці ж листи.

Двері

У дверній коробці можна встановити додаткові двері, яку навесні можна буде зняти. Для ще більшого утеплення на найближчі друг до друга боку дверей можна прибити ДВП, а щілини утворилися між дверною коробкою і стіною закласти використовуючи спеціальну пінку.

Утеплення садового будиночка із зовнішнього боку

Якщо прибудувати до житловій кімнаті кілька сараїв, то в ній (у кімнаті) має стати помітно тепліше. Природно, що самі сараї не опалюються, але вони відіграють роль додаткового теплоізоляційного шару. Підводячи підсумки можна з упевненістю сказати, що утеплення може зажадати чималих витрат часу і сил, але в підсумку все це окупиться затишком, який може дати тепла кімната. У свою чергу влітку кімната, навпаки, завдяки своїй теплоізоляції буде менше нагріватися і зберігати в собі більше прохолоди. Ну і нарешті на дрова доведеться менше витрачати грошей. Як бачимо, вигода очевидна і вибір теплоізоляції на користь стає все більш очевидним.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 1 =