Набагато зручніше і, звичайно ж, дешевше, об’єднати наявні комп’ютери в свою невелику домашню мережу. Як це зробити самостійно?

За підключення до локальної мережі та інтернету в комп’ютері відповідає спеціальний пристрій – мережева плата. Мережева плата може бути як вбудованої в материнську плату так і поставлятися окремо.

Для того щоб налаштувати мережу між двома комп’ютерами, їх мережеві плати необхідно з’єднати за допомогою кабелю. Кабель знадобиться спеціальний: оптоволоконний (оптичний) або “вита пара”. Оптоволоконний кабель досить дорого коштує і в домашніх умовах використовувати його невигідно. Кабель типу “вита пара” для цих цілей підходить набагато більше.

Вита пара складається з 8 проводів, скручених по два в 4 пари, через що кабель і отримав свою назву. Для підключення до комп’ютера кабель повинен бути відповідним чином підготовлений – обжатий. Існує два способи обтиску кручений пари:

 • біло-зелений, зелений, біло-оранжевий, синій, біло-синій, помаранчевий, біло-коричневий, коричневий;
 • біло-оранжевий, оранжевий, біло-зелений, синій, біло-синій, зелений, біло-коричневий, коричневий.

Якщо з обох сторін кабелю обжати його тільки першим або тільки другим способом, то з’єднання за допомогою такого кабелю називається прямим лінком. Прямий лінк використовується для з’єднання комп’ютера і маршрутизатора, а також для з’єднання маршрутизаторів між собою.

Якщо ж обжати кабель і першим, і другим способом – з різних кінців – то виходить з’єднання типу “крос-овер”. Такий обтиск використовується для з’єднання двох комп’ютерів між собою. Прямий лінк для налаштування мережі між двома комп’ютерами не підходить!

Обжим кабелю здійснюється за допомогою спеціального обтискного інструменту з використанням вилок RJ-45. Обжим можна виконати самостійно, за наявності необхідних знань і умінь, а можна придбати в магазині вже готовий обтиснутий кабель.

Якщо кабель обжатий правильно і обидва його кінця щільно сидять в роз’ємах мережевих плат, то на фізичному рівні мережу між двома комп’ютерами побудована. Про це свідчать спеціальні світлодіодні індикатори: якщо вони загорілися на обох мережевих картах, тобто “коннект”.

Однак фізичного існування мережі ще не достатньо, щоб отримати доступ до даних комп’ютерам по мережі. Тому потрібне правильно налаштувати мережу між двома комп’ютерами. За налаштування і правильну роботу мережевих плат відповідають спеціальні програми – драйвери.

Драйвер вбудованої мережної карти встановлюється на комп’ютер автоматично, разом з драйверами материнської плати. Якщо ж мережева карта окрема, то її драйвер також потрібно встановити окремо.

Після установки драйверів операційна система сама зробить всі необхідні настройки. В операційній системі Microsoft Windows (версії XP і вище) для цих цілей є майстер настоянки мережі. Приступити до налаштування мережі за допомогою майстра можна так:

 • виконати команду Пуск -gt; Панель управління -gt; Мережеве оточення;
 • вибрати пункт “Встановити домашню або малу мережу”, в діалоговому вікні натиснути кнопку “Далі”;
 • в наступному діалоговому вікні також натиснути кнопку “Далі”, не змінюючи налаштувань;
 • в наступному вікні відзначити галочкою пункт “Ігнорувати Відключений мережеве обладнання”, натиснути кнопку “Далі”;
 • вибрати тип підключення: для налаштування мережі між двома комп’ютерами це пункт “Інше”; натиснути кнопку “Далі”;
 • ввести ім’я та опис комп’ютера, що підключається до мережі і натиснути кнопку “Далі”;
 • в наступному діалоговому вікні настройки не змінювати і натиснути кнопку “Далі”;
 • дозволити або заборонити загальний доступ до файлів і принтерів – на вибір користувача;
 • в наступному діалоговому вікні настройки не змінювати і натиснути кнопку “Далі”;
 • в наступному діалоговому вікні відзначити галочкою “Просто завершити роботу майстра, немає потреби запускати його на інших комп’ютерах”; натиснути кнопку “Далі”;
 • по закінченню роботи майстра натиснути кнопку “Готово” і перезавантажити комп’ютер.

Дані кроки необхідно повторити і для іншого комп’ютера, що підключається до мережі. Слід пам’ятати, що імена комп’ютерів не повинні збігатися!

Після виконання цих кроків локальна мережа між двома комп’ютерами налаштована і з кожного з комп’ютерів можна отримати доступ до “Розшарені” (тобто дозволеним) папок і принтерів іншого.

Якщо потрібно, щоб доступ в інтернет міг здійснюватися з кожного з комп’ютерів мережі, необхідно правильно налаштувати і конфігурувати систему. У цьому випадку крім шматка кабелю і мережевих плат обох комп’ютерів знадобиться також маршрутизатор (роутер). Якщо в домашню мережу з’єднані тільки два комп’ютери, то в ролі роутера може виступати один з них.

Щоб із звичайного комп’ютер “зробити” роутер, необхідно встановити в ньому дві мережеві карти. Інтерфейс однієї карти налаштований на роботу в інтернеті – така карта підключена кабелем або іншим способом до провайдера. Інтерфейс другої карти налаштований на роботу в локальної домашньої мережі описаним раніше способом. Ця карта підключена до мережевої карти другого комп’ютера.

Для підключення мережі між двома комп’ютерами до інтернету, на комп’ютері-роутері вже повинен бути налаштований доступ в інтернет. Як правило, такі налаштування видаються самим провайдером.


Відкрити доступ до Інтернету для другого комп’ютера мережі в операційній системі Microsoft Windows можна так. Виконавши команду Пуск -gt; Панель управління -gt; Мережеве оточення на комп’ютері-роутері, слід правою кнопкою миші клацнути по іконці зовнішнього інтерфейсу (відповідального за з’єднання з інтернетом).

У розкрився контекстному меню слід вибрати пункт “Властивості”. У діалоговому вікні “Властивості” необхідно зайти на вкладку “Додатково” мул “Доступ”, залежно від версії ОС, і відзначити галочкою пункт “Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до Інтернету даного комп’ютера”. Якщо необхідно управляти доступом в інтернет і з другого комп’ютера, то слід активувати опцію “Дозволити іншим користувачам мережі управління загальним доступом до підключення до Інтернету”.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × two =