У сьогоднішній статті я розповім про те, як правильно обжати мережевий кабель “вита пара” і які інструменти та аксесуари для цього знадобляться. Звичайно, до цих пір зустрічаються умільці, які можуть це зробити за допомогою ножа і викрутки, але хороший системний адміністратор повинен мати певний набір інструментів, що дозволяють виконати обтиск набагато якісніше.

Отже, ми готові приступити до обтиску мережевого кабелю. Що нам знадобиться?

1. Кабель типу вита пара п’ятої категорії: 2. Коннектори RJ-45 (дві штуки). Також для збільшення волого-і пилозахисту контактної площадки коннектора можна використовувати спеціальний пластиковий ковпачок (але не обов’язково): 3. Обжимний інструмент (його ще називають обтискні кліщі або крімпер ): Зовнішній вигляд інструменту може відрізнятися лише деякими деталями, але, як правило, з його допомогою можна виробляти обтиск, використовуючи мережевий коннектор RJ-45 і телефонний коннектор RJ-11. Крім того, в ньому є площадка з різаками, за допомогою яких можна обрізати кабель.

4. Інструмент для зняття зовнішньої ізоляції – стрипер . Мати його, звичайно, бажано, але не обов’язково, тому в більшості Крімпер вже є вбудоване лезо для зняття ізоляції:

Тепер нам потрібно визначитися зі схемою обтиску. Існує два варіанти обтиску коннектора на кабелі “вита пара”:

  • для створення прямого кабелю – використовується для з’єднання комп’ютера з комутатором;
  • для створення перехресного кабелю (званого кросовер ) – Використовується для з’єднання двох комп’ютерів безпосередньо без комутатора, а також для з’єднання між собою деяких старих моделей комутаторів.

При створенні прямого кабелю розвести кольору по парам можна відповідно до двома стандартами: T568A і T568B. Обидва ці стандарту використовуються при обтиску витої пари для з’єднання комп’ютера і комутатора і абсолютно рівнозначні. Проте в Росії більш широке поширення отримав стандарт T568B .

Я покажу вам схеми обтискача прямого кабелю по обох стандартам, але пам’ятайте, що на практиці частіше використовується схема T568B (я її навіть зроблю більш великої).

При створенні перехресного кабелю (crossover ) Колірна послідовність провідників буде виглядати наступним чином:

Отже, маючи перед собою схему обтиску і весь необхідний інструмент, приступаємо до обтискача мережевого кабелю. Необхідно виконати наступну послідовність дій:

1. Акуратно обріжте кінець кабелю. При цьому найкраще користуватися різаком, вбудованим в обтискні кліщі.

2. Зніміть з кабелю ізоляцію. Це можна зробити за допомогою все того ж обжимного інструменту, або за допомогою стриппера: 3. Розведіть і розплетіть проводки: Потім вирівняйте їх в один ряд, при цьому дотримуючись колірну послідовність. Вам необхідно розкласти дроти по квітам у відповідності зі стандартом T568B .

4. обкусив проводки так, щоб їх залишилося трохи більше сантиметра: 5. Вставте проводки в роз’єм RJ-45. Пам’ятайте, що коннектор ви повинні розташувати отвором вниз і засувкою від себе: 6. Перевірте, чи правильно ви розташували проводки.

7. Переконайтеся, щоб всі дроти повністю увійшли в роз’єм і вперлися в його передню стінку.

8. Помістіть коннектор з встановленою парою в обтискні кліщі, потім плавно, але сильно зробіть обтиск: На цьому обтиснення кабелю “вита пара” закінчено. Хоча в статті я постарався якомога докладніше описати весь процес, як то кажуть: “Краще один раз побачити, ніж сто разів почути”. Тому на завершення, пропоную вам подивитися відеоролик з даної теми. Відео хоч і не супроводжується словесним коментарем, але все одно наочно демонструє весь процес обтискача кабелю “вита пара” за допомогою крімпер. Наприкінці ролика автор перевіряє працездатність кабелю за допомогою LAN-тестера.


Переглядів: 73113 &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 + sixteen =