Справжній господар завжди прагне до того, щоб його житло було не тільки міцним і надійним, але і красивим. Якщо всередину будинку не кожна людина вхожий, то його зовнішнє оздоблення доступно погляду будь-якого проходить повз, тому власник будинку витрачає багато часу, сил і засобів, щоб потім не довелося червоніти за непрезентабельний вигляд своєї фортеці.

На сьогоднішній день ринок пропонує величезну кількість різноманітних оздоблювальних матеріалів для зовнішнього облицювання будинку. З усіх пропонованих варіантів великим попитом покупців користується сайдинг, виготовлений з полівінілхлориду. Така затребуваність забезпечується низкою вагомих переваг, якими володіє цей вид оздоблювального матеріалу.

Немає часу читати?

Заберіть статтю до себе на стіну, прочитаєте потім:

Яким сайдингом обшити будинок

Як і багато види обробки сайдинг виготовляється з різних матеріалів, тому різноманітність вибору є одним з його переваг. Але в той же час саме великий вибір сайдинга ставить покупця в безвихідь, оскільки він просто не знає, який же варіант підійде для обробки його будинку найкраще.

Прийнято розрізняти металевий і вініловий сайдинг. які значно відрізняються один від одного.

Якщо покупець вирішив облицювати малоповерхове частное будова, то йому підійде вініловий сайдинг, яким можна обшити не тільки дерев’яний будинок, але і побудований з цегли та бетонних блоків. Вініловий сайдинг виготовляється у вигляді монолітних листів, товщина яких варіюється в межах 0,96 – 1,2 мм.

Вініловий варіант сайдинга не роздувається, що не шарується, не зазнає впливу грибка і не боїться несприятливих погодних умов. Що стосується його возгораемости, то і тут він показав себе з кращого боку, оскільки при пожежі він не горить, а просто повільно плавиться. Якщо сайдинг виконаний якісно, ​​то він зовсім не вигоряє на сонці, чим може похвалитися далеко не кожен обробний матеріал.

У магазинах будівельних та оздоблювальних матеріалів найчастіше пропонуються традиційні види профілів сайдинга :

  • "корабельна дошка",
  • "ялиночка".

Перший варіант профілю може бути одинарним, здвоєним і навіть будови, який виробники стисло називають форм-фактором.

Вінілові панелі часто мають поверхню, яка дуже нагадує натуральну деревину. Однак можна зустріти панелі з гладкою поверховістю, завдяки чому їх вартість стає нижче. Іноді можна знайти сайдинг з поверхнею вигляді окремих лусочок, які, видали, нагадують обшивку лемешем.

Для обробки фундаменту і цоколя можна придбати сайдинг, що імітує цегляну або кам’яну кладку. Правда, деякі власники котеджів такий вид вінілової обробки воліють фіксувати не тільки на цоколі, але і на всіх стінах, починаючи з підлоги, до самої покрівлі. Зазвичай цокольний сайдинг відрізняється від звичайного своєю товщиною (на 3-4 мм товщі), але і вартість у них теж різниться.

Металевий сайдинг для обшивки приватного будинку і навіть котеджу не підходить. Найкраще він виглядає на стінах різних промислових і адміністративних споруд.

Скільки коштує обшивка

Обшивка будинку сайдингом не є особливою розкішшю, але і дешевизною вона теж не відрізняється.

Вартість обшивки залежить від наступних параметрів:

  1. кількості елементів обшивки,
  2. типу використовуваних панелей,
  3. виду утеплювача.

Якщо знизити витрати на покупку панелей, при розрахунку обшивки, то можна нашкодити зовнішньому вигляду будови.

Як говорять фахівці, вартість обшивки в чому залежить від того, яка частина будинку буде піддаватися облицюванні, і який саме сайдинг буде використовуватися. Найдорожчою обробкою вважається обробка дерев’яним сайдингом, тому що цей матеріал має досить високу вартість.

При розрахунку вартості обшивки будинку обов’язково слід враховувати вартість додаткових елементів, таких, як кути, прорізи, кріплення стін і дахів, а також вирізи під двері. До загального списку витрат ще доведеться занести вартість роботи персоналу, який здійснює монтаж сайдингу та вартість послуг кошторисника.

Як показала практика, вартість всіх робіт може збільшитися мінімум на чверть, якщо разом з облицюванням буде проводиться теплоізоляція стін. Але рано чи пізно утеплення стін будинку обов’язково потрібно.

Багато власників приватного житла, щоб хоч якось скоротити витрати, воліють самостійно складати кошторис і без залучення фахівців монтувати облицювання на стіни будинку.


При дотриманні послідовності установки панелей можна всю роботу виконати так само якісно, ​​як це зроблять професійні обробники, та й господар будинку завжди буде вкладати в поліпшення свого житла душу, чого не зроблять багато майстрів.

Обшиваємо будинок своїми руками

Через брак досвіду власник будинку може при обшивці його сайдингом допустити яку-небудь помилку, тому перший монтаж панелей варто спробувати на іншому об’єкті. Для цього чудово підійде господарський блок або ж баня. Таким чином, можна зрозуміти принцип монтажу сайдинга і визначити проблеми, з якими можна зіткнутися при чистової обробки будинку.

Перш ніж починати монтаж панелей необхідно підготувати набір інструментів, які будуть потрібні для роботи. У список інструментів повинна входити металева метрова лінійка, пила по металу, молоток, шуруповерт, ножиці по металу, рулетка, будівельний рівень, косинець, болгарка, а також гарна сходи і ліси. Якщо є можливість працювати з напарником, то від його допомоги відмовлятися не слід.

Разом з сайдингом під дерево добре виглядатимуть дерев’яні вікна. Як їх зробити – читайте у статті.

Решетування будинку

Будь-яку обшивку будинку потрібно починати з обрешітки стін. Для цього можна використовувати суху деревину з вологістю 12-15%, а сиру і свіжу брати для обрешітки можна, так як вона має властивість висихати і перекошуватися. Звісно, ​​така поведінка деревини обов’язково позначиться і на сайдинге, який теж поведе, а це означає, що всі кошти і труди пропадуть дарма.

Деякі люди вважають, що обрешетка необов’язкова, але при цьому вони забувають, що стіни не завжди ідеально рівні, тому сайдинг може через найменшої нерівності стіни лягти неправильно. У цьому випадку обрешетка якраз і зіграє роль "вирівнювача". До того ж наявність обрешітки дозволить встановити під сайдинг утеплювач .

Варто знати, що мова про дерев’яній обрешітці можна піднімати тільки в тому випадку, якщо сайдинг укладається на дерев’яні стіни, але якщо будинок побудований з цегли, бетону і пінобетону, то каркас повинен бути металевим. Ідеальним варіантом стане обрешетка з оцинкованого профілю, який відрізняється довговічністю. Перед кріпленням металевого каркаса спочатку необхідно розмітити місця кріплення і просвердлити на позначках отвори, щоб вставити в них дюбеля з пластику. Решетування повинна кріпитися саме в ці дюбеля.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen + 14 =