Налаштування доступу до папок для різних користувачів

В операційній системі Windows, що є багатокористувацької, є можливість обмежити доступ окремих користувачів до папок інших користувачів, що знаходяться на загальнодоступному розділі жорсткого диска. Це зручно тим, що користувачі матимуть доступ тільки до тих ресурсів, які дозволить адміністратор. Наприклад, ви хочете обмежити доступ вашої дитини до папок, в яких міститься негативна інформація.

Щоб налаштувати доступ до папки зайдіть у властивості цього об’єкта. Для цього клікаєте правою клавішею мишки по папці і виберіть у спадному меню пункт (Властивості). Або кликнете по пункту меню (Файл) провідника Windows і виберете (Властивості). Після чого перейдіть на вкладку (Безпека). Тут ви побачите, що доступ до конкретної папці за умовчанням установлюється всім користувачам. Щоб змінити доступ для конкретного користувача спершу його необхідно додати в список користувачів. Кликнете кнопку (Змінити) і в новому вікні кликнете по кнопці (Додати). Тут вам слід ввести ім’я користувача, так як воно прописано при вході в систему. Якщо користувач знаходиться в іншому домені, то також слід вибрати і його розміщення. Для цього служить відповідна кнопка. Після того, як ім’я буде вписано, підтвердіть всі зміни і натисніть кнопку (ОК).

Тепер ім’я користувача повинно з’явитися у списку (Групи або користувачі). Виберете користувача і в області дозволів встановіть відповідні галочки навпроти тих прав, якими повинен володіти користувач для конкретної папки. Якщо необхідно заборонити доступ до папки, то ставимо всі галочки в колонці (Заборонити). Підтвердіть зміни та натисніть (ОК), система попередить вас про те, що заборона прав має більш високий пріоритет перед дозволом. Тобто виходить, що всі інші користувачі будуть мати повний доступ до папки, а вибраний користувач матиме заборона на доступ до папки, що вище всякого дозволу.

В операційній системі Windows є спадкування прав від кореневих каталогів і дисків до всіх інших папках, розташованих у цій розміщенні. Це означає, що права на доступ до папок і до всіх вкладених папок буде таким же, як і для кореневого диска. Це зручно, так як змінювати кожну вкладену папку для окремого користувача занадто трудомістко. Однак, таке спадкування не завжди зручно. Адже змінити права доступу для груп користувачів буде неможливо. Однак спадкування можна відключити для тієї чи іншої папки. Для цього на вкладці (Безпека) властивостей папки кликнете на кнопку (Додатково). У вікні на вкладці (Дозволи) натисніть на кнопку (Змінити дозволи) і зніміть галочку (Додати дозволу, успадковані від батьківських об’єктів). Тепер ви зможете змінити поточні права доступу незалежно від установок в батьківському каталозі або розділі жорсткого диска.

Як бачите обмежити доступ або зовсім його припинити до кожної з папок на логічному диску вашого комп’ютера досить просто.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 + 20 =