Для того щоб викласти піч з цегли зовсім не потрібно бути професійним кладчіка. Завдяки Інтернету і спеціалізованим періодичним виданням цілком можливо, грунтуючись на інструкціях та ілюстраціях, викласти піч своїми руками. Але якщо вас мучать сумніви, що ви не впораєтеся, то краще звернутися до фахівців пічника, тому неправильно служіння піч може стати загрозою для вас і ваших домочадців.

Це стаття буде короткою інструкцією для тих, хто вирішив виконати цю роботу своїми руками.

Для кладки печі вам знадобиться:

  • схема кладки печі;
  • цегла гарної якості;
  • розчин для кладки з глини і піску;
  • опалубка під арку;
  • металева засувка.

Заготівля цегли

Робота по кладці починається з вибору цегли. Він повинен бути цілісним і не містити в собі ніяких домішок, не мати надколів. Краще купувати новий цегла, а не використовувати б / у, тоді термін експлуатації печі буде більш тривалим. Використовуйте червоний палений цегла або білий силікатний, якщо у вас є можливість придбати його у вашому регіоні.

Виходячи з площі опалювального приміщення обчисліть обсяг вашої печі. Товщина стін печі не повинна перевищувати показника 25см. Це оптимальна ширина для хорошої віддачі тепла і ККД.

Перед кладкою рекомендується заздалегідь викласти макет печі, для того, щоб упевнитися, що дана кількість цегли буде достатнім для кладки і отримати уявлення про те, як буде виглядати ваша майбутня піч. Не відступайте від схеми кладки, суворо дотримуйтесь інструкції по кладці рядів.

Для того щоб розчин для кладки не тріскається, потрібно попередньо замочувати невелика кількість цегли для вбирання вологи.

Склад розчину

Розчин для кладки можна придбати в магазині будівельних матеріалів, а можна приготувати самому. Для цього вам знадобиться пісок і глина у співвідношенні 1: 1. Перед початком замісу розчину попередньо розмочити глину за добу до кладки, просійте пісок, щоб у ньому не було каменів і грудок. Пісок повинен бути сухим. Для того щоб грубка витримала масу розчину і цегли, потрібно зміцнити три перші нижніх ряди кладки. Для цього вам знадобиться цемент для добавки в розчин. Пропорції піску та цементу становлять 1: 3.

Кладка печі

Як і для будь-якої будови під піччю повинен бути фундамент, покритий шаром ізоляції. Виконуючи кладку, користуйтеся рівнем. Товщина швів повинна бути як можна тонше і не перевищувати 3-5мм. Не рекомендується викладати 2-3 ряди одночасно. Приступайте до кладки нового ряду, закінчивши нижній ряд. Викладіть 10 рядів.

Арочне отвір

Якщо ви вирішили викладати справжню російську піч з аркою, вам буде потрібно приготувати опалубку під арку. Перший ряд цегли починають викладати з обох сторін у напрямку до середини арки, виступаючі краї цегл стесивают, надаючи їм форму дуги. Цегла повинна бути щільно пригнаний один до одного.

Для кладки арки цегла викладається на ребро. Так само топковий отвір може бути викладено у формі квадрата.

Викладення Хайле

Вихідний отвір печі – хайло починають викладати з 23-25 ​​ряду кладки. Для регуляції тяги необхідно оснастити його засувкою. Вставивши засувку, продовжуйте викладати димову трубу. Щоб запобігти займанню ізолюйте димову трубу від дерев’яних балок перекриття.

Викладену піч оштукатурьте спеціальним розчином. Це посилить її герметичність.


Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen − 7 =