Обшивка стін робить баню по-справжньому затишною

Від правильно підібраного матеріалу і утеплення стін залежить і атмосфера в лазні, і витрати на підтримку високої температури в ній. У цій статті ми з’ясуємо, як обшити баню вагонкою і утеплити її зсередини.

Оскільки обробку стелі ми розбирали у відповідній статті, зараз ми приділимо увагу виключно стінам.

Чи потрібна обшивка дерев’яних стін

 • Площа парилки зменшиться. Довід не риторичне: при загальній площі в 5-8 квадратних метрів втратити 8-10 сантиметрів по всьому периметру буде цілком відчутним.
 • Фільтрація пари через капітальні стіни стане неможливою завдяки пароізоляції. Вентиляція та сушка буде можливою тільки при відкритих дверях і вікнах.
 • Нарешті, витрати при нинішніх цінах на пиломатеріали будуть зовсім навіть не символічними.

В цілому можна рекомендувати наступне: при товщині стін від 150 міліметрів можна обійтися без обшивки всередині. При меншій товщині стін вона настійно рекомендується.

Вибір матеріалів

Що нам знадобиться для підшивки і утеплення стін зсередини?

Решетування

Кращий матеріал для неї – оцинкований профіль для гіпсокартону та штатні підвіси для нього. Така обрешетка дозволить легко вирівняти стіни по виску навіть при серйозних нерівностях капітальних стін; що ще важливіше – її не поведе з часом. Стіни залишаться рівними, незалежно від коливань вологості і температури.

По дерев’яних стінах, однак, часто куди простіше використовувати брусок, дошку і навіть горбиль. Решетування сховається під вагонкою, так що її зовнішній вигляд абсолютно неважливий.

Кляймери зроблять кріплення вагонки надійним і невидимим

Утеплення

Чим краще утеплювати баню – можна сперечатися до хрипоти. Вибір конкретного матеріалу залежить від того, що продається у вашому регіоні, тому ми виключно в якості прикладу наведемо список вже перевірених і добре зарекомендували себе матеріалів.

 • Пароізоляція – мембрана з односторонньою проникністю Tyvek Housewrap.
 • Стрічка Isofix дозволить проклеїти смуги пароізоляції.
 • Базальтова вата Rockwoll має низьку гігроскопічність, не схильна злежуватися і досить жорстка, щоб встати враспорку між латами.
 • Алюмінієва фольга Армофол з армуванням склосіткою забезпечить гідроізоляцію утеплення і заодно мінімізує втрати тепла за рахунок інфрачервоного випромінювання.
 • Алюмінієва ж стрічка ЛАС з клеїть шаром з’єднає смуги ІЗОФОЛЬ без зазорів, в які зможе проникнути пар.

Обшивка

 • Власне вагонка за площею стін з невеликим запасом. Кращий матеріал для лазні завдяки низькій теплопровідності, стійкості до вологому середовищі і приємному запаху – липа.
 • Оцинковані кляймери для вагонки закріплять її надійно і без зайвих отворів у поверхні, які потім доведеться шпаклювати.
 • Дерев’яні плінтуси приховають кути.

Просвіт в пару сантиметрів під вагонкою прискорить сушку стін після користування лазнею

Приступаємо до роботи

Перш за все варто визначитися, чи будете ви обшивати стіни горизонтально або вертикально. Можливі обидва способи; ми зупинимося на горизонтальній обшивці: при правильному монтажі він запобіжить затікання води під обшивку.

 1. Закріпіть обрешітку з кроком на 5 сантиметрів менше, ніж ширина матів утеплювача (як правило, 60-5 = 55 сантиметрів між краями сусідніх брусків або профілів). Кріплення строго по схилу; якщо використовуєте брусок або дошки – для нівелювання положення прокладайте фанеру або тріски. До кам’яній стіні обрешетка кріпиться анкерами або дюбель-цвяхами, до дерев’яної – саморізами. Відстань поверхні обрешітки від поверхні стіни повинна бути не менше товщини утеплювача.

Важливо. дверні та віконні прорізи окантовуються латами по всьому периметру.

 • Закріпіть степлером або изофикс пароізоляцію. Смуги огинають обрешітку; кріпити їх потрібно горизонтально, знизу вгору, з перехлестом в 10 см. Потім пароізоляція проклеюється изофикс.
 • Враспорку вставте плити утеплювача. Де це необхідно – подрежьте по висоті і ширині. Чи не приминаю: при цьому теплоізолюючі якості погіршаться.
 • Закріпіть Ізофолол – так само, як пароізоляцію, з проклейкою полотен алюмінієвим скотчем.
 • Зверніть увагу на маленьку хитрість: якщо зробити під вагонкою просвіт в пару сантиметрів, він прискорить сушку стін після користування лазнею. У цьому випадку знизу і зверху стіни залишають щілини для того, щоб повітря могло вільно циркулювати.

  Вищим класом вважається повна відсутність кріпильних елементів в полі зору


  Утеплення готово. Залишилося виконати тільки власне обшивку. Як обшити баню вагонкою правильно?

  1. Першу дошку вагонки кріпимо до решетування під стелею шипом вгору; при цьому сам шип зрізається. Ближню до стелі сторону фіксуємо саморізами (строго оцинкованими). Вона сховається під плінтусом. Інша сторона кріпиться до кожного бруска або профілем обрешітки Кляймера.
  2. Наступні дошки вагонки фіксуються попередньої дошкою і Кляймера. Краї до решетування по периметру прорізів теж кріпляться саморізами – там, де їх приховає плінтус.
  3. Плінтуса все-таки доведеться закріпити, зіпсувавши зовнішній вигляд стін саморізами. Вони обов’язково топляться в дерево як мінімум на півсантиметра. Втім, якщо хочеться зробити стіни красивими – заповніть ямки від саморізів сумішшю клею ПВА і дрібних тирси, попередньо розширивши ямку в глибині, нижче поверхні плінтуса – тоді імпровізована пломба чи не випаде.

  Або читайте оригiнал here.

  Цікаве відео для вас:


  З цим читають

  Share →

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  sixteen + three =